مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تحقیقات ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن BCG نفس کشیدن Covid + را آسان می کند: تحقیق کنیدبمبئی: محققان یک آزمایش توسط موسسه تحقیقاتی هافکین پارل و کالج پزشکی BJ ، پونا گفتند ، یکبار تزریق واکسن BCG می تواند نفس نفس را برطرف کرده و از شدت آن در بیماران متوسط ​​مبتلا به کوید جلوگیری کند. این احتمالاً اولین مطالعه برای ارزیابی استفاده از واکسن صد ساله است که به طور معمول به کودکان علیه سل داده می شود ، به عنوان درمان Covid برخلاف آزمایشاتی که نقش BCG در پیشگیری را بررسی کرده اند.

محققان ادعا كردند كه در 60 بيمار كوويد در بيمارستان هاي مبتلا به نفس نفس و ذات الریه كه نيمي از آنها دوز واكسن را دريافت كرده بودند ، كاهش ميزان نياز به اکسيژن از روز سوم يا چهارم و بهبود اشعه ايكس و سي تي اسكن را از روز 7 تا 15 مشاهده كرده اند. در بازو که منجر به شلیک شد هیچ مرگ و میر رخ نداد در حالی که دو گروه در گروهی که مراقبت استاندارد داشتند از بین رفتند. یافته هایی که در یک سرور پیش چاپ چاپ شده و هنوز مورد بررسی قرار نمی گیرد ، نشان داد که افراد واکسینه شده دارای سطح آنتی بادی Covid بالاتری هستند.

در این مقاله خلاصه شد که BCG یک درمان ایمن و مقرون به صرفه بود که می تواند به عنوان استاندارد مراقبت در بیماران متوسط ​​کووید معرفی شود. دکتر Usha Padmanabhan ، محقق ارشد از هافکین ، گفت: “مطالعه ما بهبود قابل توجهی در وضعیت اشباع اکسیژن طی 3-4 روز و برطرف شدن سریع پنومونی در گروه واکسینه شده را نشان می دهد ، که نشان دهنده اثرات موضعی در ریه و ایمنی ذاتی است.” وی گفت که چه مکانیسمی واقعاً کار کرده است ، مسئله مطالعه بیشتر است. وی افزود: “اثرات غیر اختصاصی BCG كه از ایمنی بدن در برابر بیماریهایی غیر از سل محافظت می كند بلافاصله پس از واكسیناسیون نوزادان دیده می شود.”

READ  تولید کننده واکسن در چین ، سینوواک ، می گوید ظرفیت تولید ، Health News ، ET HealthWorld دو برابر می شود

این آزمایش بر روی بیمارانی که با اشباع اکسیژن کمتر از 94٪ در بیمارستان بستری شده اند و از نظر رادیولوژیکی ذات الریه تأیید شده اند ، انجام شده است. چهار بیمار روی بازوی غیر واکسینه شده به عنوان یک مورد در گروه BCG به remdesivir نیاز داشتند.

دکتر سامیر جوشی ، معاون دانشکده پزشکی BJ و یکی از نویسندگان همکار گفت که مدت زمان بستری در بازوی واکسینه شده به طور متوسط ​​7 روز بود ، در حالی که بهبودی بسیاری از افراد در گروه غیر واکسینه بیشتر بود. وی گفت نگرانی آنها در مورد اینکه آیا BCG خود باعث طوفان سیتوکین در بیماران می شود بی دلیل است. وی گفت: “این هیچ عارضه جانبی در بزرگسالان ایجاد نکرد.”

دبیر سابق آموزش پزشکی ، دکتر سانجی موکرجی ، هم نویسنده همکار وی ، گفت که حتی افرادی که در کودکی واکسینه نشده اند ، بهبودی سریعتر نشان می دهند ، این نشان می دهد که BCG حتی در افراد مسن نیز ایمن است. وی گفت: “بهبود میزان اشباع اکسیژن طی 3-4 روز در هیچ مطالعه ای بر روی BCG گزارش نشده است.”

با این حال ، چندین دکتر این یافته ها را “غیرقطعی” خواندند. “این یک مطالعه آزمایشی اکتشافی است که نشان می دهد احتمال یک آزمایش بزرگتر وجود دارد. یافته ها غیرقابل نتیجه است. “دکتر ششانک جوشی ، عضو گروه ویژه دولت گفت. دکتر ام سریواستاوا ، متخصص بیماری های عفونی ، این مطالعه را محکم و دلگرم کننده خواند ، اما برای احراز هویت یافته ها نیاز به بازرسان همتا دارد. وی گفت: “هنگامی که واکسن برای تولید آنتی بادی 2-4 هفته طول می کشد ، باید بدانیم که چگونه بار ویروسی و مارکرهای سیتوکین کاهش می یابد” ، وی افزود که اثرات آن در پایان 3 ، 6 و 12 ماه نیز لازم است مطالعه کرد

READ  بانک HDFC | Aditya Puri: MD HDcy بانک سابق Aditya Puri به عنوان مشاور ، گروه اخبار بهداشت جهانی ، ET HealthWorld به گروه دارویی عمده جهانی پیوست.

دانشمندان موسسه ملی تحقیقات ICMR در سل ، چنای ، اخیراً دریافتند که BCG می تواند ایمنی ذاتی و تطبیقی ​​را در سالمندان تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *