مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تخت های تهویه 60٪ پر است ، اما میزان بهبودی خوبی دارد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

تصویر نماینده
تصویر نماینده

دهلی نو: اشغال تخت Covid-19 و نیاز به ونتیلاتور در بیمارستان های دولتی و خصوصی دهلی شاهد افزایش شدید طی دو هفته گذشته بوده است. با افزایش تعداد موارد جدید روزانه به دلیل عوامل مختلف ، از جمله تغییر فصل ، آلودگی زیاد و رفتارهای بی پروا توسط شهروندان ، تقریباً 40٪ از تخت های Covid و 60٪ از تهویه ها در حال حاضر استفاده می شود.

در 13 اکتبر ، 587 هواکش و 616 تخت ICU بدون هواکش اشغال شد. این موارد در 29 اکتبر به ترتیب به 780 و 1،190 افزایش یافته است. با این حال ، زیرا بیش از 4000 نفر روزانه بهبود می یابند و به بسیاری از موارد جدید توصیه می شود منزوی در خانه باشند ، فشار فوری بر زیرساخت های مراقبت Covid افزایش نمی یابد.
میزان اشغال در بیمارستان های خصوصی بیشتر از بیمارستان های دولتی است. طبق وضعیت اشغال تخت های کوید در وب سایت دولت دهلی ، 15،760 تخت در کلیه بیمارستان ها برای کوید کنار گذاشته می شود که از این تعداد 6242 تخت در حال حاضر اشغال شده است. وب سایت delhifightscorona.in پویا است و وضعیت اشغال تخت ها و ونتیلاتورها در طول روز بارها تغییر می کند.

در بیمارستان لوک نایاک ، بزرگترین مرکز اختصاصی Covid دولت دهلی ، 1435 از 2،010 تخت رزرو شده عصر جمعه خالی بودند ، در حالی که در GTB ، 1300 نفر از 1500 مورد در دسترس نیستند. از بین امکانات خصوصی ، بیمارستان های Indraprastha Apollo بیمارستان 148 تخت Covid خود را 148 مجانی داشتند ، اگرچه از 245 تخت تنها 24 تخت در مکس ساکت خالی بودند.

READ  HC هیماچال پرادش را به سمت تهیه بیشتر دستگاه های تهویه ، تختخواب ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld Covid-19 هدایت می کند.

بیش از 60٪ از تهویه های موجود در دهلی روز جمعه اشغال شد. از هزار و 244 دستگاه تهویه در بیمارستان های شهر ، 787 مورد استفاده قرار گرفت ، هر چند نابرابر. بنابراین ، در حالی که بیمارستان فوق تخصصی راجیو گاندی دارای 198 دستگاه تهویه استفاده نشده از بین 200 دستگاه بود ، تنها 14 مورد از 200 دستگاه تهویه در بیمارستان لوک نایاک استفاده نمی شود.
دهلی: 60 درصد تخت های ونتیلاتور پر است ، اما میزان بهبودی خوب افزایش می یابداین ارقام نشان می دهد که علیرغم افزایش زیاد موارد ، هیچ بحرانی در تختخواب ها در دهلی ایجاد نمی شود و هیچ گونه فشار جدی بر زیرساخت های بهداشتی موجود وجود ندارد. در حالی که از حدود 4000 نفر از افراد مبتلا به کوید مثبت خواسته می شود که به قرنطینه در منزل خود بروند ، بیش از 16000 تخت کووید در بیمارستان ها و مراکز مراقبت برای استفاده در دسترس هستند.

دکتر ماهش ورما ، عضو هیئت متخصصان Covid دولت دهلی ، گفت. “ما می بینیم که 15٪ -20٪ از افراد مبتلا به کوید مثبت علائم متوسط ​​تا شدیدی دارند. فقط 5٪ -7٪ به دلیل بیماری های همراه یا سن بالا به بستری شدن در بیمارستان نیاز دارند. بیمارستانها تعداد زیادی تخت در بخشهای عمومی را به تخت های اکسیژنه ارتقا داده اند زیرا بسیاری از بیماران به اکسیژن نیاز دارند اما به اندازه کافی حیاتی نیستند تا به تخت های ICU یا ونتیلاتور منتقل شوند. “

یک مقام دپارتمان بهداشت روز جمعه گفت که در حال حاضر برنامه ای برای هتل های مرتبط و سالن های ضیافت با بیمارستان های کوید وجود ندارد. یک مقام دیگر گفت که هر گونه تخت اضافی مورد نیاز می تواند در بیمارستان های دولتی و دهلی یا در دهکده بازی های مشترک المنافع مستقر شود.

READ  دکتر MI Sahadulla ، KIMSHEALTH ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *