مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سانتانو میشرا ، بنیانگذار بنیاد لبخند ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

پزشکی از راه دور به نیاز ارائه خدمات بهداشتی در هند پاسخ می دهد: سانتانو میشرا ، بنیانگذار بنیاد لبخندشهید اختر ، سردبیر ، ETHealthworld ، با آنها صحبت کرد سانتانو میشرا، بنیانگذار و متولی اجرایی ، بنیاد لبخند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پذیرش و اجرای پزشکی از راه دور در ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی به محروم ترین اقشار جامعه.

با دستورالعمل های تنظیم شده تحت “دستورالعمل های پزشکی از راه دور” توسط شورای پزشکی هند ، آینده را چگونه ارزیابی می کنید؟
این دستورالعمل ها درک درستی از سه سطح پزشکی از راه دور برای برقراری ارتباط از طریق برنامه های ویدیویی ، صوتی و متنی دارند. با توجه به بیماری همه گیر Covid-19 ، در حال حاضر وضعیت عادی جدید برای جمعیت شهری و روستایی ، تمایلی به مراجعه به پزشکان و پزشکی از راه دور ندارند. بخش خصوصی به این باند پریده است و علاقه مند به ارائه خدمات پزشکی از راه دور ، به ویژه در مناطق شهری است.

· از دیدگاه سیاست ، چه تغییراتی برای پزشکی از راه دور و بهداشت از راه دور ایجاد می شود؟
نیاز شدیدی به مشارکت دولتی و خصوصی (PPP) در این حوزه وجود دارد و تغییرات سیاست می تواند بر توسعه آنها در سطح جامع تأثیر بگذارد. ما پیش بینی می کنیم که از طریق همکاری های مختلف با دولت و نهادهای خصوصی دیگر ، بازیکنان جدیدی به ویژه شرکت های نوپا وارد فضا شوند. سیاست های جوجه کشی چنین سازمان هایی ، نه تنها به ایجاد مشارکت قوی تر کمک می کند بلکه مخاطبان بیشتری را قادر می سازد تا با هزینه کمتری از خدمات درمانی با کیفیت استفاده کنند. بنیاد لبخند با ایجاد کلینیک پزشکی از راه دور در مراکز زیر مرکز برای افزایش دسترسی به مراقبت های بهداشتی اولیه و کاهش بار در سطح مراقبت های بهداشتی اولیه ، تحت مدل PPP ، بر تقویت سیستم متمرکز شده است. با تحویل بعداً کلینیک های پزشکی از راه دور فعال به دولت ، برای فعالیت آنها ، پایداری حاصل خواهد شد.

READ  دست و پنجه نرم کردن تحت فشار منگنه ، سلامت نیوز ، ET HealthWorld

لطفاً در مورد چگونگی رسیدن پزشکی از راه دور به مناطق کم برخوردار توضیح دهید؟ و آیا معتقدید این پاسخ چالش PHC در هند است؟
مفهوم پزشکی از راه دور بر اساس اصل ساده ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی از راه دور کار می کند و این نیاز نیاز به ارائه خدمات بهداشتی در هند ، حتی در مناطق حاشیه کشور را پاسخ می دهد. در حالی که PHC ها در تأمین ارتباط فیزیکی تا آخرین مرحله ضروری هستند ، ادغام آنها با مراکز پزشکی از راه دور می تواند به یک سیستم تکامل یافته و برتر ارائه خدمات درمانی کمک کند. این بسیار مهم است که پزشکی از راه دور به جای جایگزینی زیرساخت های موجود ، به دسترسی به مناطق دسترسی نیافته کمک کند. علاوه بر این ، واحدهای مراقبت های بهداشتی سیار نیز می توانند برای کار همزمان با پزشکی از راه دور مستقر شوند تا به افرادی که اتصال اینترنت کم یا غیر قابل اعتماد هستند ، برسند.
در هند ، به ازای هر 10189 نفر یک پزشک دولتی وجود دارد که برخلاف نسبت توصیه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) 1: 1000 است. 600000 پزشک کسری وجود دارد و 6 سال طول می کشد تا یک پزشک تمرین را شروع کند. با توجه به کمبود پزشکان ، قرار دادن پزشکان در PHC با بار بیمار بسیار کم است. با این حال ، با استفاده از پزشکی از راه دور ، جغرافیا غیر مادی می شود و تقاضا را می توان به طور یکسان در میان گروهی از پزشکان تقسیم کرد.در حالی که برای مراکز برنامه ریزی می کنید ، آیا به دنبال مکان های خاصی هستید؟ آیا معیارهای مشخصی وجود دارد که از آنها پیروی کنید؟
بنیاد لبخند با سازمان های دولتی و بخش خصوصی کار می کند تا اطمینان حاصل کند که مراکز پزشکی از راه دور در یک مکان استراتژیک قرار دارند و خدمات بهداشتی را به محروم ترین اقشار جامعه ارائه می دهند. ما همچنین مطالعات اولیه را انجام می دهیم و با مدیر ارشد پزشکی مشورت می کنیم تا مکان ها را نهایی کنیم تا هیچ تداخلی در خدمات وجود نداشته باشد.

READ  اکنون ، قرارهای ملاقات در بیمارستان دولت دهلی را از طریق برنامه ، Health News ، ET HealthWorld رزرو کنید

· بنیاد لبخند چگونه از این مدل جدید خدمات بهداشتی پشتیبانی می کند و تاکنون چه تجربه ای داشته است؟
تجربیات ما متنوع بوده و موفقیت ادغام مدل پزشکی از راه دور با واحدهای مراقبت بهداشتی سیار خود به نام ‘لبخند روی چرخ’ را برای موفقیت بیشتر و همچنین ارائه خدمات تخصصی از جمله موفقیت مشاهده کرده ایم.

  • مشاوره تلفنی از طریق واحد پزشکی سیار.
  • در مکان هایی که بیماران از پس هزینه های جیبی حاشیه آن بر می آیند ، ما مدلی را اجرا می کنیم که در آن بیمار کمتر از 200 روپیه / برای مشاوره پزشک ، دارو و خدمات تشخیصی پرداخت می کند. این امر در منطقه بهیلوارا راجستان اجرا می شود.
  • برای افزایش دسترسی آزمایشگاه های دولتی برای آزمایش عفونت Covid-19 ، ما وانت های سیار خود را در سیستم دولت برای جمع آوری نمونه ها از مکان هایی که آدرس آنها توسط اتاق کنترل و تحت مدیریت دولت ارائه می شود ، ادغام کرده ایم.
  • ما همچنین مفهوم جدیدی را معرفی کرده ایم که در آن به جای مراجعه بیمار به پزشک ، یک پرستار با لپ تاپ خود برای مشاوره از راه دور و تهیه دارو بر اساس نسخه آنلاین تهیه شده ، به خانه بیمار می رود و این برای بیماران در آینده نیز برای بیماران به اشتراک گذاشته می شود. .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *