مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مطالعه ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

تصویر نماینده
تصویر نماینده

لندن: محققان می گویند ، در یک آزمایش بالینی جدید ، یک دارو باعث ایجاد پاسخ ایمنی یکپارچه در تومورهای بیماران مبتلا به انواع سرطان شده است که معمولاً به ایمونوتراپی پاسخ نمی دهند.

طبق این مطالعه که در ژورنال Proceedings of the National Academy of Science منتشر شده است ، این تیم امیدوار است که با درمان احتمالی این تومورها بتوانند نسبت به دسته داروهای معروف به مهارکننده های ایست ایمنی ایمنی پاسخ دهند.

توبیاس جانوویتس ، نویسنده مطالعه ، از دانشگاه کمبریج در این کشور گفت: “مهارکننده های ایست بازرسی ، ترمزهای طبیعی سیستم ایمنی بدن را آزاد کرده و آن را برای یافتن و از بین بردن سلولهای سرطانی آزاد می کنند. اما آنها به طور کلی در برابر سلولهای سرطانی با جهش ژنتیکی پایین موثر نبوده اند.” انگلستان.

درمان های ایمنی سرطان ، که به سیستم ایمنی بدن بیماران برای از بین بردن تومورها قدرت می بخشد ، انقلابی در درمان سرطان ایجاد می کند. بسیاری از بیماران به خوبی به این روشهای درمانی پاسخ می دهند ، گاهی اوقات بهبودهای طولانی مدت را تجربه می کنند.

اما درمان برخی از سرطان ها با ایمونوتراپی همچنان دشوار است و گسترش تأثیر این روش از اولویت بالایی برخوردار است.

در این کارآزمایی بالینی ، تیم تحقیقاتی این مسیر سرکوب کننده سیستم ایمنی را با دارویی به نام پلریکسافور قطع کردند.

این دارو به طور مداوم با درمان وریدی (IV) به مدت یک هفته و به 24 بیمار مبتلا به سرطان لوزالمعده یا سرطان روده بزرگ با بار جهش تومور کم تجویز می شود.

READ  هند منتظر عکسهای آکسفورد و بهارات Biotech ، Health News ، ET HealthWorld خواهد بود

همه بیماران دارای بیماری پیشرفته بودند و نمونه برداری از تومورهای متاستاتیک قبل و بعد از درمان جمع آوری شد.

هنگامی که تیم آن نمونه های بیمار را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد ، دریافت که سلولهای ایمنی حیاتی در مدت زمانی که بیماران پلریکافور را دریافت کرده اند ، به تومورها نفوذ کرده اند ، از جمله نوع سلولی معروف به احضار و سازماندهی بازیکنان اصلی در پاسخ ضد سرطان.

این یافته دلگرم کننده بود زیرا این تیم تغییراتی را مشاهده کرده است که در بیمارانی که سرطان آنها به مهارکننده های ایست بازرسی واکنش خوبی نشان داده است نیز مشاهده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *