مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مطالعه سلول T بینشی در مورد ایمنی Covid-19 بدست می آورد ، افراد بدون علامت می توانند ایمن تر باشند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

مطالعه سلول T بینشی در مورد ایمنی Covid-19 بدست می آورد ، افراد بدون علامت می توانند ایمن تر باشندلندن: یک مطالعه کوچک در انگلیس نشان داده است که “ایمنی سلولی” به ویروس همه گیر SARS-CoV-2 پس از شش ماه در افرادی که مبتلا به عفونت خفیف یا بدون علامت Covid-19 هستند وجود دارد – نشان می دهد که آنها ممکن است دارای حداقل سطح محافظت باشند آن زمان.

دانشمندان با ارائه این یافته ها ، از 100 بیمار Covid-19 غیر بستری در انگلیس ، گفتند که آنها “اطمینان بخش” هستند اما به این معنی نیست که افراد نمی توانند در موارد نادر دو بار به این بیماری آلوده شوند.

پل ماس ، استاد خون شناسی در دانشگاه بیرمنگام انگلیس ، گفت: “در حالی که یافته های ما باعث می شود که با احتیاط نسبت به قدرت و طول ایمنی ایجاد شده پس از عفونت SARS-CoV-2 خوش بین باشیم ، اما این تنها یک بخش از معما است.” به مطالعه پرداخت.

“قبل از اینکه درک کاملی از چگونگی مصونیت از Covid-19 داشته باشیم ، هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری ما وجود دارد.”

این مطالعه که هنوز توسط سایر متخصصان مورد بررسی قرار نگرفته است اما به صورت آنلاین در bioRvix منتشر شده است ، خون 100 بیمار را شش ماه پس از داشتن Covid-19 خفیف یا بدون علامت تجزیه و تحلیل کرده است. این مطالعه نشان داد که در حالی که برخی از سطح آنتی بادی بیماران کاهش یافته بود ، پاسخ سلول T آنها – قسمت اصلی دیگری از سیستم ایمنی بدن – قوی باقی مانده است.

“شامز لادانی ، مشاور اپیدمیولوژیست در بهداشت عمومی انگلیس که همکاری این کار را بر عهده داشت ، گفت:” نتایج اولیه (ما) نشان می دهد که پاسخ های سلول T ممکن است از پاسخ اولیه آنتی بادی بیشتر شود.

READ  آزمایشات کودکان کووکسین این هفته آغاز می شود ، کارشناسان حرکت تگرگ ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld را آغاز کردند

این مطالعه همچنین نشان داد که اندازه پاسخ سلول T متفاوت است و در افرادی که Covid-19 علامت دار داشتند به طور قابل توجهی بالاتر از کسانی بود که هنگام آلودگی هیچ علائمی نداشتند.

محققان گفتند که این را می توان به دو روش تفسیر کرد: ممکن است ایمنی سلولی بالاتر از افرادی که علائم داشتند ، در برابر عفونت مجدد محافظت بهتری داشته باشد ، یا به طور مساوی ، بیماران بدون علامت بدون نیاز به ویروس قادر به مبارزه با ویروس هستند یک پاسخ ایمنی بزرگ ایجاد کنید.

کارشناسانی که مستقیماً با این مطالعه درگیر نبوده اند ، گفته اند یافته های آن مهم بوده و به دانش فزاینده ای درباره ایمنی محافظتی بالقوه نسبت به Covid-19 می افزاید.

چارلز بانگهام ، رئیس ایمنی شناسی در کالج امپریال لندن.

وی افزود: با این وجود ، این س criticalال مهم همچنان باقی است: آیا این سلولهای T پایدار محافظت موثری در برابر عفونت مجدد دارند؟

در حالی که بیش از 46 میلیون نفر در سراسر جهان به Covid-19 آلوده شده اند ، موارد تایید شده عفونت مجدد تاکنون بسیار نادر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *