مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

رئیس سازمان بهداشت جهانی می گوید که واکسن واگذاری واکسن امری “ربودن” نیست ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

رئیس سازمان بهداشت جهانی گفت: واکسن واکسن IP یک ملک ژنو: سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه تلاش کرد تا به شرکت های دارویی اطمینان دهد که پیشنهاد تعلیق حقوق ثبت اختراعات واکسن Covid-19 پیشنهاد “ربودن” حقوق مالکیت ذاتی آنها نیست.

Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل WHO با بیش از چهار میلیون کشته و احتمال خسارت بسیار بیشتر از این تعداد گفت که باید به سازندگان واکسن در مقابل چشم پوشی موقت از حقوق خود مشوق هایی ارائه شود.

در آغاز جلسه با سازمان تجارت جهانی ، شرکت های داروسازی و م institutionsسسات مالی جهانی ، تدروس از طریق پیوند ویدیویی از توکیو گفت: “البته ، ما نمی توانیم اموال شما را بدزدیم.”

وی بدون ارائه جزئیات در مورد مشوق های مالی پیشنهادی گفت: “با وجود تعداد زیادی زندگی در خط ، سود و حق ثبت اختراع باید دوم شود.”

چشم پوشی از حقوق مالکیت معنوی به تأمین 11 میلیارد دوز واکسن کمک خواهد کرد که WHO برای محافظت از 70 درصد مردم در هر کشور تا اواسط سال 2022 مورد نیاز است.

این دومین جلسه در ژنو است که تلاش می کند اختلافات را در مورد چگونگی افزایش تأمین لگن و کاهش نابرابری واکسن که باعث می شود کشورهای ثروتمند به دنبال عکسهای تقویت کننده باشند در حالی که کارمندان بهداشت در کشورهای فقیر از بین می روند ، برطرف کنیم.

Ngozi Okonjo-Iweal مدیر کل WTO در سخنرانی افتتاحیه خود گفت ، از 1.1 میلیارد دوز تولید شده در سطح جهانی در ماه ژوئن ، “فقط 1.4 درصد به آفریقایی ها تعلق گرفت که 17 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

READ  اولین دسته واکسن Sputnik V که برای آزمایشات فاز 2 ، 3 ، کالاهای بهداشتی ، ET HealthWorld وارد کالج پزشکی Kanpur می شود

وی گفت: “فقط 0.24 درصد به مردم کشورهای کم درآمد تعلق گرفت. و هر دو سهام در نیمه اول ماه جولای حتی بیشتر کاهش یافتند.”

تدروس گفت ، علاوه بر تعلیق اختراع ثبت شده ، موانع تجارت مواد واکسن نیز باید برداشته شود و آزمایشگاه ها با انتقال فناوری خود موافقت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *