مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تغییر رویه به سمت سلامت پیشگیری ، مواد مغذی آماده برای جهش بعدی در هند ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

Covid- تغییر جهت بهداشت پیشگیرانه ، مواد مغذی آماده برای جهش بعدی در هندتوسط سونیل تاکور
دکتر ، پایتخت کوادریا

هجوم COVID-19 باعث تمرکز بیشتر بر ارتباط سلامتی پیشگیرانه در زندگی روزمره ما شده است. خاطرات زخم شده ویروس حتی پس از مدتها از بین رفتن آن لزوماً در ذهن افراد تأثیرگذار خواهد بود و باعث تغییر در زندگی به سمت سلامتی پیشگیری به عنوان بخشی از استراتژی سازگاری با سبک زندگی بزرگتر می شود. با به تعویق انداختن Covid به تعویق انداختن ویزیت های پزشکی معمول و دانش بسیار زیاد مربوط به مراقبت های بهداشتی در بین افراد غیر روحانی ، مواد مغذی به عنوان یک “سلاح مهم در زمان صلح” در مقابل “سلاح های جنگ” از داروها و داروهای منظم تشکیل می شوند. با تأیید این موضوع ، مصاحبه با 50 پزشک برجسته نشان می دهد که حدود 20٪ افزایش نسخه برای مواد مغذی وجود دارد. وجود تقریباً 4000 شرکت تازه تأسیس نیروگاه دریایی از جمله 375 شرکت متمرکز بر مواد مغذی فعال (ANI) در کشور ، نشانه بسیار امیدوار کننده ای است.

مواد مغذی چگونه سلاحی برای سلامت پیشگیری هستند
داروهای تغذیه ای به طور گسترده ای برای تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته می شوند و به عنوان مکمل های رژیم منظم به منظور جبران کمبودهای تغذیه ای بدن عمل می کنند. آنها همچنین یک پاسخ احتیاطی برای چندین بیماری در زندگی مانند چاقی ، فشار خون بالا ، دیابت و بیماری های قلبی عروقی (CVD) هستند که هر یک از ماهیت قابل پیشگیری هستند. به عنوان مثال ، برای دفع بیماری های کلسترول و قلب ، روغن های خوراکی به طور فزاینده ای به عنوان یک ماده غذایی با PUFA بالا استفاده می شود. آنچه قابل توجه است این است که چندین ماده غذایی از انواع مختلف محافظت در برابر فرآیندهای تحلیل برنده و حتی سرطان ایجاد می کنند.

“اولین مزیت متحرک” هند برای مواد مغذی: اعداد و رتبه ها همه چیز را می گویند
دروغ گفتن در تقاطع غذا ، دارو و فناوری ، مواد مغذی باعث گسترش مرزهای داروها و داروها شده است و فراتر از مکمل های غذایی و فضای غذایی و نوشیدنی های کاربردی است. به همین ترتیب ، یک رویکرد چند رشته ای شامل فناوری های کشاورزی ، مهندسی شیمی ، بیوتکنولوژی و ساخت دارو ، و سایر موارد را پیش بینی می کند.

READ  Pharmexcil ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

پایگاه کشاورزی فوق العاده گسترده: فن آوری کشاورزی و پردازش مواد غذایی ستاره های جدید در افق

با وجود 127 منطقه آب و هوای کشاورزی در هند که زمینه مناسبی برای خوراکی های گیاهی فراهم می کند ، پایه غذایی / کشاورزی ما فوق العاده است. در حالی که در میان 4 تولید کننده بزرگ غذا در جهان قرار دارد ، بزرگترین تولید کننده شیر ، آجیل بادام هندی ، نارگیل ، چای ، زنجبیل ، فلفل سیاه زردچوبه و قهوه است. سپس جدا از اینکه دومین تولید کننده میوه و سبزیجات است ، بزرگترین تولید کننده ، مصرف کننده و صادر کننده ادویه جات در جهان است. علاوه بر این ، هند دومین تولید کننده غذای اصلی است. در سال های اخیر ، با بهره گیری از این پایگاه عظیم ، این بخش شاهد افزایش بیش از 450 استارت آپ فناوری کشاورزی بوده است که از برخی از صندوق های سرمایه گذاری جهانی برتر سرمایه گذاری می کنند. برای سرمایه گذاری داخلی ، مرکز رشد و نوآوری نوآوری و کارآفرینی مستقر در احمدآباد مستقر در احمدآباد به طور قابل توجهی در یک شرکت نوپا با هدف تسهیل کشاورزی دقیق برای مواد مغذی سرمایه گذاری کرده است و قصد دارد مواد خام با کیفیت بالا را با مواد بیو اکتیو دست نخورده به تولیدکنندگان مواد مغذی تغذیه کند. یک گزارش EY می گوید که صنعت فناوری کشاورزی هند توانایی تأمین 24 میلیارد دلار در 5 سال آینده را دارد. در همین زمان ، صنعت فرآوری مواد غذایی پنجمین بخش بزرگ اقتصاد کشور است که به 13٪ تولید ناخالص داخلی و 10٪ صادرات کمک می کند و پیش بینی می شود ظرف 5 سال آینده 33 میلیارد دلار سرمایه گذاری داشته باشد.

‘رنسانس’ محصولات آیورودا و گیاهان زمینه ای برای مواد مغذی
با تکیه بر میراث غنی از مصرف آیورودا و فرآورده های گیاهی ، بخشی از غذا و فرهنگ ما از زمان بسیار قدیم ، دهه اخیر شاهد طغیان مواد غذایی و مکمل های گیاهی با نام تجاری آیورودا و گیاهان دارویی جدید است که توسط هر دو شرکت بهداشت و درمان و FMCG ارائه می شود. هندوستان از جمله تنوع زیستی در جهان ، میزبان بیش از 8000 گیاه دارویی است که برای تهیه داروهای گیاهی استفاده می شود و یکی از بزرگترین تامین کنندگان عصاره های گیاهی و مواد اولیه بازار مکمل های غذایی در سراسر جهان است. اتفاقاً ، بخش عمده ای از صادرات گیاهان دارویی به سایر کشورهای ثروتمند تنوع زیستی مانند ایالات متحده و چین اختصاص دارد و بر انحصار و منحصر به فرد بودن گیاهان تأکید دارد. علاوه بر این ، هند با ارتشی بیش از 8،35،000 کشاورز ارگانیک ، دومین صادر کننده محصولات ارگانیک نیز محسوب می شود که نشان دهنده توانایی ما برای مواد غذایی است.

READ  Bharat Biotech ، Health News ، ET HealthWorld می گوید ، تمام داده ها را طبق دستورالعمل ارائه کرده است


پایگاه تولید و تحقیقات بزرگ داروسازی: مواد غذایی آماده برای مواد غذایی

هند نه تنها بزرگترین تامین کننده داروهای عمومی در سطح جهانی است ، بلکه بیش از 50٪ تقاضای جهانی واکسن های مختلف را نیز تأمین می کند. با 1400 WHO-GMP (شیوه های تولید خوب) گیاهان دارویی مورد تأیید ، 253 گیاه دارویی با کیفیت (EDQM) گیاهان تأیید شده و بیشترین تعداد گیاهان دارویی سازگار با US-FDA در خارج از ایالات متحده ، از یک پایگاه تولید داروسازی عالی برخوردار است. از نظر امکانات ، این کشور دارای بیش از 3000 شرکت داروسازی با شبکه ای بیش از 10،500 امکانات تولیدی است. با توجه به اینکه زیرساختهای بنیادی تولید داروها و مواد مغذی با استفاده از چندین فناوری مشابه با صنعت داروسازی تفاوت چندانی نخواهد داشت ، می توان از همین امکانات برای تولید مواد مغذی استفاده کرد. با توجه به جذابیت خدمات تحقیق و ساخت قراردادها (CRAM) ، هند به عنوان قطب جهانی خدمات تحقیقاتی ارزان قیمت با هزینه زیاد و با کمک نیروی انسانی ماهر شناخته شده است. این کشور 108 تولیدکننده قرارداد بزرگ در صنایع غذایی دارد. اینکه هند همچنین دارای یک اکوسیستم بیوتکنولوژی پر رونق است که توسط بیش از 2700 شرکت تازه تاسیس و 2500 شرکت کار کرده است ، مزیت بزرگ دیگری است. تلاش اخیر برای افزایش تولید داخلی API ها و دستگاه های پزشکی قابل توجه بوده و می تواند برای مواد مغذی نیز تکرار شود.

با توجه به محدودیت حاشیه سود محصولات دارویی که به طور فزاینده ای وجود دارد ، برخی از شرکت ها حتی اقدام به کوچک سازی سبد دارویی خود به نفع گسترش سبد تغذیه مواد مغذی کرده اند. اگرچه حاشیه سود در مواد مغذی کمتر از محصولات دارویی است ، اما م componentلفه تحقیق و توسعه دارویی سرمایه گذاری بسیار بیشتری نسبت به مواد مغذی دارد.

READ  لوپین USFDA را به بازار عرضه کرم ضد قارچ عمومی در بازار ایالات متحده ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

نقش فزاینده شرکت های مواد غذایی و FMCG
نه تنها همکاری فزاینده ای بین FMCG و بخش دارو وجود داشته است ، بلکه چندین بازیکن FMCG حتی مراکز تحقیقاتی را تأسیس کرده اند تا محصولات غذایی خود را به طور علمی تأیید کنند. تعدادی حتی برنامه های توسعه محصول خود را بر اساس تحقیقات دست اول و شناسایی کمبود عناصر مغذی در میان جمعیت هدف هدایت کرده اند.

راه پیش رو
اول ، اگرچه دولت به طور دوره ای مقرراتی را در مورد تعریف مواد مغذی و سایر مواد مرتبط ، تجویز استانداردهای غنی سازی از نظر مقدار مواد مغذی و اجباری بودن حمل اطلاعات دقیق درباره ترکیبات و ادعاهای آنها ، ساده می کند ، این مقررات باید بیشتر تشدید و همچنین به استانداردهای بین المللی

دوم ، دولت می تواند از طریق یارانه زمین و تاسیسات برای ساخت پارک های بزرگ جوجه کشی برای مواد مغذی حمایت کند. دولت تلنگانا که در این ارتباط گامی برمی دارد ، باید در جای دیگری تقلید شود.

سوم ، شرکت هایی که در زمینه مواد مغذی ابتکار عمل می کنند باید از طریق سیاست ، حمایت مالیاتی و یارانه ها تشویق شوند. به عنوان مثال ، نرخ GST در محصولات مواد مغذی می تواند از 28 و 18 درصد به 12 کاهش یابد.

چهارم ، عوارض صادرات و واردات باید به گونه ای منطقی باشد که به تولیدکنندگان مواد تشکیل دهنده محلی امکان توسعه دهد.

پنجم ، مواد مغذی حتی می تواند به طور اجباری به عنوان بخشی از رژیم غذایی برای برنامه های وعده های غذایی ظهر برای مدارس دولتی و شهری باشد.

چند شرکت بزرگ مواد مغذی مورد نیاز برخی از بهترین شرکتهای مواد مغذی در جهان را تأمین می کنند و دولت برای تشویق بازیکنان جدیدتر باید از این موفقیت استفاده کند. به طور خلاصه ، اگر هند می تواند “داروخانه جهان” باشد ، هیچ چیز نمی تواند مانع تبدیل آن به نیروگاه تولید مواد مغذی برای سایر نقاط جهان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *