مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سنگاپور رباتی را برای آزمایش سواب ، Health News ، ET HealthWorld تولید می کند

1 min read

نمایشی از SwabBot.  (عکس: NCCS)
نمایشی از SwabBot. (عکس: NCCS)

توسط گوردیپ سینگ

سنگاپور: سنگاپور یک ربات را تولید کرده است که برای تشخیص COVID-19 سواب بینی را انجام می دهد ، به منظور کاهش خطر کارکنان مراقبت های بهداشتی در معرض ویروس کرونا ویروس کشنده.

کانال نیوز آسیا گزارش داد ، پزشکان مرکز ملی سرطان سنگاپور (NCCS) و بیمارستان عمومی سنگاپور (SGH) برای توسعه SwabBot با Biobot Surgical ، یک شرکت متخصص در فناوری رباتیک پزشکی ، همکاری کردند.

این ربات که خود اداره می شود و آزمایش سواب COVID-19 را به طور خودکار انجام می دهد ، به کاهش خطر قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا کمک می کند.

سه گروه گفتند که این ربات با کاهش نیاز به نیروی انسانی آموزش دیده ، استاندارد سازی قوام سواب های گرفته شده و “تأمین توان بیشتری” از آزمون های سواب ، به دلیل محدودیت ربات در خستگی ، به محدودیت های آزمایش سواب COVID-19 کمک می کند. در یک بیانیه.

SwabBot یک ربات “خودگردان” است ، به این معنی که بیماران می توانند روند کار خود را فعال و خاتمه دهند. هنگامی که بیمار آماده است ، می تواند با استفاده از چانه خود ربات را فعال کرده و فرایند سواب را آغاز کند.

سپس ربات سواب را از طریق بینی تا پشت حفره بینی گسترش می دهد ، که به طور معمول حدود 10 سانتی متر از سوراخ های بینی فاصله دارد.

دکتر لوک تای ، مشاور گروه جراحی عروق در SGH ، گفت: “حتی بعد از بسیاری از سواب ها ، همان لمس و دقت ملایم جراحانی را که اقدامات بسیار ظریف انجام می دهند ، حفظ می کند.”

READ  PM ، Health News ، ET HealthWorld

دکتر تای گفت: “علاوه بر این ، کیفیت نمونه ثابت است حتی اگر ساختار بینی از نظر اندازه و شکل متفاوت باشد.”

در همین حال ، وزارت بهداشت در گزارش مقدماتی روزانه خود گفت ، سنگاپور 31 مورد جدید COVID-19 را در روز دوشنبه ثبت کرد ، از جمله 9 مورد عفونت وارداتی ، و پرونده های سنگین کشور را به 57607 رسانده است.

به گفته این پرونده ، کلیه پرونده های وارداتی پس از ورود به سنگاپور در معرض اعلامیه اقامت در خانه (SHN) قرار گرفتند و افزود که بقیه موارد کارگران مهاجر ساکن خوابگاه بودند در حالی که هیچ موردی از طرف جامعه وجود نداشت.

چهار مورد وارداتی ، گزارش شده در روز یکشنبه ، از فیلیپین ، ایران و آلمان بین 8 تا 15 سپتامبر بوده است. آنها تحت SHN 14 روزه قرار داده شده اند.

تنها مورد روز یکشنبه جامعه ، یک فرد خارجی دارای مجوز کار ، در هنگام آزمایش معمول روزمره کارگران در بخشهای ساخت و ساز ، دریایی و فرآیند که در خارج از خوابگاهها اقامت دارند ، کشف شد و حتی اگر بدون علامت بود نیز از آنجا گرفته شد.

وزارت بهداشت گفت: با 39 بیمار در روز یکشنبه از بیمارستان مرخص شده ، 57181 به طور کامل از عفونت بهبود یافته اند.

در حال حاضر ، 30 بیمار در بیمارستان و 338 بیمار در مراکز اجتماعی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *