مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تراشه جدیدی برای آزمایش Covid-19 نتایج را در گوشی های هوشمند ، Health News ، ET HealthWorld ارائه می دهد

1 min read

تراشه جدید برای آزمایش Covid-19 نتایج را در تلفن های هوشمند ارائه می دهددانشمندان تراشه ای به اندازه تمبر تولید کرده اند که آزمایش Covid-19 را ساده می کند و در کمتر از 55 دقیقه نتایج را در گوشی های هوشمند ارائه می دهد.

تراشه میکروسیالی که توسط محققان دانشگاه رایس در ایالات متحده ساخته شده است ، غلظت پروتئین SARS-CoV-2 nucleocapsid (N) ، نشانگر زیستی Covid-19 را در سرم خون از یک خراش انگشت استاندارد اندازه گیری می کند.

طبق تحقیق منتشر شده در ژورنال ACS Sensors ، نانویاده ها به پروتئین SARS-CoV-2 N در تراشه متصل می شوند و آن را به یک حسگر الکتروشیمیایی منتقل می کنند که مقدار کمی از نشانگر زیستی را تشخیص می دهد.

محققان خاطرنشان کردند که روند آنها در مقایسه با آزمایش PCR مبتنی بر سواب که به طور گسترده ای برای تشخیص Covid-19 استفاده می شود و نیاز به تجزیه و تحلیل در آزمایشگاه دارد ، کار با نمونه را ساده می کند.

آزمایشگاه رایس ، مهندس مکانیک پیتر لیلهوج ، گفت: “آنچه در مورد این دستگاه جالب است این است که به آزمایشگاه احتیاج ندارد.”

وی در بیانیه ای گفت: “شما می توانید كامل آزمایش را انجام دهید و نتایج را در سایت مجموعه ، كلینیك بهداشتی یا حتی داروخانه ایجاد كنید. كل سیستم به راحتی قابل حمل و استفاده از آن است.”

این تیم ، از جمله دانشجوی کارشناسی ارشد رایس و جیران لی ، نویسنده اصلی ، از ابزارهای بیوسنس موجود برای توسعه تشخیص ساده استفاده کردند ، مانند یک پچ میکرونیدل که سال گذشته برای تشخیص مالاریا معرفی شد.

ابزار جدید به یک طرح کمی پیچیده تر متکی است اما نتایج کمی و دقیق را در مدت زمان کوتاهی ارائه می دهد.

READ  اسناد واکسن Moderna Covid-19 در حمله سایبری EMA ، Health News ، ET HealthWorld قابل دسترسی است

برای آزمایش این دستگاه ، محققان به نمونه های سرمی اهدا شده از افراد سالم و سایر افراد با Covid-19 مثبت اعتماد کردند.

آنها گفتند که جوجه کشی طولانی تر هنگام استفاده از سرم کامل نتایج دقیق تری به همراه دارد.

تیم تحقیق دریافت که 55 دقیقه زمان بهینه برای ریز تراشه برای حس پروتئین SARS-CoV-2 N در غلظت های کم 50 پیکوگرم (میلیاردیم گرم) در میلی لیتر در کل سرم است.

میکروچیپ می تواند پروتئین N را در غلظت های پایین تر ، با 10 پیکوگرم در میلی لیتر ، تنها در 25 دقیقه با رقت 5 برابر سرم تشخیص دهد.

با یک تلفن Google Pixel 2 و یک پتانسیواستات پلاگین – دستگاهی که ولتاژ را کنترل می کند و جریان حاصل را اندازه گیری می کند – قادر به تشخیص مثبت با غلظت 230 پیکوگرم برای کل سرم بود.

لیلهوج گفت: “روشهای استانداردی برای اصلاح مهره ها با آنتی بادی وجود دارد كه نشانگر زیستی خاصی را هدف قرار می دهد.”

وی افزود: “هنگامی كه آنها را با یك نمونه حاوی نشانگر زیستی ، در این مورد پروتئین SARS-CoV-2 N ترکیب كنید ، آنها به هم پیوند می یابند.”

برای رساندن نمونه به تراشه از یک لوله مویرگی استفاده می شود ، سپس روی آهن ربا قرار می گیرد که دانه ها را به سمت سنسور الکتروشیمیایی پوشانده شده با آنتی بادی های گیرنده می کشد.

دانه ها به آنتی بادی های گیرنده متصل می شوند و جریان متناسب با غلظت نشانگر زیستی در نمونه تولید می کنند.

پتانسیواستات آن جریان را خوانده و سیگنالی را به برنامه تلفن خود ارسال می کند.

READ  استارت آپ های سلامتی با افزایش تقاضا در کمک های آنلاین ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld شکوفا می شوند

اگر نشانگرهای زیستی Covid-19 وجود نداشته باشد ، دانه ها به سنسور متصل نمی شوند و در داخل تراشه شسته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *