مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

ساختمان های Anganwadi به عنوان سایت های واکسیناسیون استفاده می شود ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

ساختمان های آنگنوادی به عنوان سایت های واکسیناسیون استفاده می شودطبق نقشه ای که توسط متخصصان تهیه شده است ، دولت های ایالتی ساختمان هایی را که می توانند به عنوان غرفه های واکسیناسیون در برنامه ویژه ایمن سازی covid-19 استفاده شوند ، شناسایی می کنند.

مراکز آنگانوادی ، مدارس ، ساختمانهای پنچایات و سایر موارد از این دست علاوه بر امکانات بهداشتی به عنوان سایت های واکسیناسیون در دستگاه تلقیح ضد ویروس کرونا به طور گسترده ای استفاده می شود.

بر اساس طرح اولیه ای که توسط یک گروه متخصص انجام شده است ، دولت های ایالتی ساختمانهایی را شناسایی می کنند که می توانند تحت عنوان برنامه ایمن سازی Covid-19 به عنوان غرفه های واکسیناسیون به موازات برنامه ایمن سازی جهانی فعلی (UIP) استفاده شوند.

“سایت های واکسیناسیون فقط به مراکز بهداشتی درمانی محدود نخواهند شد. این مراکز همچنین در مراکز آنگانوادی ، مدارس ، ساختمانهای پنچایات و سایر مواردی که توسط دولتهای ایالتی شناسایی شده اند ، ایجاد می شوند. “

پلت فرم دیجیتال موجود وزارت بهداشت eVIN که برای UIP استفاده می شود ، برای توزیع و تحویل واکسن Covid-19 بهبود یافته است ، از طریق آن پیام های کوتاه برای دریافت عکس ها و دریافت ارتباط عکس و اتصال دیجیتالی آنها به گیرندگان ارسال می شود و منبع گفت: همچنین آنها را ردیابی کنید.

برای جلوگیری از تکثیر و ردیابی ذینفعان ، هر فردی در لیست ایمن سازی با کارت های Aadhaar خود در ارتباط است. منابع گفتند ، درصورتی که شخصی کارت aadhaar نداشته باشد ، می توان از هویت عکس دولتی استفاده کرد.

READ  Zydus برای درمان Pegylated Interferon alpha-2b ، 'Virafin' برای درمان Covid-19 در بزرگسالان ، احساس اضطراری می کند ، News News ، ET HealthWorld

سیستم الکترونیکی واکسن الکترونیکی (eVIN) اطلاعات بی درنگ در مورد ذخایر واکسن و دمای ذخیره سازی را در تمام نقاط زنجیره سرد در کشور تحت UIP فراهم می کند.

منابع رسمی پیش از این گفته بودند ، واکسن ویروس کرونا ، پس از دستیابی ، تحت یک برنامه ویژه تلقیح Covid-19 و با استفاده از فرایندها ، فناوری و شبکه UIP موجود توزیع می شود.

به گفته آنها ، این مرکز واکسن را مستقیماً تهیه می کند تا از طریق شبکه موجود ایالت ها و مناطق در دسترس گروه های اولویت دار قرار دهد.

این واکسن در حال برنامه ریزی است که به صورت رایگان و بدون هزینه در گروه های اولویت دار تجویز شود. از ایالت ها خواسته شده است که مسیرهای جداگانه خرید را ترسیم نکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *