مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مدیر AIIMS ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن های هندی به دمای پایین Pfizer احتیاج ندارند: AIIMS Directorدهلی نو: واکسن های هند امید زیادی را ایجاد می کنند ، به دلیل عوامل مختلفی از جمله سیگنال ایمنی خوب ، نمایش ایمنی و قابلیت استفاده از زیرساخت های ذخیره سازی فعلی ، مدیر AIIMS ، راندپ گولریا در مصاحبه اختصاصی با IANS گفت.

اخیراً ، شرکت دارویی Pfizer اعلام کرده است که کاندیدای واکسن آن برای Covid-19 بیش از 90 درصد در جلوگیری از عفونت موثر است. این امر به عنوان یک گام مهم در مبارزه با ویروس ، که ویرانی در اقتصاد جهانی ایجاد کرده است ، مورد استقبال قرار گرفت.

گولریا افزود که واکسن Covid-19 هند یک مزیت بزرگ نسبت به واکسن Pfizer دارد که لازم است در دمای بسیار پایین تری نگهداری شود و از این رو می توان از مخزن سرد برای سایر واکسن ها برای واکسن هند نیز استفاده کرد.

س: ما در مرحله آزمایشات هیچ مسئله اساسی در مورد واکسنهای هندی مشاهده نکردیم ، آیا از پیشرفتی که تاکنون انجام شده راضی هستید؟

پاسخ: واکسن های هندی امید زیادی دارند و دو یا سه دلیل برای آن وجود دارد ، یکی اینکه سیگنال ایمنی آنها بسیار خوب است و ایمنی زایی نیز نشان داده می شود ، و یکی اکنون در حال بررسی نتایج آزمایشات فاز 3 است که مدتی طول خواهد کشید ، اما امیدوارم که داده های خوبی داشته باشیم زیرا مطالعات چندمرکز انجام شده است. ما به سرعت قادر به تولید برخی از تجزیه و تحلیل های موقت خواهیم بود تا نشان دهیم در آزمایشات فاز 3 این واکسن می تواند اثر بخشی خوبی داشته باشد.

READ  مطالعه ، اخبار بهداشت ، ET HealthWorld

س: شرکت دارویی Pfizer اعلام کرد که کاندیدای واکسن آن برای Covid-19 بیش از 90 درصد در جلوگیری از عفونت موثر است. آیا واکسن های هند از Pfizer بهتر عمل می کنند؟

پاسخ: آنچه Pfizer به دست آورده است برای سایر محققان واکسن نیز بسیار دلگرم کننده است ، زیرا این نشان می دهد که ایمنی خوبی توسط واکسن ها وجود دارد. بنابراین ، واکسن های دیگر نیز باید به خوبی عمل کنند. بنابراین ، این یک خبر بزرگ برای همه تولیدکنندگان واکسن است. ما می توانیم به کارآیی 90 درصدی امیدوار باشیم.

مزیت واکسن هندی این است که لازم است در دمای بسیار پایین تری نگهداری شود. واکسن Pfizer در حال حاضر باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد نگهداری شود ، بنابراین واکسیناسیون افراد در کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​بسیار دشوار است. زیرا ذخیره واکسن در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد نه تنها نیاز به سرمایه گذاری هنگفتی دارد بلکه به برنامه ریزی زیادی نیز نیاز دارد ، زیرا بیشتر واکسن ها در آن دمای پایین نگهداری نمی شوند.

واکسن های هندی قرار است در دمای منفی 20 درجه سانتیگراد نگهداری شوند و این برای اکثر واکسن ها موجود است. از آنجایی که اکثر واکسن ها دارای محل ذخیره سازی سرما هستند ، می توان از این واکسن ها برای این واکسن ها نیز استفاده کرد. بنابراین ، سرمایه گذاری زیاد نیست. اگر بخواهیم از واکسنی استفاده کنیم که به ذخیره سازی در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد نیاز دارد ، بنابراین به توسعه زنجیره سرد کاملاً جدید احتیاج دارد. من نمی بینم که این اتفاق در بسیاری از کشورها رخ دهد.

READ  J'Khand Govt ، Health News ، ET HealthWorld

س: آیا شرکت های هندی برای تولید واکسن Covid-19 90 درصد کارایی را دنبال می کنند؟

پاسخ: ما دوست داریم تا آنجا که می توانیم کارآیی داشته باشیم. WHO می گوید اگر هر واکسنی بیش از 50 درصد کارایی داشته باشد ، به اندازه کافی خوب است. ما قطعاً دوست داریم که 80-90 درصد کارایی داشته باشیم. بنابراین ، امیدواریم همان چیزی باشد که قادر به دستیابی به آن هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *