مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دانشمندان J&J این ایده را که طراحی واکسن Covid-19 با لخته شدن مرتبط است را رد می کنند ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

دانشمندان J&J ایده ارتباط واکسن Covid-19 با لخته شدن را رد می کننددانشمندان Johnson & Johnson روز جمعه ادعایی را در یک ژورنال پزشکی بزرگ رد کردند که می گوید طراحی واکسن Covid-19 آنها ، شبیه به AstraZeneca ، ممکن است دلیل وجود هر دو لخته شدن خون در مغز در برخی از گیرندگان واکسن باشد.

ایالات متحده در اوایل این هفته توزیع واکسن J&J را متوقف کرد تا شش مورد از لخته شدن خون نادر مغز معروف به ترومبوز سینوس وریدی مغزی (CVST) همراه با تعداد پلاکت خون پایین را در زنان زیر 50 سال ایالات متحده متوقف کند. حدود 7 میلیون نفر

لخته شدن خون در بیمارانی که واکسن J&J دریافت کرده اند ، از 34 میلیون دوزی که در این کشور گزارش شده ، شباهت زیادی به 169 مورد گزارش شده در اروپا با واکسن AstraZeneca دارد.

هر دو واکسن بر اساس یک فناوری جدید ساخته شده اند که از نسخه اصلاح شده آدنو ویروس ها ، که باعث سرماخوردگی می شود ، استفاده می شود ، به عنوان بردارهایی که دستورالعمل ها را به سلولهای انسانی می رسانند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده در حال بررسی دقیق این طرح در پشت هر دو واکسن است تا ببیند آیا در ایجاد خطر موثر است.

در نامه ای روز جمعه در مجله پزشکی نیوانگلند ، دانشمندان J&J گزارش موردی را منتشر كردند كه اوایل هفته جاری توسط كیت لین مویر و همكارانش در دانشگاه نبراسكا منتشر شده بود و اظهار داشت كه لخته های خون نادر “می تواند مربوط به ناقل آدنوویروس باشد. واکسن ها.”

روز پنجشنبه ، دکتر آنتونی فاوسی ، بزرگترین متخصص بیماریهای عفونی ایالات متحده و مشاور کاخ سفید ، در مصاحبه با رویترز گفت که این واقعیت که هر دو واکسن ناقل آدنو ویروس هستند یک “سرنخ کاملاً واضح” است که می تواند موارد را مرتبط کند. به بردار.

READ  Bharat Biotech احتمالاً واکسن Covid-19 خود را تا پایان هفته به برزیل ، امارات متحده عربی صادر خواهد کرد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

فاوسی گفت: “این دلیل آن است ، من نمی توانم به طور قطعی بگویم ، اما مطمئناً چیزی است كه سو susp ظن را ایجاد می كند.”

در مکاتبات روز جمعه ، Macaya Douoguih ، دانشمندی از بخش واکسن Jss و Janssen ، و همکارانش اظهار داشتند که بردارهای استفاده شده در واکسن آن و عکس AstraZeneca “تفاوت های اساسی دارند” و این تفاوت ها می تواند “تأثیرات بیولوژیکی کاملاً متفاوتی داشته باشد. “

به طور خاص ، آنها اشاره کردند که واکسن J&J از آدنو ویروس انسانی استفاده می کند در حالی که واکسن AstraZeneca از آدنو ویروس شامپانزه استفاده می کند. ناقل ها نیز از خانواده ها یا گونه های ویروسی مختلف هستند و از گیرنده های سلولی مختلفی برای ورود به سلول ها استفاده می کنند.

عکس J&J همچنین شامل جهش هایی برای تثبیت بخشی به اصطلاح پروتئین سنبله در ویروس کرونا است که واکسن از آن برای تولید پاسخ ایمنی استفاده می کند ، در حالی که واکسن AstraZeneca این کار را نمی کند.

دکتر Dan Barouch از مرکز تحقیقات ویروس شناسی و واکسن در مرکز پزشکی Bac Israel Deaconness هاروارد در بوستون ، که به طراحی واکسن J&J کمک کرد ، گفت: “ناقل ها بسیار متفاوت هستند.”

اوایل هفته جاری در مصاحبه ای گفت: “پیامدهای مسائل با یک بردار برای دیگری دیگر در این مرحله مشخص نیست.”

دانشمندان J&J در این نامه گفتند كه شواهد كافی برای اثبات واكسن آنها در ایجاد لخته خون وجود ندارد و آنها به كار با مقامات بهداشتی برای ارزیابی داده ها ادامه می دهند.

READ  Cipla Gulf همکاری خود را با Alvotech برای تجاری سازی چهار دارو در استرالیا ، نیوزیلند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld گسترش داد

انتظار می رود پانلی از مشاوران مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده در 23 آوریل تشکیل جلسه دهند تا تعیین کنند آیا مکث استفاده از واکسن J&J قابل برداشتن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *