راه های بهینه سازی کار تیمی با تکنسین دندانپزشکی

در روزهای اولیه کارم، تکنسین های دندانپزشکی از من در پیشرفت حرفه ای ام حمایت کردند و بسیاری از جنبه های حیاتی دندانپزشکی ترمیمی را به من آموختند. ترفندها و راهنمایی های کوچک آنها به تسهیل روش های من کمک کرد و به من این شانس را داد که به طور حرفه ای رشد کنم. بنابراین، از همان ابتدا، برای ارتباط قوی و یک رابطه قوی با همتای خود در آزمایشگاه دندانپزشکی، به عنوان شرکای برابر با یک هدف مشترک – دستیابی به بهترین نتیجه ممکن برای هر بیمار، ارزش قائل بودم.

ارتباط باید در طول برنامه ریزی درمان شروع شود. در اینجا، تکنسین دندانپزشکی همچنین به عنوان مشاور در مورد انتخاب مواد ترمیمی و امکان‌سنجی فنی، با در نظر گرفتن جایگزین‌های فنی و مواد احتمالی عمل می‌کند. این مشارکت مهم درست در ابتدای درمان – شامل دندانپزشک، تکنسین و بیمار – است که یک فرآیند درمانی کارآمد را حتی در شرایط پیچیده‌تر ممکن می‌سازد.

در طول سال‌ها، ما یک رویکرد ساختار یافته به طور فزاینده‌ای برای ارتباطات ایجاد کردیم. ما در نهایت به ایجاد چندین چک لیست با استفاده آسان با هدف کارهای مختلف، از جمله زیبایی، ارسال اطلاعات ضروری به آزمایشگاه دندانپزشکی، و ارائه ترمیم ها با تمام اطلاعات مورد نیاز در مطب، رسیدیم. با ایجاد این چک لیست‌ها، می‌توانیم مطمئن شویم که کارهای روزمره را بیش از حد پیچیده نمی‌کنیم.

چک لیست زیبایی، به عنوان مثال، پارامترهای اساسی زیبایی را قبل از آماده سازی دندان یا در حین انجام آزمایش ارزیابی می کند و اگر تکنسین آزمایشگاه نتواند شخصاً وضعیت را ارزیابی کند، برای تکنسین آزمایشگاه مفید است. چک لیست شامل جنبه های کلیدی تجزیه و تحلیل صورت، دندانی، آوایی و دندانی و همچنین اطلاعاتی در مورد انتظارات بیمار است. این جزئیات، به علاوه تصاویر اضافی خارج دهانی و داخل دهانی، تکنسین دندان را قادر می سازد تا وظایف خود را در سطح حرفه ای انجام دهد. علاوه بر این، این روش ساختاریافته ارزیابی وضعیت بالینی و گرفتن عکس (تصویر 2 و 3) بر رابطه بین دندانپزشک و بیمار تأثیر مثبت می گذارد. چک لیست را برای خود در اینجا امتحان کنید.


تلاش زیبایی در ترمیم قدامی ظاهر زیبایی را می توان ارزیابی کرد و بهبودهای بالقوه را می توان تعیین کرد و با بیمار و تیم مورد بحث قرار داد.


چک لیست اولیه زیبایی شناسی در چند دقیقه پر شد.

چک لیست تلاش در کار مشابهی را انجام می دهد. زمانی که تکنسین دندانپزشکی حضور نداشته باشد و نتواند خودش وضعیت را ارزیابی کند، در آزمایش نهایی تکمیل می شود. این فرم یک رویکرد ساختاریافته برای جلسه آزمایش ارائه می دهد و حاوی اطلاعات لازم در مورد تناسب ترمیم – از جمله انسداد و تماس های بین پروگزیمال – یا اباتمنت ایمپلنت است.

در حالی که این چک لیست ها برای بهبود جریان اطلاعات از مطب دندانپزشکی به آزمایشگاه طراحی شده اند، “راهنمای سیمان سازی” ارائه شده در قسمت 2 مجموعه مقالات ما برای انتقال اطلاعات ضروری از آزمایشگاه به مطب استفاده می شود. برای انتخاب پروتکل های سیمان رزینی و سیمان چسبی مناسب، مهم است که بدانیم چه موادی انتخاب شده اند و کدام اقدامات پیش تصفیه قبلاً انجام شده است (مانند سندبلاست، اچینگ HF).

به طور کلی، چک لیست ها ( برجسته کردن اطلاعات لازم) همراه با یک سیستم ارتباطی ساختاریافته (فرم سفارش) و یک طرح درمان جامع (چه کسی در چه زمانی چه کاری انجام می دهد) می تواند به تیم شما کمک کند تا حتی پیچیده ترین موارد را گام به گام، با موفقیت و قابل پیش بینی انجام دهد.

چک لیست های دو طرفه و فرم های سفارش ساخت یافته (اسناد سفارش آزمایشگاه و فرم های تحویل) به تسهیل ارتباط، بهبود کیفیت بازسازی نهایی و در نهایت صرفه جویی در زمان – حتی در فواصل طولانی تر کمک می کند. و این زمان اضافی را می توان با یک دوست خوب مانند تکنسین دندانپزشکی سپری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.