مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مدیر عامل موسسه سرم ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن Covid باید تا آوریل 2021 در دسترس عموم قرار گیرد: مدیر عامل شرکت م Instituteسسه سرمنیو دهلی: Adar Poonawalla مدیر عامل موسسه سرم سازنده واکسن در روز پنجشنبه گفت واکسن Oxford Covid-19 باید از حدود فوریه 2021 و برای آوریل برای عموم برای کارگران بهداشتی و درمانی در دسترس باشد و حداکثر قیمت آن برای حداکثر قیمت خواهد بود. 1000 روپیه برای دو دوز لازم برای عموم ، بسته به نتایج آزمایش نهایی و تأییدیه های نظارتی.

وی در اجلاس رهبری هندوستان تایمز (HTLS) ، 2020 گفت: احتمالاً تا سال 2024 ، هر هندی واکسینه می شود.

“احتمالاً دو یا سه سال طول می کشد تا هر هندی تلقیح شود ، نه فقط به دلیل محدودیت تامین بلکه به بودجه ، واکسن ، تدارکات ، زیرساخت ها و سپس نیاز دارید ، مردم باید مایل به استفاده از واکسن باشند. بنابراین اینها عواملی هستند که منجر به واکسیناسیون 80-90 درصد از جمعیت می شوند.

پونوالا گفت: “2024 برای همه خواهد بود ، اگر بخواهند واکسن دو دوز بزنند.”

وی در پاسخ به این سedال که عموم مردم با چه قیمتی آن را دریافت می کنند ، گفت که این هزینه در هر دوز 5-6 دلار با MRP حدود 1000 روپیه برای دو دوز لازم خواهد بود.

“دولت هند این قیمت را با قیمت بسیار ارزان تر در حدود 3 تا 4 دلار دریافت خواهد کرد ، زیرا در یک حجم بزرگ خرید می کند و به قیمتی مشابه قیمت COVAX دسترسی پیدا می کند. ما هنوز هم قیمت آن را بسیار زیاد تعیین می کنیم ارزان تر و مقرون به صرفه تر از سایر واکسن هایی که امروز در بازار داریم ، “گفت: پونوالا.

READ  دبیر DBT ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

وی در پاسخ به سوالی درباره تأثیر واکسن ، گفت که واکسن آکسفورد-آسترازنکا تاکنون ثابت شده است که حتی در افراد مسن نیز بسیار خوب عمل می کند ، که این نگرانی زودتر بود.

“این یک واکنش سلول T خوب را القا کرده است ، که شاخصی برای ایمنی طولانی مدت و پاسخ آنتی بادی شما است ، اما دوباره ، فقط زمان مشخص خواهد شد که آیا این واکسن ها در طولانی مدت از شما محافظت می کنند. هیچ کس نمی تواند پاسخ دهد هر یک از واکسن های امروز ، “Poonawalla گفت.

وی در پاسخ به س onالی در مورد جنبه ایمنی ، اظهار داشت كه هیچ گونه شكایتی ، واكنشی یا عارضه جانبی عمده ای رخ نداده است ، و افزود ، “باید منتظر بمانیم و ببینیم. نتایج اثر بخشی و ایمنی زایی آزمایش های هند حدوداً یك ماه دیگر مشخص می شود. -و نصف.”

پونوالا در پاسخ به این سال که چه زمانی SII برای مجوز اضطراری درخواست می کند ، گفت به محض اینکه مقامات انگلیس و آژانس ارزیابی داروهای اروپایی (EMEA) آن را برای استفاده اضطراری تأیید کنند ، برای مجوز استفاده اضطراری در هند به کنترل کننده دارو اعمال می شود.

وی افزود: “اما این برای استفاده محدود برای كارگران خط مقدم ، كارگران بهداشتی و سالخوردگان خواهد بود.”

پونوالا گفت ، کودکان باید کمی بیشتر صبر کنند تا اطلاعات ایمنی از بین برود ، اما خبر خوب این است که Covid-19 برای آنها چندان بد و جدی نیست.

“برخلاف ذات الریه سرخک ، که کشنده است ، به نظر می رسد این بیماری برای کودکان کمتر آزار دهنده است اما پس از آن ، آنها می توانند ناقل باشند و می توانند عفونت را به دیگران منتقل کنند.

READ  Adar Poonawalla ، Health News ، ET HealthWorld می گوید: تولید Covishield در Pune با سرعت کامل پیش می رود.

وی گفت: “ما می خواهیم افراد سالخورده و سایر افرادی را كه بیشترین آسیب پذیری را دارند واكسین كنیم. هنگامی كه اطلاعات ایمنی كافی در مورد كودكان بدست آوردیم ، می توانیم آن را برای كودكان نیز توصیه كنیم.”

پوناوالا گفت: واکسن آکسفورد مقرون به صرفه ، ایمن و در دمای دو تا هشت درجه سانتیگراد نگهداری می شود که برای نگهداری در انبارهای سرد هند یک دمای ایده آل است.

وی گفت که SII قصد دارد از فوریه ماهانه حدود 10 کرور دوز تولید کند.

در مورد اینکه چند دوز در اختیار هند قرار می گیرد ، پونوالا گفت که گفتگوها همچنان ادامه دارد و توافقی در این زمینه حاصل نشده است.

“هند تا ماه ژوئیه حدود 400 میلیون دوز می خواهد. من نمی دانم كه همه این موارد از م Instituteسسه سرم صرف خواهد شد یا خیر. ما در حال آماده سازی هستیم كه این نوع حجم را به هند ارائه دهیم و هنوز چند صد میلیون پیشنهاد برای COVAX تا ژوئیه و اوت. تاکنون هیچ توافقی وجود ندارد “.

پوناوالا گفت كه SII در حال حاضر با كشورهای دیگر توافق نمی كند زیرا هند اولویت آن است.

“ما در حال حاضر فراتر از بنگلادش چیز دیگری امضا نکرده و مرتکب نشده ایم. ما واقعاً نمی خواهیم هم اکنون با بسیاری از کشورها شریک شویم زیرا سهام کافی برای تحویل نخواهیم داشت.

وی گفت: “ما می خواهیم هند را به عنوان اولویت اداره كنیم و آفریقا را همزمان مدیریت كنیم و سپس به كشورهای دیگر كمك كنیم.”

پوناوالا گفت که 30-40 کرور دوز واکسن آکسفورد تا سه ماهه اول سال 2021 در دسترس خواهد بود.

READ  چین دومین واکسن داخلی Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld را تأیید می کند

در جلسه دیگری از اجلاس سران ، دکتر رندیپ گولریا ، مدیر AIIMS گفت که گفتگوهایی بین Pfizer و دولت هند در جریان است ، اما با Moderna زیاد نیست.

وی گفت: “در مورد واکسن Pfizer چالش بزرگی پیش خواهد آمد ، با توجه به اینکه به یک زنجیره سرد منفی 70 درجه سانتیگراد احتیاج دارد” ، وی اظهار امیدواری کرد که واکسنهایی را که در مراحل مختلف آزمایش در هند قرار دارد ، بچرخاند.

گولریا در مورد در دسترس بودن واکسن Covid-19 گفت که درصد جمعیتی که تلقیح می شوند به تعداد واکسن های تأییدیه نظارتی و تعداد عکس هایی که تولید می کنند بستگی دارد.

وی همچنین گفت ویروس کرونا به ریه ها می رود بدون اینکه شخص علامتی ایجاد کند.

وی افزود: “ما افرادی داریم كه بدون علامت هستند و با سی تی اسكن می توانید لكه هایی در ریه های آنها مشاهده كنید. این واقعا مکانیسم دفاعی فرد را دور می زند ، به این معنی كه شما نه تنها ویروس در بینی یا گلو دارید ، بلكه دقیقاً وارد بدن شما شده است. ریه ها. ویروسی که می تواند این کار را انجام دهد چیزی است که باید از آن مراقب باشیم. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *