مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

حملات سایبری که به بیمارستانها ، News News ، ET HealthWorld افزایش می یابد

1 min read

(تصویر نماینده)
(تصویر نماینده)

ملل متحد – رئیس کمیته صلیب سرخ بین المللی روز چهارشنبه هشدار داد که دفعات حملات پیچیده سایبری علیه بیمارستانها ، منابع برق و آب و سایر زیرساخت های غیرنظامی غیرنظامی در حال افزایش است.

پیتر ماورر گفت که ICRC به طور فزاینده ای نگران اثرات مخرب عملیات سایبری است که باعث قطع منابع برق و سیستم های آب در کشورهای آسیب دیده از جنگ و توقف خدمات بیمارستان در وسط بیماری همه گیر COVID-19 و همچنین “اقدام به حمله علیه کارخانه پتروشیمی و به ویژه هشدار دهنده ، حملات سایبری علیه تأسیسات هسته ای. “

وی در یک نشست غیررسمی مجازی شورای امنیت سازمان ملل گفت: “اگر بیمارستان ها نتوانند در وسط بحران بهداشتی یا درگیری مسلحانه درمان های نجات بخشی را انجام دهند ، کل جوامع آسیب خواهند دید.”

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت: “در صورت قطع برق ، این خطر واقعی وجود دارد که آب ، خدمات بهداشتی و سایر خدمات ضروری مختل شود.” “و اگر حتی تاسیسات هسته ای نیز خارج از محدودیت در نظر گرفته نشوند ، ما خطر مشاهده پیامدهای شدید و گسترده انسانی را داریم.

طی سالهای اخیر ، ماورر گفت ، حملات سایبری علیه زیرساخت های حیاتی “موجب آسیب اقتصادی چشمگیر ، ایجاد اختلال در جوامع و تنش ها” در میان کشورها شده است ، هرچند که ICRC نمی تواند هرگونه عملیات سایبری را که منجر به تلفات انسانی شده است ، تأیید کند.

وی گفت که دفعات حملات سایبری علیه زیرساخت های غیرنظامی “سریعتر از آنچه پیش بینی شده بود در چند سال پیش در حال افزایش و تکامل است.”

READ  IIT Kharagpur نرم افزار پزشکی از راه دور ، Health News ، ET HealthWorld را راه اندازی می کند

وی گفت ، در حالی که به نظر می رسد اکثر آنها به درگیری مرتبط نیستند ، “ما نگران هستیم که توانایی های سایبری مورد استفاده در درگیری های آینده عواقب جدی تری به ویژه برای غیرنظامیان ایجاد کند.”

ماورر گفت ، چندین کشور در سالهای اخیر علنا ​​اظهار داشته اند که آنها از اقدامات سایبری در اقدامات نظامی استفاده کرده اند و “با افزایش تعداد بیشتری از کشورها در حال توسعه توانایی های سایبری نظامی ، کمیته بین المللی صلیب سرخ انتظار دارد که استفاده از آنها در درگیری های آینده نیز افزایش یابد.”

وی از تعامل شورای امنیت در مورد موضوع مضر عملیات سایبری ، در کنار بحث های مداوم در مجمع عمومی سازمان ملل ، استقبال کرد.

روسیه در ماه دسامبر تصویب مجمع عمومی را برای تصویب نامه ای به دست آورد که روند تهیه پیش نویس یک معاهده بین المللی جدید برای مبارزه با جرایم سایبری را به دلیل اعتراضات اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و دیگران آغاز می کند. آنها گفتند که این همکاری بین المللی برای مبارزه با جرایم سایبری را تضعیف می کند. روسیه گفته است که کار اساسی کنوانسیون جدید در سال 2021 آغاز می شود.

ماورر گفت اقدامات پیشگیرانه لازم است.

ICRC از همه کشورها خواسته است “چارچوب قانونی را که از زیرساخت های حیاتی غیرنظامی در برابر عملیات سایبری محافظت می کند” تأیید و روشن کنند ، به ویژه در هنگام درگیری شامل سیستم های بهداشتی ، سیستم های آب و فاضلاب ، تأمین برق و “تأسیسات حاوی نیروهای خطرناک”. .

READ  چگونه تلفن ها می توانند شما را از قرار گرفتن در معرض Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld آگاه کنند

اما ماورر هشدار داد که یک چارچوب قانونی قوی “به خودی خود کافی نیست که بتواند غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی را از عملیات خصمانه سایبری محافظت کند.”

وی گفت: اقدامات اعتماد سازی و طیف وسیعی از اقدامات فنی و عملیاتی نیز مورد نیاز است.

ماورر گفت: “هیچ ایالتی به تنهایی نمی تواند در این امر موفق شود.” “در عوض ، همکاری گسترده بین ایالات ، و همچنین بین ایالات ، بخش خصوصی و دانشگاه ضروری است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *