مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سر پزشکان آیورودا برای انجام جراحی ، سلام نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

سر برای پزشکان آیورودا برای انجام جراحیدر اقدامی که امواج شوکی را در جامعه پزشکی ایجاد کرده است ، دولت اعلانی را ارائه داده است که به پزشکان آیورودا اجازه می دهد آموزش ببینند و از نظر قانونی مجاز به انجام انواع جراحی های عمومی ، گوش و حلق و بینی ، چشم پزشکی ، ارتو و دندان باشند.

با این حال ، رئیس شورای مرکزی طب هند گفت که این جراحی ها بیش از 25 سال است که در مutesسسات و بیمارستان های آیورودا جریان دارد و این اعلان صرفاً برای روشن شدن قانونی بودن آن بوده است.

در اعلان مورخ 19 نوامبر ، رویه هایی که در آموزش PG پزشکان آیورودا با اصلاح مقررات شورای مرکزی پزشکی هند (تحصیلات تکمیلی آیورودا) ، 2016 ، ذکر شده است ، ذکر شده است. دولت.

در طول دوره تحصیل ، محققان تحصیلات تکمیلی Shalya tantra (جراحی عمومی) و Shalakya tantra (جراحی های گوش ، بینی ، گلو ، سر و چشم) به طور عملی آموزش می بینند تا اقدامات مختلف جراحی را به طور مستقل انجام دهند. اقدامات عمومی جراحی شامل قطع گانگرن ، پیوند پوست ، لاپاراتومی (باز شدن شکم) ، بسیاری از جراحی های پیشرفته دستگاه گوارش و روده است. تحت Shalakya tantra آنها برای انجام جراحی های چشم پزشکی نسبتاً پیشرفته مانند جراحی افتادگی عنبیه ، جراحی چشمی ، انواع جراحی های آب مروارید آموزش می بینند.

“دوره های تحصیلات تکمیلی جراحی ، گوش و حلق و بینی و چشم پزشکی از 20-25 سال پیش در آیورو وجود دارد و ما همیشه OPD های جراحی داشته ایم. وزارتخانه و نیتی آایوگ ، تصمیم گرفته شد که آن را به صورت مکتوب قرار دهند تا روشن شود آنچه که در حال حاضر انجام شده قانونی است “، توضیح داد دکتر جوانت دئوپوجاری ، رئیس شورای مرکزی طب هند (CCIM).

READ  Cipla هند برای تولید و فروش داروی باریسیتینیب الی لیلی برای درمان Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld

“جراحی عمومی بخشی از علم پزشکی مدرن است که نمی توان آن را با آیورودا متداول کرد. معرفی ماژول های آموزشی به برنامه درسی تحصیلات تکمیلی مطالعات آیورودا منجر به عناوینی مانند MS (آیورود) می تواند به طور بالقوه استانداردهای اساسی مراقبت و ایمنی را مختل و به خطر بیندازد. دکتر P Raghu Ram ، رئیس انجمن جراحان هند گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *