مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دادگاه ادعای AstraZeneca در مورد حق ثبت اختراع داروی دیابت ، Health News ، ET HealthWorld را رد کرد

1 min read

عکس پرونده
عکس پرونده

[email protected]

بمبئی: دادگاه عالی دهلی درخواست جهانی داروسازی AstraZeneca را به دنبال صدور قرار منع محدودیت در مورد بازاریابی داروی ضد دیابت داپاگلیفلوزین توسط شرکت های داخلی ، از جمله تورنت ، USV ، آزمایشگاه های میکرو ، Eris LifeSciences و Zydus رد کرد ، بنابراین زمینه را برای مقرون به صرفه فراهم می کند. داروهای دیابت در بازار هند.

با نزدیک به دوازده شرکت که نسخه های عمومی آن را با قیمت های رقابتی راه اندازی می کنند ، زمینه جنگ قیمت بین بازیکنان فراهم شده تا بخشی از بازار رو به رشد 15000 کروری دیابت را بدست آورند. AstraZeneca چندین شرکت عمومی را به دلیل نقض حق اختراع تحت پوشش داپاگلیفلوزین شکایت کرده است.

منابع حقوقی به TOI گفتند ، دادگاه عالی در جلسه دادرسی روز چهارشنبه در یک دادگاه کاملاً تماشا شده به این نتیجه رسید که حق ثبت اختراع آن “از نظر اولیه معتبر نیست زیرا فاقد لیاقت اختراع است”. AstraZeneca دارای دو حق ثبت اختراع Dapagliflozin در هند است – نسخه اول در ماه اکتبر منقضی شد ، در حالی که نسخه دوم در مه 2023 منقضی می شود. به عبارت ساده ، حق ثبت اختراع دوم در مورد آنچه قبلاً در هنر قبلی (حق ثبت اختراع قبلی) وجود داشت ، پیدا نشد.

دستور دادگستری موکتا گوپتا ، که توسط TOI قابل دسترسی است ، گفت: “از آنجا كه متهمان از نظر بدیهی ، اعتبار حق ثبت اختراع را به دلیل بدیهی بودن و عدم انطباق با بند 8 (2) این قانون ، با چالش معتبری روبرو كرده اند ، دادگاه دريافت كه شاكيان پرونده اوليه براي صدور قرار موقت كه با رد شده است ، تشكيل نداده اند. “

READ  قیمت مناسب برای نگه داشتن کلید راه اندازی واکسن Zydus Cadila ، Health News ، ET HealthWorld

Dapagliflozin از AstraZeneca با نام تجاری Forxiga به فروش می رسد و بخشی از یک گروه معروف از داروها به نام مهارکننده های SGLT2 است که ارزش آن حدود 4500 کرور (MAT اکتبر 2020) است و برای استفاده در دیابت نوع 2 تأیید شده است. همچنین به ترتیب توسط Sun Pharma و Abbott Healthcare با مارک های Oxra ، Oxramet ، Oxramet XR و Gledepa ، Gledepa MET IR و Gledepa MET XR توزیع می شود. اخیراً نسخه های عمومی خاصی وارد بازار شده است که تقریباً هزینه درمان بیماران را نصف می کند.

S Majumdar ، مشاور وكالت تورنت ، گفت: “دادگاه همچنین دریافت كه عدم اشتراک اطلاعات حیاتی تحت بخش 8 (2) ، با اداره ثبت اختراعات هند ، آنقدر تخلف بود كه دستور موقت صاحب امتیاز را رد كرد”. این شرکت با مخالفت های مربوط به حق ثبت اختراع در ایالات متحده روبرو شده است ، که موفق به افشای آن در اینجا نشد.

سخنگوی AstraZeneca هنگام تماس با وی گفت: “این دستورالعمل شامل چندین یافته مثبت به نفع آن است ، به ویژه در مورد مواردی که محور اصلی حمله را تشکیل می دهند. به AstraZeneca اطلاع داده شده است كه عمدتاً يافته هاي مربوط به دو موضوع عليه آن ارائه شده است. ما هم اکنون در حال بررسی دستور دادگاه عالی هستیم و متعهد به انجام کلیه اقدامات لازم در قانون برای محافظت و اجرای حق ثبت اختراع آن برای داپاگلیفلوزین هستیم ، که به نظر او اختراعی در سطح جهانی است. “

مجومدار افزود: “برای لغو حق ثبت اختراع حقوقی تحت بند 64 (1) (الف) هیچ گونه انتشار قبلی لازم نیست. با این حال ، اگر برای همان اختراع حق ثبت اختراع قبلی وجود داشته باشد ، حق ثبت اختراع دوم نیز داده نمی شود. این قانون حتی با تعریف اختراع تحت بخش 2 (1) (j) ، این قانون را ارائه می دهد که این اختراع به معنای یک محصول یا فرآیند جدید است که شامل یک مرحله اختراع و قابل استفاده در صنعت است. “

READ  Afrigen آماده می شود تا اولین واکسن mRNA COVID-19 آفریقا را ارسال کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *