مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دانشمند دولت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن Covid-19 ساخت هند می تواند از اوایل فوریه راه اندازی شود: دانشمند دولتجدید دهلی: یک واکسن Covid-19 با حمایت دولت هند می تواند از اوایل فوریه – ماه ها زودتر از حد انتظار – راه اندازی شود ، زیرا آزمایشات آخرین مرحله در این ماه آغاز می شود و مطالعات تاکنون نشان داده اند که ایمن و موثر است ، رویترز

Bharat Biotech ، یک شرکت خصوصی که در حال توسعه COVAXIN با شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) است ، پیشتر امیدوار بود که آن را فقط در سه ماهه دوم سال آینده راه اندازی کند.

راجنی کانت ، دانشمند ارشد ICMR ، که همچنین عضو گروه ویژه Covid-19 آن است ، روز پنجشنبه در مقر دهلی نو این نهاد تحقیقاتی گفت: “این واکسن اثربخشی خوبی نشان داده است.”

“انتظار می رود که در ابتدای سال آینده ، فوریه یا مارس ، چیزی در دسترس باشد.”

بلافاصله نمی توان با بهارات Biotech تماس گرفت.

راه اندازی در ماه فوریه ، COVAXIN را به اولین واکسن ساخت هند تبدیل می کند.

موارد آلودگی به ویروس کرونا در هند پنجشنبه با 50،201 مورد افزایش یافت و به 8/36 میلیون نفر رسید که پس از ایالات متحده دوم است. مرگ و میر 704 ، در حال حاضر به 124،315 نفر رسیده است. از اوج اواسط سپتامبر ، افزایش روزانه عفونت ها و مرگ ها کاهش یافته است.

کانت که رئیس مرکز تحقیقات ، سیاست ، برنامه ریزی و هماهنگی ICMR است ، گفت که تصمیم گیری در مورد اینکه آیا عکس های COVAXIN می تواند حتی قبل از پایان آزمایشات مرحله سوم به افراد داده شود ، بر عهده وزارت بهداشت است.

READ  توسعه دهندگان ادعا ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld ، Sputnik V حدود 90٪ موثر بر Delta شلیک کرد

کانت گفت: “این آزمایش در فازهای 1 و 2 و در مطالعات حیوانی ایمنی و کارآیی را نشان داده است – بنابراین ایمن است اما نمی توانید 100٪ مطمئن باشید مگر اینکه آزمایشات فاز 3 تمام شود.”

“ممکن است خطراتی وجود داشته باشد ، اگر شما آماده ریسک هستید ، می توانید واکسن بزنید. در صورت لزوم ، دولت می تواند به فکر واکسن در شرایط اضطراری باشد.”

وزیر بهداشت ، هارد ودان در ماه سپتامبر گفت که دولت در حال بررسی اعطای مجوز اضطراری برای واکسن Covid-19 ، به ویژه برای افراد مسن و افراد در محل کارهای پر خطر است.

چندین کاندید اصلی واکسن در حال انجام مرحله نهایی آزمایش هستند. یک واکسن آزمایشی ساخته شده توسط AstraZeneca انگلیس از پیشرفته ترین واکسن ها است و انگلیس انتظار دارد که آن را در اواخر دسامبر یا اوایل سال 2021 بکار برد.

AstraZeneca چندین قرارداد تهیه و تولید با شرکت ها و دولت های سراسر جهان منعقد کرده است ، از جمله با موسسه سرم هند.

سایر واکسن های مرحله آخر توسط Moderna Inc ، Pfizer Inc با شریک زندگی BioNTech SE و Johnson & Johnson تولید می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *