مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مرکز برنامه ریزی Covid انتشار واکس با HCWs برای اولین بار ، توزیع به یک سال ، سلامت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

مرکز برنامه ریزی کرده است که پخش واکس Covid با HCWs ابتدا توزیع آن یک سال به طول انجامددهلی نو: دولت در نظر دارد توزیع واکسن Covid-19 را ابتدا به کارکنان مراقبت های بهداشتی و به دنبال آن گروه های دیگر برای “توالی” اضافه کند.

محرک توزیع در طول یک سال انجام می شود. برای این منظور ، ایالات و سرزمینهای اتحادیه طبق دستورالعملهای مرکز ، یک سیستم سه لایه تشکیل می دهند.

“به احتمال زیاد ، معرفی واکسن Covid-19 بیش از یک سال و شامل چندین گروه به طور متوالی ، از کارکنان مراقبت های بهداشتی (HCWs) آغاز می شود. بنابراین ، ایجاد مکانیزم قوی مشاوره و هماهنگی در سطح ایالت و مناطق مهم است فرآیند معرفی واکسن Covid-19 را راهنمایی کنید در حالی که حداقل اختلال در سایر سرویسهای بهداشتی معمول ، از جمله ایمن سازی را تضمین می کند. “

پیش از این ، بوشان به دبیران کل ایالت ها و UTs نامه زده بود و از آنها خواسته بود کمیته های سه لایه ای تشکیل دهند که نظارت بر شیوع واکسن را بر عهده بگیرد و هرگونه سکسکه ، از جمله شایعات را برطرف کند.

طبق اطلاعات جمع آوری شده ، کمیته های سه ردیف شامل کمیته راهبری ایالتی ، گروه ویژه ایالتی و گروه ویژه منطقه در هر ایالت و UT هستند.

کمیته راهبری ایالت توسط دبیر ارشد ، گروه ویژه دولت توسط دبیر اصلی (بهداشت) اداره می شود ، در حالی که کارگروه منطقه توسط دادستان منطقه هدایت می شود.

کمیته ها باید به ترتیب حداقل یک بار در ماه ، دو هفته یک بار و هفته ای یک بار جلسه داشته باشند ، دستورالعمل های اضافه شده.

READ  مطالعه بنگالورو ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld ، Remdesivir موجب نجات جان انسان در صورت زودهنگام شدن است

این مرکز همچنین لیستی از فعالیت های کمیته ها را برای هر دو مرحله مقدماتی و مرحله بعد از رواج واکسن تعیین کرده است.

به عنوان مثال ، در مرحله آماده سازی ، کمیته های راهبری ایالتی باید مواردی مانند آمادگی با زنجیره سرد (برای اطمینان از انتقال مناسب واکسن ها) ، برنامه ریزی عملیاتی و برنامه ریزی ارتباطی را بررسی کنند.

آنها همچنین باید علاوه بر بررسی در دسترس بودن وجوه مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) برای واکسن ، استراتژی هایی را برای چالش های خاص دولت که ممکن است بوجود بیایند ، از نظر زمین جغرافیایی ، اتصال شبکه ، دسترسی به مناطق صعب العبور و غیره ، تدوین کنند. فعالیت های مرتبط.

پس از در دسترس بودن واکسن ، وظایف کمیته شامل پیگیری رسانه های اجتماعی برای اطلاعات غلط ، اطمینان از مشارکت فعال ذینفعان و انجام بررسی های منظم در مورد پوشش واکسن خواهد بود.

مسئولیت های مرحله مقدماتی کارگروه دولتی شامل شناسایی “واکسیناسیون در بخش های دولتی و خصوصی به منظور به حداقل رساندن اختلال در خدمات ایمن سازی معمول هنگام معرفی واکسن Covid-19” است. آنها همچنین باید جلساتی را برای واکسیناسیون کارکنان مراقبت های بهداشتی برنامه ریزی و نقشه برداری کنند.

علاوه بر این ، آنها مجبورند برای تأیید ذینفعان ، مدیریت جمعیت و هماهنگی کلی در سایتهای جلسه ، یک نیروی کار را در سراسر بخشها شناسایی و مستقر کنند.

پس از شروع توزیع واکسن ، گروه ویژه منطقه در حال توسعه “برنامه ریزی ارتباطی قوی در تمام سطوح برای رسیدگی به شایعات و همچنین اشتیاق واکسن” است.

READ  Covaxin Bharat Biotech برای استفاده در کودکان 2 تا 18 سال SEC nod دریافت می کند ، Health News ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *