مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

عکس Astra-Oxford برای بسیاری از کشورها از جمله هند ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld برای فرار از بیماری همه گیر کلیدی است

1 min read

عکس Astra-Oxford برای بسیاری از کشورها ، از جمله هند ، عامل اصلی فرار از بیماری همه گیر استموفقیت های آزمایشی شرکت های Pfizer Inc و Moderna Inc امیدهایی را به زودی برای واکسن Covid-19 ایجاد کرده است. اما بسیاری از جهان ، خارج از کشورهای ثروتمند مانند ایالات متحده ، برای فرار از بحران روی یک شرکت دیگر حساب می کنند.

قرار است به زودی یافته های مربوط به مرحله نهایی مطالعات واکسن AstraZeneca Plc منتشر شود و سهم کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​بسیار زیاد است. شات تهیه شده با دانشگاه آکسفورد بیش از 40٪ از کالاهای مورد نیاز این کشورها را بر اساس معاملات انجام شده توسط شرکت تحقیقاتی Airfinity Ltd. در لندن تشکیل می دهد.

هزینه واکسن Astra جزئی از قیمت تعیین شده توسط Pfizer است و در چندین کشور از هند گرفته تا برزیل تولید می شود. استفاده از عکسبرداری در دمای بسیار سرد باید بسیار دورتر و راحت تر انجام شود. اما اگر شرکای انگلستان نتوانند با سطح بالایی از کارآیی های Pfizer و Moderna مطابقت داشته باشند یا تلقیح خود را به سرعت رواج دهند ، همه گیری ممکن است به گسترش مرگ و بیماری در کشورهای متکی به آن ادامه دهد.

سوئری مون ، مدیر مشترک مرکز بهداشت جهانی در انستیتوی تحصیلات تکمیلی مطالعات بین المللی و توسعه در ژنو ، گفت: “سوار بر واکسن Astra زیاد است.” برای کشورهای کم درآمد ، “بسیار عظیم است”.

Pfizer روز جمعه درخواست مجوز استفاده اضطراری در ایالات متحده را داد و ممکن است عرضه آن از اواسط دسامبر آغاز شود. در حالی که کشورهای ثروتمند در موقعیت دریافت اولین تجهیزات عکسهای Pfizer و Moderna هستند که به لطف مقدار قابل توجهی که قبلاً از بین رفته اند ، بیشتر مناطق به شدت وابسته به شرکتهایی هستند که از رقیب اصلی ، به ویژه AstraZeneca ، Novavax Inc و جانسون و جانسون. تجهیزات احتمالاً در ماه های پس از ورود واکسن ها برای تأمین تقاضا تلاش خواهند کرد و نگرانی در مورد دسترسی جهانی را افزایش می دهد.

READ  بیولوژی E برای آزمایشات فاز III تا ژانویه ، واکسن مجوز تا تابستان ، Health News ، ET HealthWorld

جمعیت بیشتر
مارک اکلستون-ترنر ، متخصص حقوق و بیماری های عفونی در دانشگاه کیل در انگلیس ، گفت: “اکثریت قریب به اتفاق جمعیت جهانی در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​زندگی می کنند.” وی گفت: “این فقط مشكلی برای افراد آنجا نیست ، كه از ما دور هستند. این یک مشکل برای اکثر مردم جهان است. “

یک برنامه جهانی به نام Covax در تلاش بلند پروازانه تلاش کرده است تا واکسن های آینده را به طور عادلانه در سراسر جهان مستقر کند ، ده ها کشور را به عضویت خود درآورد و معاملات 700 میلیون دوز را تاکنون تأمین کند.

AstraZeneca برای تهیه این ابتکار به توافق رسید ، در حالی که همکاری شامل موسسه سرم هند موافقت کرد که تولید عکس های Astra یا Novavax را برای ملت های کم درآمد و متوسط ​​، با قیمت حداکثر 3 دلار در هر دوز ، تسریع کند ، با یک گزینه امنیت بیشتر یک قرارداد Covax با Sanofi و شریک GlaxoSmithKline Plc ماه گذشته دنبال شد.

این برنامه با هدایت سازمان بهداشت جهانی ، ائتلاف نوآوری های آمادگی برای اپیدمی و Gavi ، اتحاد واکسن ، انتظار دارد معاملات بیشتری در هفته های آینده انجام شود. Pfizer و BioNTech به همراه Moderna همچنان در حال مذاکره با Covax هستند.

AstraZeneca به راحتی فعال ترین فعالیت در دستیابی به توافق نامه های عرضه بوده است. طبق ایرفاینیتی ، از کل حجم های انجام شده در سطح جهان ، تقریباً یک سوم – حدود 3.2 میلیارد دوز – از شرکت انگلستان تهیه می شود. گروه تحقیقاتی دریافت که بیش از 50 کشور با درآمد پایین و متوسط ​​، آسترا و آکسفورد را در مناطقی از جمله آمریکای لاتین ، آفریقا ، خاورمیانه ، آسیا و اروپای شرقی و همچنین دولت های ثروتمند دریافت خواهند کرد.

READ  مطالعه ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

در صورت موفقیت آمیز بودن واکسن ، تحقق این تقاضا آسان نخواهد بود. در انگلیس ، کمبود تجهیزات مورد نیاز در پایان سال انتظار می رود که AstraZeneca به چه سرعت قادر به مصون سازی مردم باشد. با این حال این شرکت گفته است که اطمینان دارد می تواند پس از تأیید تأمین صدها میلیون دوز را به صورت نورد آغاز کند.

مزیت قیمت
یکی از عوامل اصلی در اعتماد به واکسن Astra-Oxford قیمت اولیه است. Astra گفته است که در طول شیوع بیماری سود نخواهد داشت و هزینه این واکسن در هر دوز بین 4 تا 5 دلار خواهد بود ، اگرچه حامیان بهداشت نگران هستند که با پایان یافتن بحران ، آن شرکت و دیگران چه هزینه ای را از شما بگیرند.

ایالات متحده در ماه ژوئیه توافق کرد که واکسن Pfizer و BioNTech را در معامله ای تعیین کند که قیمت آن را 19.50 دلار در هر دوز یا 39 دلار برای یک واکسیناسیون دو باره تعیین می کند ، سطحی که BioNTech می گوید می تواند یک معیار برای کشورهای پیشرفته باشد. مدرنا گفت که برای معاملات کوچکتر و کمتر برای خریدهای بزرگ ، هر دوز را 32 تا 37 دلار دریافت می کند.

مارگارت وورت ، محقق ارشد سازمان دیده بان حقوق بشر در نیویورک ، گفت: “این قیمت ها واقعاً باعث می شود كه واكسن برای بسیاری از دنیا از دسترس خارج شود.”

Astra-Oxford علاوه بر هزینه ، مزایایی بیش از هزینه دارد که بحث عرضه در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​است. دامنه تولید جهانی نگرانی در مورد کشورهایی را که صادرات را محدود می کنند کاهش می دهد و طبق گفته Eccleston-Turner ، متخصص Kee ، این محصول باید حمل و نقل و نگهداری آن راحت تر باشد.

READ  Biocon Biologics ، Shreehas Tambe را به عنوان معاون مدیر اجرایی ، Health News ، ET HealthWorld بالا می برد

مهم است که دندانه دار شدن در دمای یخچال قابل نگهداری است ، در حالی که کسانی که از Pfizer و Moderna هستند ، مبتنی بر فن آوری جدید RNA پیام رسان ، برای ذخیره سازی و حمل و نقل طولانی تر نیاز به انجماد دارند.

به همین دلیل بسیاری از کشورها مشتاقانه منتظر نتایج Astra هستند و کاندیداهای بعدی از جمله کاندیداهای چین را مورد توجه قرار می دهند. روسیه همچنین قصد دارد واکسن Sputnik V را در کشورهای دیگر مانند هند و برزیل تولید کند.

مون ، متخصص بهداشت در ژنو ، گفت: “همه كشورهای ثروتمند در حال حاضر نسبتاً مناسب هستند.” برای کشورهای در حال توسعه ، “اینطور نیست که آنها عقب نشسته اند و می گویند ما خواهیم دید چه چیزی به ما بر می خورد. آنها با وسیله ای که در اختیار دارند به طرز پرخاشگرانه آنچه را که می توانند دنبال می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *