مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دانشگاه آنا پچ قابل تجزیه را برای نظارت بر گلوکز ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld ایجاد می کند

1 min read

دانشگاه آنا برای نظارت بر گلوکز پچ قابل تجزیه پذیری ایجاد می کندچنای: برای کاهش ضایعات پزشکی از نوارهای تست گلوکز ، محققان دانشگاه آنا ماده ای قابل تجزیه زیست ، پلیمر بر پایه مشتقات سلولز ، برای تشخیص سطح گلوکز و الکل از عرق تولید کرده اند.

به دلیل انعطاف پذیری بالا و خاصیت شفاف بودن مواد ، می توان از آن به عنوان حسگر غیرتهاجمی پوشیدنی استفاده کرد و می توان آن را به یک ساعت هوشمند متصل کرد تا غلظت گلوکز و الکل در عرق را نمایش دهد. همچنین می تواند به برنامه ای متصل شود ، در صورتی که مصرف الکل بیش از حد مجاز باشد ، می تواند هشدار ارسال کند.

محققان در مقاله خود گفتند: “عرق غیر تهاجمی ، غیر آنزیمی ، قابل تجزیه و انعطاف پذیر و غیر قابل انعطاف حسگر گلوکز و مطالعات الکتروشیمیایی آن »، چاپ شده در Chemistryselect ، یک ژورنال اروپایی که در سپتامبر 2020 منتشر شد.

“Preethi Ramadoss” ، محقق ارشد از دانشگاه آنا ، گفت: “مواد سلولزی در عرض 15 روز به طور کامل تخریب می شود. این ماده با هزینه کم به راحتی در دسترس است.” نوارهای تست یکبار مصرف موجود در پلاستیک ساخته شده و قابل تجزیه نیستند. نوارهای حاوی خون همچنین می توانند بیماری های عفونی مانند HIV ، هپاتیت B را منتقل کنند و خطر جدی زیست محیطی را به همراه دارد. وی افزود: “این ماده همچنین ضد باکتری است ، بنابراین می توان با خیال راحت روی پوست حساس و بدون ایجاد عفونت استفاده کرد.”

معمولاً سنسورها به عنوان سه سیستم الکترود کار می کنند – الکترود در حال کار ، الکترود مرجع و الکترود شمارنده. این ماده خود یک الکترود در حال کار است. در بیشتر مواد ، پلاستیک فقط به عنوان یک چوب استفاده می شود و در بالای آن الکترود کار ، الکترود مرجع و الکترود شمارنده قرار دارد که به عنوان سنسور عمل می کنند.

READ  شیوع آنفلوانزای مرغی در هیماچال ، کرالا ، راج ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

از آنجا که ماده جدید به عنوان یک الکترود کار می کند ، آنها باید فقط دو الکترود را در بالای آن چاپ کنند بدون اینکه هیچ ترکیب غیر آلی مانند اکسید روی اضافه کنند.

در مطالعات کشت سلولي آزمايشگاهي ، محققان از سرم خون انسان به جاي سرم گاوي جنين استفاده کردند که با ذبح گاوهاي باردار به بي رحمانه ترين روش استخراج مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *