مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

شبکه Basti Dawakhanas در حیدرآباد شاهد گسترش عمده ای است ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

شبکه باستی داواخاناس حیدرآباد شاهد گسترش عمده ای استحیدرآباد: شبکه باستی داواخاناس ، یا کلینیک های محله ، در حیدرآباد و حومه آن روز پنجشنبه با افتتاح 24 مرکز جدید در یک روز ، شاهد یک گسترش عمده بود.

وزرا و قانونگذاران محلی تأسیسات را در حیدرآباد و مناطق مجاور Rangareddy و Medchal Malkajgiri افتتاح کردند.

وزیر بهداشت E. Rajender ، محمد Mehood Ali وزیر داخلی ، KT Rama Rao وزیر مدیریت شهری و توسعه شهری ، Malla Reddy وزیر کار ، Sabitha Indra Reddy وزیر آموزش و پرورش و MLA باستی داواخاناس جدید را در مکان های مختلف تحت محدودیت شرکت بزرگ شهرداری Hyderabad بزرگتر افتتاح کردند (GHMC)

با این کار ، تعداد باستی داواخاناس در GHMC به 224 نفر افزایش یافت. دولت قصد دارد به زودی آن را به 300 نفر افزایش دهد.

این مراکز با ارائه خدمات درمانی با کیفیت و درمان رایگان ، مزیت فقرا را به اثبات می رسانند.

این مراکز که دو و نیم سال پیش راه اندازی شده اند ، داروهای رایگان ، مشاوره ، خدمات تخصصی ، آزمایش های تشخیصی و حتی امکانات پزشکی از راه دور را ارائه می دهند.

ابتکار دولت تلانگانا و مأموریت ملی بهداشت شهری ، باستی داواخاناس در آوریل 2018 آغاز به کار کرد و از آن زمان آنها خدمات مراقبت های بهداشتی را به مردم نزدیک درب منزل ارائه می دهند.

این مراکز 53 نوع خدمات رایگان رایگان از جمله مشاوره سرپایی ، داروها ، تشخیص آزمایشگاه اساسی ، مراقبت های قبل از زایمان / پس از زایمان و غربالگری بیماری های غیرواگیر مانند فشار خون و دیابت را ارائه می دهند.

READ  دادگاه عالی به دولت دهلی اجازه می دهد 80 درصد تخت ICU برای بیماران Covid-19 در بیمارستان های 33 پی وی سی رزرو کند

باستی داواخاناها نزدیک به 5000 نوع آزمایش را انجام می دهند. حتی دانگ و مالاریا آزمایشاتی هستند که در این مراکز انجام می شوند.

به گفته مقامات ، هر باستی داواخانا روزانه بیش از 100 بیمار سرپایی را ثبت می کند.

خدمات در Basti Dawakhanas در طی شیوع بیماری Covid-19 ، به ویژه در حین قفل کردن و در دوره بعدی که در موارد زیادی جهش داشت ، بسیار بی بهره از فقرای شهری بود.

از آنجا که مردم به دلیل ترس از ابتلا به ویروس از مراجعه به بیمارستان ها ترسیده بودند ، برای درمان بیماری های مشترک به باستی داواخاناس نزدیک خانه های خود مراجعه کردند.

کسانی که حتی نمی خواستند از این مراکز بازدید کنند ، از خدمات پزشکی از راه دور بهره مند شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *