مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دادگاه عالی به مرکز ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

ممنوعیت استفاده از مواد ضد عفونی کننده ، اشعه ماورا بنفش برای انسان برای Covid: دادگاه عالی به مرکزدادگاه عالی روز پنجشنبه از مرکز خواست دستورالعمل هایی را برای منع استفاده از مواد ضد عفونی کننده و اشعه ماورا ult بنفش برای انسان برای مدیریت Covid-19 صادر کند. نیمکت نشینی به ریاست دادگستری آشوک بوشن از دولت خواست که ظرف یک ماه اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

این نیمکت حکم صادره را در مورد درخواست راهنمایی به مرکز صادر کرد تا بلافاصله نصب ، تولید و تبلیغ تونل های ضد عفونی شامل پاشش یا بخور مواد ضد عفونی کننده شیمیایی بر روی انسان را منع کند.

در تاریخ 7 سپتامبر ، دادگاه اوج از مرکز سوال کرده بود که چرا استفاده از تونل برای ضد عفونی کردن افراد برای Covid-19 را ممنوع نکرده است ، زیرا این موضع گیری که پاشش ضد عفونی کننده های شیمیایی از نظر جسمی و روانی مضر است.

وکیل مدافع توشر مهتا پیشتر به دادگاه اطلاع داده بود که وزارت بهداشت هیچ گونه مشاوره یا راهنمایی در مورد استفاده از نورهای ماوراlet بنفش برای گندزدایی انسان برای مدیریت Covid-19 صادر نکرده است.

مهتا گفته بود که پاشش هر ماده ضدعفونی کننده شیمیایی از نظر جسمی و روانی نیز برای انسان مضر است.

دادگاه عالی در حال رسیدگی به PIL بود که توسط Gursimran Singh Narula تشکیل شد و همچنین بلافاصله ممنوعیت سمپاشی یا بخور مواد ضد عفونی کننده آلی و قرار دادن انسان در معرض اشعه ماورا بنفش را برای اهداف ضد عفونی کننده خواستار شد.

این مرکز در اظهارنامه خود اعلام کرده است که چون بهداشت عمومی و بیمارستانها موضوعی دولتی هستند ، این وظیفه است که ایالتها / سرزمینهای اتحادیه دستورالعملهای صادر شده توسط وزارت بهداشت را اجرا کنند و نقش دولت هند محدود به ارائه راهنمایی های لازم است. و پشتیبانی مالی

READ  موارد فعال تنها 1.65 درصد از کل آلودگی های هند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld است

گفته شده بود که در تاریخ 9 ژوئن ، یک جلسه کمیته متخصص به ریاست مدیر کل خدمات بهداشتی برای بررسی استفاده از تونل های ضد عفونی کننده ، مواد شیمیایی مختلف و پاشش مواد ضد عفونی کننده همراه با اثربخشی چنین استفاده از پاشش / مه آلود برگزار شد.

این مرکز گفته بود که این کمیته بار دیگر تأکید کرده است که سمپاشی به افراد ضد عفونی کننده (مانند تونل ، کابینت ، کمبر) توصیه نمی شود زیرا از توانایی فرد آلوده در انتشار ویروس از طریق قطرات یا تماس نمی کاهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *