در دسترس تر کردن ترمیم های محافظه کارانه: دندانپزشکی افزودنی و تمرین شما

مزایای دندانپزشکی کامپوزیت افزودنی

کامپوزیت های مستقیم تعدادی مزیت برای بیماران و روش های دندانپزشکی از جمله حفظ ساختار دندان، توانایی ارائه دندانپزشکی در همان روز، قابلیت تعمیر و مقرون به صرفه بودن دارند.

کامپوزیت ها به انتخابی واضح برای شکستگی های کوچک و ضایعات پوسیدگی در ناحیه قدامی تبدیل شده اند و همچنین به طور گسترده برای بازیابی نقایص بزرگتر کرونر استفاده می شوند. سیستم‌های ماتریکس جدید، استفاده از مواد کامپوزیت پیشرفته را به روش‌های عملی و قابل پیش‌بینی برای موارد بالینی چالش‌برانگیز، مانند بستن مثلث‌های سیاه و ایجاد خطوط ایده‌آل دندان در موارد قدامی چند واحدی، تسهیل می‌کنند.

تصویر 1: بسته شدن مثلث سیاه با استفاده از ماتریس ها و روش مثلث سیاه Bioclear™. تصاویر از دکتر چارلز رگالادو، DDS

تصویر 2: 6 ونیر کامپوزیت با استفاده از 3M™ Filtek™ Matrix. تصاویر توسط دکتر لویس دورست، DDS

در حالی که تفاوت های ذاتی نوری و زیبایی بین کامپوزیت ها و مواد سرامیکی چینی وجود دارد، امروزه کامپوزیت ها به گونه ای تکامل یافته اند که بازتاب نور طبیعی و شفافیت را فراهم می کنند و به طور طبیعی با دندان های اطراف ترکیب می شوند. علاوه بر این، مات‌ها برای پوشاندن مینای تیره، لکه‌های تتراسایکلین و حتی خالکوبی‌های آمالگام در دسترس هستند، در نتیجه یک بوم تمیز برای ایجاد یک ترمیم طبیعی و زیبایی بر روی آن ایجاد می‌کنند.

برای بیمارانی که به تغییر زیبایی در لبخند خود فکر می‌کنند، اغلب باعث آرامش می‌شود که بدانند کامپوزیت‌ها بر خلاف روکش‌های چینی غیرمستقیم به راحتی قابل تنظیم، اصلاح و ترمیم در صورت نیاز هستند. علاوه بر این، ترمیم های کامپوزیت مشابه ساختار دندان طبیعی سایش می کنند، در حالی که پرسلن صیقلی ناکافی ممکن است دندان های مخالف بیمار را بپوشاند.2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.