مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دولت دهلی ، SC را بیش از سهمیه بستر ICU ، Health News ، ET HealthWorld منتقل می کند

1 min read

دولت دهلی SC بیش از سهمیه بستر ICU را جابجا می کنددهلی نو: دولت دهلی ، دیوان عالی کشور را علیه تصمیم دادگاه عالی در مورد صدور 80٪ از تخت های ICU در 33 بیمارستان بزرگ خصوصی پایتخت برای بیماران Covid-19 منتقل کرده است.

دولت با اشاره به اینکه عفونتهای ویروسی کرونا در دهلی در حال افزایش است ، دولت تقاضا کرد که برای تأمین وضعیت “نگران کننده” باید تعداد تخت های ICU افزایش یابد. طبق این گزارش ، بیش از 160 بیمارستان خصوصی در این شهر وجود دارد و رزرو تخت های ICU برای بیماران Covid در 33 نفر از آنها مشکلی ندارد. 168 بیمارستان خصوصی ثبت شده در دهلی با ظرفیت 25 تخت یا بیشتر وجود دارد. در این بیمارستان ها ، در مجموع 3239 تخت ICU موجود است.

“تعداد موارد ثبت شده روزانه در دو هفته گذشته به طور پیوسته در حال افزایش است و تعداد موارد ثبت شده در 3 نوامبر 6،842 مورد بوده که بالاترین میزان تاکنون است. طبق توصیه های موجود در گزارش 3 گروه توانمند ، در مجموع 20604 تخت برای مدیریت بار بیماری مورد نیاز است که نیاز به تشدید 4891 تخت از قدرت فعلی 15،713 تخت است. “

در درخواست تجدیدنظر توسط وکیل Chirag Shroff آمده است که تصمیم دولت دهلی از نیازهای بهداشتی بیماران غیر Covid به همان اندازه مراقبت می کند زیرا به بیمارستان ها امکان افزایش 30٪ تخت های ICU را می دهد. در این مقاله آمده است: “این اساساً بدان معنی است که بیمارستان ها می توانند تخت های ICU Covid خود را بدون کاهش / ایجاد مزاحمت برای تخت های ICU غیر Covid افزایش دهند تا معیارهای 80٪ را طبق دستورالعمل خود رعایت کنند.”

READ  آبانتی گوپان و دکتر. هیمادری بیش ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

“دهلی به دلیل امکانات بهداشتی و درمانی خوب شناخته شده است و به ویژه به عنوان یک آهنربا برای افراد مقیم در ایالت های همسایه عمل می کند ، که مایل به استفاده از این امکانات هستند. بیماران کوید از خارج دهلی مرتباً می آیند و از امکانات بهداشتی موجود در دهلی استفاده می کنند. حتی در تاریخ 3 نوامبر ، از کل موارد بستری در Covid ، 14٪ مربوط به خارج دهلی بود. اگر یک بیمار Covid-19 به دهلی ارجاع شود و تخت ICU دریافت نکند ، این امر مخالف حق اساسی او در برابری و دسترسی به مراقبت های بهداشتی مناسب خواهد بود و بنابراین ، رزرو تخت ICU برای بیماران Covid تصمیمی مناسب بود ” گفت

دادگاه عالی در 22 سپتامبر در تصمیم 13 دهم سپتامبر دولت دهلی متوقف شد و گفت که درخواست از 33 بیمارستان بزرگ خصوصی برای رزرو 80٪ از تخت های ICU برای بیماران Covid-19 باعث نقض حقوق اساسی کسانی است که سایر شرایط بهداشتی را دارند.

دهلی ، تاکنون بیش از چهار بیمار Covid-19 لاکچری داشته است و از این تعداد ، 3.6 لک بهبود یافته و 6652 نفر در معرض ویروس کشنده قرار گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *