مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

روش جدیدی برای تشخیص دقیق و سریع COVID-19 از سواب تلفن ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

روش جدیدی برای تشخیص دقیق و سریع COVID-19 از سواب های تلفنمحققان روشی غیرتهاجمی و کم هزینه ایجاد کرده اند که می تواند با دقت و سرعت Covid-19 را با استفاده از نمونه های گرفته شده از صفحه نمایش گوشی های هوشمند تشخیص دهد. محققان دانشگاه کالج لندن (UCL) در انگلستان ، سوابهای صفحه موبایل را به جای استفاده مستقیم از افرادی که از روش معروف به تست صفحه نمایش تلفن (PoST) استفاده کرده اند ، تجزیه و تحلیل کردند.

آنها دریافتند که افرادی که با آزمایش PCR معمولاً از بین بردن بینی آزمایش مثبت داشتند ، هنگام گرفتن نمونه از صفحه نمایش گوشی های هوشمند نیز مثبت بودند.

روش جدید ، که در ژورنال eLife روز سه شنبه شرح داده شد ، ویروس COVID-19 را در تلفنهای 81 تا 100 درصدی افراد مسری با بار ویروسی زیاد تشخیص داد ، که نشان می دهد دقیقتر از آزمایشات آنتی ژن است.

محققان خاطرنشان كردند كه غربالگری فعال در سطح جهان برای COVID-19 هنوز در اولویت است زیرا انواع جدید همچنان در حال ظهور هستند و تداوم واكسیناسیون در بسیاری از كشورها تضمین نشده است.

با این حال ، آزمایش گران است و می تواند از نظر جسمی ناخوشایند باشد ، هر دو مانع قابل توجهی در مسیر رسیدن به یک سیستم آزمایش و ردیابی موثر است.

طبق گفته محققان ، از آنجا که PoST یک آزمایش زیست محیطی است و نه یک آزمایش بالینی ، از نظر PCR از بین بردن بینی معمول هم غیر تهاجمی است و هم هزینه کمتری دارد.

این بدان معناست که این بدان معناست که نه تنها برای عرضه در کشورهای کم درآمد مناسب است ، بلکه باعث می شود ناراحتی گزینه های فعلی آزمایش COVID-19 برطرف شود و به طور بالقوه استفاده از تست های منظم را در بین مردم افزایش دهد.

READ  برنامه جدید مایکروسافت برای پرورش استارتاپ های فناوری سلامت در هند ، Health News ، ET HealthWorld

این تیم خاطرنشان کرد که نمونه برداری از PoST کمتر از یک دقیقه طول می کشد و به پرسنل پزشکی احتیاج ندارد ، که باعث ساده شدن پذیرش انبوه در مراکز بزرگ و کاربردهای بزرگ می شود.

رودریگو یانگ از انستیتوی چشم پزشکی UCL گفت: “مانند بسیاری ، من بسیار نگران تأثیر اقتصادی و اجتماعی ای بودم که همه گیر ، خصوصاً در کشورهای با درآمد پایین ، بر جای خواهد گذاشت.”

یانگ گفت: “PoST روشی است که نه تنها آزمایش انبوه COVID-19 را بسیار آسان می کند بلکه می تواند برای جلوگیری از بیماری های همه گیر در آینده شامل شیوع ویروس های طبیعی و ساخته شده توسط انسان جدید باشد.”

در حال حاضر دستگاهی توسط Diagnosis Biotech ، استارتاپ شیلیایی تاسیس شده توسط یانگ در دست ساخت است که با تکیه بر این تحقیق ، با خیال راحت تلفن را برای نمونه برداری از PoST گرفته و نتایج را مستقیماً از طریق پیام کوتاه ارائه می دهد تا حداقل ارتباط برقرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *