مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

در ابتدا ، بیمار تعویض مفصل ران 9 ساعت پس از جراحی در AIIMS ، Health News ، ET HealthWorld به خانه فرستاد

1 min read

در ابتدا ، بیمار تعویض مفصل ران 9 ساعت پس از جراحی در AIIMS به خانه فرستاددهلی نو: اخیراً ، م Instituteسسه علوم پزشکی All India (AIIMS) اولین عمل جراحی سرپایی تعویض مفصل ران را بر روی یک جوان 26 ساله مبتلا به آسیب مفصل ران به دلیل آرتروز انجام داد. بیمار 9 ساعت پس از جراحی مرخص شد که شامل برداشتن استخوان و غضروف آسیب دیده مفصل ران و جایگزینی آن با اجزای مصنوعی بود.

به طور معمول ، بیمار تحت عمل جراحی تعویض مفصل ران برای 10-2 روز برای مراقبت های بعد از عمل بستری می شود ، که نه تنها به هزینه درمان می افزاید بلکه خطر ابتلا به عفونت در بیمارستان را نیز افزایش می دهد.

دکتر راجش مالهوترا ، رئیس خدمات ارتوپدی در AIIMS ، به TOI گفت که بیمار ، سومیر ارو ، در ساعت 7 صبح روز دوشنبه به بیمارستان آمد و عمل جراحی در 8.45 صبح آغاز شد. “تا ساعت 11.30 صبح ، بیمار از اتاق بعد از عمل خارج شده بود. بین ساعت 13 و 2 بعد از ظهر به او آموزش دادیم که از پله ها بالا برود و در ساعت 4 بعد از ظهر از بیمارستان مرخص شد. این اولین بار است که در هند یک بیمار پس از جراحی تعویض مفصل ران به سرعت به خانه خود می رود. “

مالهوترا گفت: “ما طی چند سال گذشته سخت تمرین کرده بودیم تا مدت اقامت بیمارانی را که تحت عمل جراحی تعویض مفصل ران قرار می گیرند کاهش دهیم.”

به طور معمول ، بیشتر جراحان با نزدیک شدن به مفصل از پشت مفصل ران ، جراحی تعویض مفصل ران را انجام می دهند. این امر باعث از بین رفتن قابل توجهی از خون می شود زیرا برای رسیدن به مفصل باید لایه های عضلانی بریده شوند. بهبودی زمان می برد.

READ  اله آباد HC ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

مالهوترا و تیمش روش جدیدتری را برگزیدند که از آن به عنوان رویکرد مستقیم قدامی یاد می شود. در این حالت از بیمار خواسته شد در حالت خوابیده دراز بکشد – به صورت افقی در حالی که صورت و تنه رو به بالا است – و در قسمت جلوی باس به جای پشت برش ایجاد شود.

“رویکرد مستقیم قدامی اجازه می دهد تا مفصل با حرکت دادن عضلات در کنار صفحات بافت طبیعی خود جایگزین شود. بنابراین ، درد کمتری وجود دارد ، از دست دادن خون کمتر است و از همه مهمتر ، خطر دررفتگی مفصل ران نیز کاهش می یابد زیرا ساختارهای پشت مفصل دست نخورده باقی می مانند “، دکتر AIIMS گفت.
در ابتدا ، بیمار تعویض مفصل ران 9 ساعت پس از جراحی در AIIMS به خانه فرستادجراحانی در خارج از کشور انتخاب می کنید و فقط تعداد کمی از آنها در هند از این روش استفاده می کنند زیرا این امر به تجربه زیادی نیاز دارد. همچنین ، برنامه ریزی و انتخاب بیماران قبل از عمل باید با دقت انجام شود. “روش مراقبت روزانه را می توان در بیماران نسبتاً جوانتر و بدون بیماری های دیگر انجام داد. بیمار باید انگیزه کافی داشته باشد تا یک روش سریع بسیج پس از جراحی را دنبال کند. “

AIIMS قصد دارد به زودی جراحی تعویض مفصل زانو را برای مراقبت های روزانه آغاز کند. این متخصص ارتوپدی گفت: “ما در حال حاضر در طی 36 ساعت پس از عمل جراحی بیماران را ترخیص می کنیم و هدف این است که آنها در طی 12 ساعت مرخص شوند.”

به دلیل همه گیری ، بسیاری از بیمارانی که از درد ناتوان کننده مفاصل رنج می برند ، جراحی ها را به تعویق انداخته اند. پزشک AIIMS گفت که انجام مراقبت های روزانه خطر عفونت را کاهش می دهد.

READ  Prathap C Reddy ، گروه بیمارستانهای آپولو ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *