مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

ما در کجای مسابقه واکسن Covid-19 قرار داریم؟ ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

ما در مسابقه واکسن Covid-19 کجا هستیم؟تولیدکنندگان دارو و مراکز تحقیقاتی در سراسر جهان در حال کار بر روی واکسن Covid-19 هستند ، در حالی که آزمایش های جهانی گسترده ای بر روی چندین نامزد با ده ها هزار شرکت کننده انجام شده است.

آنچه درمورد مسابقه تحویل واکسن برای کمک به پایان دادن به ویروس کرونا ، که بیش از 1.26 میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را از دست داده است ، در زیر می دانیم:

چه کسی از همه دورتر است؟

Moderna Inc دومین شرکت دارویی ایالات متحده است که داده های موقت منتشر می کند که نشان می دهد واکسن آن در یک آزمایش بالینی بزرگ و در مراحل آخر کار کرده است. این شرکت بیوتکنولوژی گفت واکسن آن 94.5٪ موثر است.

یک هفته پیش ، داروساز آمریکایی Pfizer Inc و شریک آلمانی BioNTech SE داده های موقت را منتشر کردند و گفتند که ضربه آنها بیش از 90٪ در توقف Covid-19 موثر است.

نتایج آزمایش اواخر مرحله میان دوره ای واکسن Sputnik V روسیه که در 11 نوامبر منتشر شد ، نشان داد که این شات 92٪ موثر است.

انتشار بعدی اطلاعات احتمالاً از AstraZeneca Plc با دانشگاه آکسفورد در نوامبر یا دسامبر خواهد بود. جانسون و جانسون می گویند امسال در دست ارائه داده است.

در این آزمایشات چه اتفاقی می افتد؟

این شرکت ها در حال آزمایش واکسن های خود بر علیه یک دارونما – به طور معمول محلول نمکی – در داوطلبان سالم هستند تا ببینند آیا میزان عفونت Covid-19 در میان کسانی که این واکسن را دریافت کرده اند به طور قابل توجهی کمتر از کسانی است که واکسن واکسن دریافت کرده اند.

READ  اولین دسته از داروی ضد کووید DRDO که روز دوشنبه منتشر می شود ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

شرکت های داروسازی منتظر انتشار اطلاعات بودند؟

این آزمایشات به افرادی بستگی دارد که به طور طبیعی به ویروس کرونا آلوده می شوند ، بنابراین مدت زمانی که برای تولید نتایج لازم است تا حد زیادی بستگی به فراگیر بودن ویروس در محل آزمایشات دارد. هر دارو ساز تعداد مشخصی از عفونت ها را هدف قرار داده است تا اولین تجزیه و تحلیل داده های آنها انجام شود.

در اوایل آزمایشات ، میزان عفونت کم بود. با افزایش عفونت ها در سراسر جهان در ماه های اکتبر و نوامبر ، شرکت کنندگان در آزمایش سریعتر آلوده شدند.

Moderna پس از توسعه 95 شرکت کننده از Covid-19 ، تجزیه و تحلیل موقت خود را انجام داد. Pfizer پس از سال 94 مبتلا به COVID-19 انجام شد در حالی که معاینه روسیه پس از 20 بیماری ایجاد شد.

AstraZeneca دو هفته پیش گفت که کاهش سرعت عفونت ها در تابستان باعث به تأخیر انداختن تجزیه و تحلیل داده ها برای آزمایش در انگلیس می شود.

قرار است واکسن ها چقدر خوب عمل کنند؟

سازمان بهداشت جهانی به طور ایده آل می خواهد حداقل 70٪ اثربخشی را در آزمایشات ببیند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده حداقل 50٪ می خواهد – این بدان معناست که باید در بین داوطلبانی که دارونما دریافت کرده اند حداقل دو برابر بیشتر از افراد گروه واکسن باشد. آژانس دارویی اروپا گفته است که ممکن است سطح کارآیی پایین تری را بپذیرد.

چه زمانی تنظیم کننده ها در مورد ایمنی و اثربخشی تصمیم می گیرند؟

Moderna و Pfizer / BioNTech قصد دارند در هفته های آینده پس از داشتن اطلاعات ایمنی کافی ، که گفته اند در نیمه دوم ماه نوامبر است ، برنامه هایی را به دنبال مجوز استفاده اضطراری ایالات متحده (EUA) ارسال کنند.

READ  Zydus Cadila برای شروع آزمایشات بالینی فاز 3 برای واکسن Covid-19 ، DC News ، با اعلام سلامتی DC ، سلامت نیوز ، ET HealthWorld

این بدان معناست که ابتدای تصمیم سازمان غذا و داروی ایالات متحده در ماه دسامبر است. FDA از شرکت ها خواسته است تا دو ماه پس از دریافت دوز نهایی واکسن ، شرکت کنندگان در آزمایش را از نظر عوارض جانبی تماشا کنند.

نهادهای نظارتی اروپا ، انگلستان و کانادا با در دسترس قرار دادن داده ها در حال بررسی هستند. مشخص نیست که چه زمانی شرکت ها داده های مربوط به کارایی را ارائه می دهند یا آژانس ها چه تصمیمی می گیرند.

آیا این اولین واکسن های ویروس کرونا می باشد؟

بله ، اگرچه چین یک برنامه استفاده اضطراری را در ماه ژوئیه با هدف کارگران ضروری و سایر افراد در معرض خطر عفونت آغاز کرد که صدها هزار نفر را واکسینه کرده است.

حداقل چهار واکسن چینی از جمله واکسن های گروه National Biotec China (CNBG) ، CanSino Biologics و Sinovac بسیار زیاد است. Sinovac و CNBG گفته اند که انتظار می رود داده های محاکمه اولیه در اوایل ماه نوامبر باشد.

روسیه همچنین واکسن Sputnik V را که توسط موسسه گامالیا ساخته شده است ، به 10000 نفر از جمعیت عمومی که در معرض خطر ابتلا به ویروس قرار دارند ، داده است. )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *