مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دولت ماهاراشترا اجازه می دهد تا کالبد شکافی ویروس کرونا برای درک تأثیر واقعی بر اندام ها ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

دولت ماهاراشترا به کالبد شکافی ویروس کرونا اجازه می دهد تا تأثیر واقعی بر اندام ها را درک کندPUNE: پس از مادیا پرادش و گجرات ، دولت ماهاراشترا همچنین در حال بررسی اقدامات کپی برداری پاتولوژیک از بیماران فوت شده Covid-19 برای درک بهتر توانایی ایجاد بیماری (آسیب شناسی) SARS-CoV-2 و تأثیر آن بر اندام ها است.

در طی این مراحل ، متخصصان معاینات دقیق اندام ها را انجام می دهند و فیزیولوژیک پشت التهاب و لخته شدن خون را که از مشخصه های عوارض Covid-19 است ، بررسی می کنند.

دولت ماهاراشترا به کالبد شکافی ویروس کرونا اجازه می دهد تا تأثیر واقعی بر اندام ها را درک کند
در حال حاضر ، کالبدشکافی از بیماران فوت شده Covid تنها در صورتی انجام می شود که مرگ ها شامل یک عامل پزشکی قانونی باشد. کالبد شکافی پاتولوژیک با کالبد شکافی پزشکی قانونی اجباری متفاوت است – فقط با هدف تحقیقات پزشکی انجام می شود. این روش همچنین نیاز به رضایت یکی از اعضای خانواده متوفی دارد.

TP Lahane ، مدیر بخش آموزش و تحقیقات پزشکی دولت ایالتی (DMER) گفت ، “ما مشتاق مطالعه محدودی در مورد تأثیر Covid-19 بر روی بدن انسان از طریق کالبد شکافی های آسیب شناختی هستیم. این اقدامات در سه دانشکده پزشکی دولتی که به بیمارستان ها متصل هستند ، انجام می شود. ”

تحقیقات از طریق کالبد شکافی های پاتولوژیک نیز نیاز به تأیید شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) دارد که بر کلیه تحقیقات پزشکی در کشور نظارت می کند. لاهان گفت: “ما کار خود را هنگامی آغاز خواهیم کرد که درخواست تأیید ICMR را بدست آوریم.” م Instituteسسه علوم پزشکی هند (AIIMS) در بوپال (مادیا پرادش) اولین کالبدشکافی پاتولوژیک از یک بیمار Covid-19 را در 16 آگوست انجام داده بود. بیمارستان مدنی Rajkot در گجرات کالبد شکافی Covid خود را در 7 سپتامبر انجام داد.

READ  Harsh Vardhan ، Health News ، ET HealthWorld می گوید از 17 ژانویه واکسن خوراکی فلج اطفال را برای کودکان تضمین کنید.

کارشناسان گفتند که اطمینان از رضایت از بستگان سخت خواهد بود. “جلب رضایت آگاهانه خانواده پریشانی که ممکن است عزیزان خود را به دلیل بیماری همه گیر از دست بدهند ، آسان نیست. آنها به مشاوره زیادی احتیاج دارند. “سانجی پاتیل ، نایب رئیس واحد ایالتی انجمن پزشکی هند (IMA) گفت.

مطالعات نشان داده است که کووید به شدت به سیستم ایمنی بدن ضربه می زند – که منجر به درگیری چند عضو می شود. پریکشیت پرایاگ ، متخصص بیماری های عفونی گفت: “ریه ها ، قلب ، کلیه ها ، سیستم های گوارشی و کبدی و مغز در شدت های مختلف تحت تأثیر قرار می گیرند.”

تولید آئروسل در هنگام کالبد شکافی Covid نیز خطری را برای پزشکان ایجاد می کند.

کارشناسان پزشکی قانونی گفتند که این روش ها به جای اره برقی برای باز کردن جمجمه ، به تکنیک های تولید آئروسل کم مانند استفاده از روش مرسوم چکش-اسکنه نیاز دارند.

معاینات پس از مرگ به طور گسترده ای به عنوان استاندارد طلا برای درک پاتوفیزیولوژی زمینه ای بیماری ها توصیف شده است.

با این وجود ، علی رغم عجله ادبیات متمرکز بر تأثیر بالینی و آرایش ویروس SARS-CoV-2 ، تعداد مطالعات کالبدشکافی نسبتاً اندک و بسیار کم است. به عنوان مثال ، ایالات متحده تاکنون فقط بیش از 300 کالبدشکافی Covid انجام داده است.

کارشناسان اکنون گفته اند مناطقی که دچار افت فروپاشی یا حتی کاهش شدید تعداد بیماران شده اند ، باید تمرکز خود را بر روی تحقیقات ویروس پس از مرگ بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *