مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تولید کنندگان دارو ، داروخانه ها اهداف بعدی برای اسکان مواد مخدر در ایالات متحده ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

J. Scott Applewhite / استخر از طریق REUTERS
J. Scott Applewhite / استخر از طریق REUTERS

توسط برندان پیرسون

نیویورک: با توجه به ادعای 26 میلیارد دلاری سراسری ادعا می شود که سه توزیع کننده بزرگ دارویی ایالات متحده و جانسون و جانسون به سوخت و ساز اپیدمی در سراسر کشور کمک کرده اند ، دولت های ایالتی و محلی به زودی توجه خود را به داروخانه ها و تعداد انگشت شماری از داروخانه ها معطوف خواهند کرد.

انتظار می رود دادستان های کل ایالت ایالات متحده این هفته از پیشنهاد تسویه حساب با توزیع کنندگان McKesson Corp ، Cardinal Health Inc و AmerisourceBergen Corp به طور مشترک 21 میلیارد دلار کمک کنند ، در حالی که جانسون و جانسون 5 میلیارد دلار پرداخت می کنند.

قیمت نهایی تسویه حساب بسته به اینکه چند دولت ایالتی و محلی با این توافق موافقت کرده یا آن را رد می کنند تا به تنهایی پیگیری دعوی را رد کنند ، می تواند نوسان داشته باشد.

بیش از 3000 پرونده قضایی ، عمدتا توسط دولت های محلی ، در مورد بحران مواد افیونی علیه طیف وسیعی از شرکت ها به اتهام کمرنگ کردن خطر مواد مخدر و کنترل های شل که به داروهای مسکن بسیار اعتیاد آور اجازه می دهد تا جوامع را سیل کنند ، تشکیل شده است.

از معاملات احتمالی 26 میلیارد دلاری ، اپراتورهای داروخانه شامل Walgreens Boots Alliance ، Walmart Inc ، Rite Aid Corp و CVS Health Corp ، که به نادیده گرفتن پرچم های قرمز مبنی بر انتقال داروهای افیونی به کانال های غیرقانونی متهم شده اند ، مستثنی شده اند.

READ  Alembic Pharma تاییدیه USFDA را برای قرص های متولازون ، Health News ، ET HealthWorld دریافت می کند

این معامله همچنین شامل داروخانه های AbbVie Inc ، Teva Pharmaceutical Industries Ltd یا Endo International Plc نبوده است ، كه متهم شده اند كه داروهای ضد درد خود را به اشتباه گمراه كرده اند و آنها را بی خطر معرفی كرده اند.

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، تقریباً 500000 نفر از سال 1999 تا 2019 در ایالات متحده در اثر مصرف بیش از حد مواد افیونی جان خود را از دست داده اند. CDC هفته گذشته گفته بود که داده های موقت نشان می دهد که سال 2020 با 93،331 مورد رکورددار مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر بوده است ، 29 درصد بیشتر از سال قبل.

داروخانه ها و تولیدکنندگان دارو این ادعاها را تکذیب کردند و گفتند که نسخه های افیونی افزایش یافته توسط پزشکان انجام می شود ، آنها از قوانین فدرال پیروی می کنند و خطرات شناخته شده در برچسب های تایید شده توسط ایالات متحده برای داروها وجود دارد.

اخبار مربوط به توافق پیشنهادی سراسری سه هفته به محاکمه هیئت منصفه در نیویورک رسید و کارشناسان حقوقی گفتند که دادرسی های آینده دادگاه ، متهمان باقی مانده را برای رسیدن به توافق تحت فشار قرار می دهد.

در حال حاضر تولیدکنندگان دارو در دادگاه نیویورک و دادگاهی در اورنج کانتی کالیفرنیا از خود دفاع می کنند و انتظار می رود اواخر امسال به همراه داروخانه ها دادگاه دیگری در سانفرانسیسکو برگزار شود. داروخانه هایی که کمی قبل از محاکمه پرونده نیویورک را حل و فصل کردند ، در ماه اکتبر در اوهایو نیز با دادگاه روبرو هستند.

READ  شمارش کارگران خط مقدم ، که ابتدا واکسن Covid را دریافت می کنند ، آغاز می شود ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

برنامه ریزی شده تا هفته آینده اندو برای ارزیابی خسارات وارده بر دعوایی که از طرف شهرستانهای تنسی و نوزاد متولد شده معتاد به مواد افیونی ، که در آن قاضی قبلاً شرکت را مسئول دانسته ، ارزیابی کند. دادستان کل منطقه باری استاوبوس از ایالت سولیوان در ایالت تنسی به تلویزیون WHLJ گفت که این شرکت پیشنهاد تسویه حساب کرده است ، اما معامله فقط به این پرونده محدود خواهد شد.

“هدف مشترک” برای پایان دادن به اپیدمی

ریچارد اوسنس ، استاد حقوق در دانشگاه کنتاکی ، گفت که توافق در این هفته باعث کاهش گروه های متهم در دعوا می شود و شرکت های باقیمانده سرزنش دیگران را دشوار می کنند.

وی گفت: “این آنها را تحت فشار قرار می دهد تا به توافق برسند ، خصوصاً اگر مکانیک در این شهرک فعلی فرموله شده باشد.”

پیتر موگی ، وكیل نمایندگی دولت های محلی كه دعاوی مربوط به مواد افیونی را در سراسر كشور پیگیری می كنند ، در یك كنفرانس خبری برای بحث در مورد شهرک های پیشنهادی گفت كه داروخانه های “ناامید” وی بخشی از معامله سراسری نبوده است.

وی گفت: “آنها وقت کافی برای ارزیابی مسئولیت خود در کجا داشته اند و همه ما هدف مشترک تلاش برای پایان دادن به این اپیدمی مخدر را داریم.”

داروخانه ها بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

در سال 2019 ، توا توافق نامه ای را پیشنهاد کرد که در آن داروهای ترک اعتیاد به ارزش 23 میلیارد دلار اهدا کند. تحلیلگران صنعت گفتند كه هزینه واقعی داروها برای Teva می تواند كمتر از 1.5 میلیارد دلار باشد ، با این حال وكلا what شاكیان از آنچه ارزیابی می كنند ، متوقف شدند.

READ  تاتا در حال گفتگو برای راه اندازی واکسن Moderna در هند ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld است

جو رایس ، وکیل مدعی دیگر ، گفت که Teva از اوایل سال 2020 در مذاکرات حل و فصل مشارکت نداشته است اما شاکیان امیدوارند که در آینده با آنها مذاکره کنند.

سه روز سه شنبه در بیانیه ای اظهار داشت که “اطمینان” دارد که به توافقی با داروهای اهدایی دست خواهد یافت و در این میان از خود در برابر “ادعاهای بی اساس” دفاع خواهد کرد.

این شرکت مستقر در اسرائیل گفت: “اکنون بیش از هر زمان دیگر – با بودجه دولت محلی محلی که به طور چشمگیری تحت تأثیر COVID قرار گرفته است – مشخص است که داروهای اهدایی رویکرد جامع مورد نیاز برای حل اپیدمی اعتیاد را فراهم می کنند.”

AbbVie و Endo بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد مذاکرات حل و فصل پاسخ ندادند.

سایر شهرک ها نیز با سازنده OxyContin Purdue Pharma و سازنده مواد مخدر عمومی Mallinckrodt Plc در حال مذاکره هستند که به ترتیب از طریق دادگاه های ورشکستگی برای تأمین حمایت از شهرک های به ارزش بیش از 10 میلیارد و 1.6 میلیارد دلار کار می کنند. (گزارش توسط برندان پیرسون در نیویورک و تام هالس در ویلمینگتون ، دلاور ؛ تدوین توسط بیل برکروت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *