مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دانشمندان ICMR ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld می گویند ، جهش nCoV تاثیری بر واکسنهای دزی نخواهد داشت

1 min read

دانشمندان ICMR می گویند ، جهش nCoV تاثیری بر واکسنهای دزی نخواهد داشتپونا: دانشمندان شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) گفته اند واکسن های تولید شده در هند از هم اکنون تحت تأثیر هیچ نوع جهش ویروس Covid-19 قرار ندارند.

دانشمندان گفتند: با ناهمگنی Covid-19 کمتر از 1٪ ، حدت همچنان ادامه دارد و نباید هیچ تاثیری بر واکسن های تولید شده در کشور داشته باشد.

سه واکسن در مراحل پیشرفته توسعه در هند هستند که دو واکسن در فاز II و دیگری در فاز III است. دو مطالعه پان هند درباره ژنوم SARS-CoV-2 (ویروس Covid-19) در هند که توسط ICMR و وزارت بیوتکنولوژی انجام شده است نشان می دهد که ویروس از نظر ژنتیکی پایدار است و هیچ جهش عمده ای ندارد.

“اگر جهش ایجاد نشود ، واکسن ها موثر خواهند بود. هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. ”دکتر سمیران پاندا ، دانشمند ارشد و اپیدمیولوژیست ارشد ICMR گفت. دکتر پاندا ، رئیس این مطالعه ، گفت که بیش از 2000 سویه از بسیاری از ایالت ها جمع آوری شده و مورد مطالعه قرار گرفته است.

“تغییراتی که تاکنون مشاهده شده بسیار ناچیز است و تاثیری بر واکسن های فعلی نخواهد داشت. این ویروس از نظر ژنتیکی پایدار است و هیچ جهش عمده ای را نشان نداده است. ” این نگرانی وجود داشته است که هر جهش عمده ای که در ویروس کرونا ویروس جدید شناسایی شود ، می تواند بر تولید واکسن موثر تأثیر بگذارد. با این حال ، مطالعات جهانی اخیر ، علاوه بر آنچه در هند انجام شده است ، بیان کرده اند که واکسن های تولید شده برای Covid-19 نباید تحت تأثیر این جهش ها قرار گیرند.

READ  کانادا ماندگاری jab AstraZeneca را 1 ماه افزایش می دهد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

موسسه ملی ویروس شناسی سابق ، پونا ، دکتر AC میشرا ، به TOI گفت: “هر ویروس جهش می یابد. اما این نوع تغییرات نیستند که می توانند ایمنی زایی واکسن را تحت تأثیر قرار دهند. این تاثیری بر واکسنهای فعلی یا برنامه تکمیل آنها نخواهد داشت. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *