مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

شرکت هندی در طول آزمایش واکسن دچار عارضه ای شد. متخصصان برای شفافیت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld تلاش می کنند

1 min read

شرکت هندی در طول آزمایش واکسن دچار عارضه ای شد.  کارشناسان برای شفافیت تلاش می کنندبمبئی: واکسن بالقوه Covid-19 Bharat Biotech مستقر در حیدرآباد یک حادثه نامطلوب جدی را در طول آزمایشات بالینی در ماه آگوست گزارش کرد ، حتی همانطور که اکنون فاز III را آغاز کرده است. این عارضه جانبی در یک شرکت کننده 35 ساله و بدون بیماری همراه اتفاق افتاد ، که در ماه اوت بخشی از آزمایشات فاز 1 بود ، محققانی که این مطالعه را انجام دادند ، TOI را تأیید کردند به شرط ناشناس ماندن. این شرکت همچنین پروتکل آزمایش خود را برای فاز دوم اصلاح کرد ، با تغییر رژیم دوز از 14 روز به 28 روز ، و تعداد شرکت کنندگان تقریباً نصف شد و به 380 نفر از 750 قبلی رسید ، منابع اضافه کردند.

Bharat Biotech ، با همکاری هیئت تحقیقاتی اوج شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) ، واکسن ویروس غیرفعال Covaxin را تولید کرده است که آزمایشات بالینی آن در فاز III از 16 نوامبر آغاز شد و حدود 26000 شرکت کننده در آن شرکت داشتند. این عارضه جانبی به هیچ واکنش تهدید کننده زندگی منجر نشد و از این رو در گروه “شدید و مربوط به واکسن” طبقه بندی نشد ،

شرکت کننده ، تحت آزمایش در یکی از سایتهای غرب هند ، دو روز پس از تزریق واکسن ، به دلیل پنومونیت ویروسی در بیمارستان بستری شد. وی پس از یک هفته مرخص شد.

هنگامی که با ما تماس گرفتند ، سخنگوی بهارات بیوتک گفت: “ما این رویداد نامطلوب را به دفتر DCGI گزارش داده ایم.” شرکت با وجود تلاش های مکرر به پرسشنامه پاسخ نداد.

READ  واکسن MMR ممکن است در برابر Covid-19 محافظت کند ، می گوید ، Health News ، ET HealthWorld

منابع گفتند که این یافته ها به کمیته اخلاق و سازمان کنترل استاندارد داروهای مرکزی (CDSCO) گزارش شده است و همچنین توسط گروه متخصص موضوع ، یک هیئت دولت در مورد Covid-19 ، مورد بررسی قرار گرفته است.

عوارض جانبی یا عوارض جانبی در آزمایشات مقیاس عادی معمول است و در سطح جهانی ، MNCs AstraZeneca و Johnson & Johnson آزمایشات واکسن خود را به دلیل وقوع عوارض جانبی جدی متوقف کرده بودند ، اما پس از بررسی دقیق مجدداً آنها را شروع کردند.

کارشناسان می گویند در مورد آزمایشات بالینی واکسن در هند شفافیت وجود ندارد. بر خلاف این ، در سطح جهانی ، شرکت های بزرگ دارویی از جمله Pfizer و Moderna اطلاعات دقیق را اعلام کرده اند. اخیراً ، اداره غذا و داروی آمریكا گفته است كه كاملاً به شفافیت در مورد تأییدیه های اضطراری در مورد داروها و واكسن های Covid-19 متعهد است و بررسی اطلاعات علمی را به صورت عمومی افشا می كند.

“شفافیت کلیدی در ایجاد اعتماد و اطمینان عمومی به واکسن Covid-19 است که ممکن است مورد تأیید قرار گیرد. با توجه به نقش گسترده و مداوم دولت در تولید این واکسن ، توافق نامه بین ICMR و Bharat Biotech باید به اطلاع عموم برسد. ما نمی دانیم که آیا دولت حقوق خود را حفظ می کند یا شرایط تجاری سازی را دارد. “، مالینی آیسولا ، مدیر مشترک شبکه اقدام به مواد مخدر All India ، یک سازمان جامعه مدنی که برای حقوق بیماران کار می کند ، گفت.

واکسن Covid-19 “بومی” از همان ابتدا جنجال های مختلفی را آغاز کرده است ، در ابتدا س questionsالاتی درباره پیگیری سریع بی رویه روند نظارتی ، نقش دولت و تعارض منافع ICMR در توسعه آن مطرح شده است.

READ  آدار پونواوالا آن را "ژستی بشردوستانه" ، Health News ، ET HealthWorld می نامد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *