مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مرگ و میر Covid-19 در بیماران سرطانی کم است ، اما پزشکان از آنها می خواهند ترس از مراجعه به بیمارستان ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld را کنار بگذارند

1 min read

مرگ و میر Covid-19 در بیماران سرطانی کم است ، اما پزشکان از آنها می خواهند ترس از مراجعه به بیمارستان را کنار بگذارندمادورایی: پزشکان بر لزوم جلوگیری از ترس از مراجعه به بیمارستان برای بیماران سرطانی ، به ویژه در زمان Covid-19 تأکید کردند ، زیرا برخی از انواع سرطان ها با درمان مناسب و به موقع کاملاً قابل درمان هستند. پزشکان گفتند اگرچه بیماران سرطانی برای Covid-19 به دلیل نقص ایمنی در گروه های پر خطر قرار دارند ، اما به طور متناقضی تاکنون مرگ و میر در میان آنها در پایین ترین سطح بوده است.

روز ملی آگاهی از سرطان روز شنبه در این منطقه برگزار شد. از مجموع 424 مرگ Covid-19 تاکنون در مادورای ، تنها شش بیمار سرطانی بوده اند. سهم 1.4 درصدی حتی از بیماری هایی مانند بیماری مزمن کلیه یا بیماری عروق کرونر نیز کمتر است که هر کدام بیش از 10 درصد تعداد مرگ و میر را تشکیل می دهند. “این یک نوع تناقض برای بیماران سرطانی است. در برخی از بیماران Covid-19 ، طوفان سیتوکین ، یک پاسخ التهابی اغراق آمیز رخ می دهد. با این حال ، در مورد بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی هستند ، پاسخ ایمنی آنها از قبل سرکوب شده است و بنابراین بعید است که باعث طوفان سیتوکین شود. “، دکتر رجاسکاران ، رئیس انکولوژی پزشکی ، بیمارستان دولتی راججی گفت. دکتر همچنین توضیح داد که طبق یک پروتکل ، اگر یک بیمار سرطانی Covid-19 را مثبت آزمایش کند ، ابتدا برای Covid-19 تحت درمان قرار می گیرد و پس از بهبودی ، درمان سرطان ادامه می یابد.

دکتر کریشناکومار راتنام ، مشاور ارشد انکولوژی پزشکی در یک بیمارستان خصوصی چند تخصصی در مادورای ، گفت که اکنون آگاهی بیشتری در مورد درمان سرطان وجود دارد اما هنوز حدود 40٪ از بیماران به ویژه از مناطق روستایی وجود دارد ، که هنوز هم معتقدند سرطان فقط به معنای مرگ است و در مورد درمان سوon برداشت دارند. وی گفت: “در حالی كه مردم آگاهی بیشتری در مورد این بیماری دارند ، اما هنوز بسیاری از آنها برای مراجعه به درمان دریغ می كنند زیرا آنها معتقدند كه شیمی درمانی و پرتودرمانی فقط باعث آسیب می شود و می تواند آنها را از بین ببرد.” دکتر همچنین اضافه کرد که غربالگری عمومی سرطان از دو بیمار در هر ماه به یک بیمار در طی دو ماه گذشته کاهش یافته است.

READ  Gleneagles Global Health City یک گروه ویژه کودکان covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld ایجاد کرد

در GRH ، پزشکان گفتند که در طول دهه گذشته با افزایش آگاهی ، سرشماری بیماران سرطانی افزایش یافته است. دکتر Rajasekaran گفت که به دنبال اقدامات احتیاطی ایمنی ، بیماران سرطانی می توانند بدون ترس برای درمان مراجعه کنند. وی از مردم خواست تا برای معاینه بیماری های غیرواگیر که معمولاً از طریق آنها سرطان تشخیص داده می شود ، مراجعه کنند. وی افزود: “همه جدیدترین داروها برای درمان سرطان در GRH موجود است و ظرفیت بستر افزایش یافته است. تحت CMCHIS ، بیماران می توانند از درمان بدون هزینه استفاده کنند. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *