مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

شرکت های دارویی از فناوری mRNA برای واکسن آنفولانزا چشم می گیرند ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

شرکت های دارویی از فناوری mRNA برای واکسن آنفولانزا استفاده می کنندبه گزارش نیچر ، با اثبات اعتبار فناوری mRNA توسط Covid-19 ، بسیاری از شرکت های دارویی در تلاش هستند تا از فرمول مشابهی برای تولید واکسن آنفولانزا استفاده کنند.

در حالی که Moderna ، Pfizer و Sanofi ، در ماه های اخیر ، آزمایشات فاز 1 را بر روی نامزد واکسن آنفلوانزای فصلی مبتنی بر mRNA آغاز کرده اند ، شرکت های بیشتری قصد دارند سال آینده از راهکارهای خود پیروی کنند.

با این حال ، بر خلاف Covid-19 ، تزریق آنفولانزای مبتنی بر mRNA می تواند یک آزمایش چالش برانگیزتر باشد زیرا 9 ضربه از آنفولانزا از چهار تولید کننده واکسن مختلف در حال حاضر تنها در ایالات متحده موجود است.

اگرچه عکسهای ایجاد شده در اطراف ویروسهای غیرفعال یا پروتئینهای نوترکیب ایمن هستند ، اما معمولاً فقط 40-60 درصد از عفونت محافظت می کنند.

در همان زمان ، ضربه های مبتنی بر mRNA ممکن است پاسخ های ایمنی وسیع تری ، وفاداری توالی بهتر پروتئین ها و انتخاب دقیق فشار ایجاد کند. علاوه بر این ، این فناوری ترکیب تعداد زیادی آنتی ژن را آسان می کند – که همه آنها می تواند به حفاظت ایمنی بیشتر تبدیل شود.

اما mRNA همچنین مستعد مشکلات تحمل است ، همانطور که در عکس های Covid که توسط Moderna و Pfizer تهیه شده است دیده می شود-آنها اغلب باعث درد در بازوها ، سردرد ، تب های خفیف و خستگی می شوند. این علائم مشابه ممکن است با تزریق واکسن آنفولانزا نیز رخ دهد ، اما معمولاً از نظر درجه بسیار ملایم تر است.

READ  مرکز برای 66 کرور دوز Covishield ، Health News ، ET HealthWorld سفارش می دهد

از سوی دیگر ، مزایای بالقوه mRNA برای پیشگیری از آنفولانزا ، عمدتا به دلیل نحوه تولید آن است.

“از آنجا که واکسن های mRNA به صورت مصنوعی تولید می شوند ، با کدگذاری توالی آنتی ژن مورد نظر در قالب پلاسمید ، وفاداری بالایی را ارائه می دهند: آنتی ژنهای کد شده دقیقاً با سویه های آنفلوانزا انتخاب شده برای واکسن هر سال مطابقت دارد. در مقابل ، واکسن های ویروس غیر فعال که در تخم مرغ و در این گزارش آمده است که سیستم های مبتنی بر سلول اغلب دچار جهش های توالی می شوند که اثربخشی آنها را تضعیف می کند.

واکسن های پروتئینی نوترکیب نیز مزیت وفاداری یکسانی را ارائه می دهند ، اما فرایند تولید آنها نسبتاً دست و پا گیر است.

انعطاف پذیری و سرعت تولید واکسن mRNA همچنین به این معنی است که سازندگان دارو می توانند بیشتر منتظر بمانند تا تولید را شروع کنند – به عنوان مثال ، در ماه مه ، تولید نیمکره شمالی را آغاز کنید. در این گزارش آمده است که این امر آنها را قادر می سازد تا تصمیمات آگاهانه تری در مورد انواع فشارها بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *