مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مقامات ایالتی آمریكا خواستار حمایت از بنای تاریخی 26 میلیارد دلاری مواد افیونی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld هستند

1 min read

مقامات ایالتی ایالات متحده خواستار حمایت از شهرک تاریخی ارزشمند 26 میلیارد دلاری مواد افیونی هستندتوسط نیت ریموند

-گروهی از دادستان های ایالتی روز چهارشنبه از یک توافق مهم $ 26 میلیارد دلاری با شرکت های بزرگ دارویی به اتهام سوختن اپیدمی کشنده مواد مخدر در سراسر کشور رونمایی کردند ، اما این توافق همچنان به حمایت هزاران دولت محلی نیاز دارد.

طبق پیشنهاد تسویه حساب ، سه توزیع کننده بزرگ دارویی آمریکا – McKesson Corp ، Cardinal Health Inc و AmerisourceBergen Corp – انتظار می رود 21 میلیارد دلار در مجموع پرداخت کنند ، در حالی که تولیدکننده دارو Johnson & Johnson 5 میلیارد دلار پرداخت می کنند.

انتظار می رود این پول برای درمان اعتیاد ، حمایت از خانواده ، آموزش و سایر برنامه های اجتماعی هزینه شود.

ویلیام تانگ دادستان کل کنتیکت گفت: “در جهان پول کافی برای پرداختن به درد و رنج وجود ندارد” ، اما اضافه کرد که این پول “در صورت نیاز به کمک کمک خواهد کرد.”

این معامله نشان دهنده دومین تسویه نقدی بزرگ تاکنون است که تنها توافق دخانیات 246 میلیارد دلاری را در سال 1998 به خود اختصاص داده است. دادستان های کل 15 ایالت به عنوان وکلای اصلی دولت های محلی در مذاکره در مورد این معامله نقش داشتند.

McKesson تا 7.9 میلیارد دلار پرداخت خواهد كرد ، در حالی كه AmerisourceBergen و Cardinal هر كدام توافق كرده اند كه حداكثر 6.4 میلیارد دلار تأمین كنند. پرداخت ها طی 18 سال انجام می شود.

J&J بیش از نه سال پرداخت خواهد کرد و در طی سه سال اول بالغ بر 3.7 میلیارد دلار پرداخت خواهد شد.

حدود 2.2 میلیارد دلار از کل هزینه های وکالت و هزینه های حقوقی را پوشش می دهد.

مایکل اولمن ، مشاور عمومی جانسون و جانسون ، گفت: “این توافق مستقیماً از تلاش های ایالتی و محلی برای پیشرفت معنادار در مقابله با بحران مواد افیونی پشتیبانی خواهد کرد.”

READ  تنظیم کننده داروی هند از دکتر ردی اطلاعات بیشتری در مورد واکسن Sputnik V Covid-19 ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld می خواهد

برای دریافت بازپرداخت کامل ، این توافق نامه نیاز به پشتیبانی حداقل از 48 ایالت ، 98 درصد از دولت های محلی و 97 درصد از حوزه های قضایی دارد که هنوز شکایت نکرده اند.

توزیع کنندگان به کنترل های شل متهم شدند که اجازه می دهد مقادیر زیادی مسکن اعتیاد آور به کانال های غیرقانونی ، جوامع ویرانگر هدایت شود ، در حالی که J&J به کمرنگ کردن خطر اعتیاد در بازاریابی مواد مخدر متهم شد.

این شرکت ها این ادعاها را رد کرده اند.

این توافق نامه همچنین ایجاد یک تهویه مطبوع مستقل برای ارائه توزیع کنندگان و نهادهای نظارتی دولت در مورد حمل و نقل مواد مخدر است ، که مذاکره کنندگان امیدوارند بتوانند از سو .استفاده جلوگیری کنند

توزیع کنندگان در یک بیانیه مشترک ، این توافق را گامی مهم “در جهت دستیابی به حل گسترده ادعاهای مواد مخدر دولتی و رساندن کمک های قابل توجه به جوامع سراسر ایالات متحده” خواندند.

بیش از 3000 پرونده قضایی مربوط به بحران سلامت ، عمدتا توسط دولت های ایالتی و محلی تشکیل شده است و پرداخت نهایی این توافق به تعداد محلاتی که موافقت می کنند دادخواست های خود را رد کنند بستگی دارد.

سایر شهرک ها نیز در حال مذاکره هستند ، سازندگان مواد افیونی Purdue Pharma و Mallinckrodt Plc از طریق دادگاه های ورشکستگی برای تأمین پشتیبانی شهرک های به ارزش بیش از 10 میلیارد و 1.6 میلیارد دلار کار می کنند.

ایالت ها 30 روز فرصت دارند تا توافق روز چهارشنبه را ارزیابی کنند. جوش استین ، دادستان کل کارولینای شمالی گفت که انتظار می رود “در شمال 40 واقع شود.”

READ  وزارت بهداشت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

بحران مواد افیونی صدها هزار مورد مرگ بیش از حد ایالات متحده از سال 1999 مقصر شناخته شده است ، اما برخی از مناطق را بسیار سخت تر از مناطق دیگر تحت تأثیر قرار داده است ، و اختلافات میان دولت ها را در مورد بررسی این توافق ایجاد می کند.

جف لندری دادستان کل لوئیزیانا گفت: “کشورهایی که در آن ثبت نام نمی کنند غیرمسئولانه عمل می کنند.” “ما نمی خواهیم كامل باشیم كه دشمن خوبها باشیم.”

سهام توزیع کنندگان هر یک حدود 1.5٪ افزایش یافت ، در حالی که J&J که نتایج چهار ماهه چهارشنبه را نیز گزارش کرد ، حدود 0.6٪ افزایش یافت. سهام شرکتها پیش بینی اعلامیه در روز سه شنبه صعود کرده بود.

“تقریباً خوب نیست”

باب فرگوسن ، دادستان کل ایالت واشنگتن ، گفت که او به این معامله نمی پیوندد. وی گفت: “صریح و صریح ، توافق برای واشنگتن تقریباً مناسب نیست.”

برای دریافت بازپرداخت کامل ، این توافق نامه نیاز به پشتیبانی حداقل از 48 ایالت ، 98 درصد از دولت های محلی و 97 درصد از حوزه های قضایی دارد که هنوز شکایت نکرده اند.

انتخاب برای شرکت فقط بخشی از پول را به دولت تضمین می کند. در صورت موافقت همه ایالت ها با این معامله ، این توافق نامه مبلغ پرداختی حداکثر 12.12 میلیارد دلار را فراهم می کند و 10.7 میلیارد دلار دیگر نیز به محل های پیوستن به این قرارداد اختصاص دارد.

جو رایس ، وکیل مدافع دولت های محلی ، گفت: “همه علاقه مشترکی دارند تا حداکثر مشارکت را بدست آورند تا حداکثر مبلغی را برای کاهش در سطح ملی دریافت کنند.”

به محض موافقت یک دولت با این معامله ، دولت های محلی آن تا 120 روز فرصت دارند که به آن بپیوندند. آنها فقط در صورت عضویت یک دولت می توانند عضو شوند. پل گلر ، مذاكره كننده اصلي شاكيان ، گفت اگر دولتي از پيوستن به آن مطمئن نيست ، “بخش هاي فرعي بايد به دولت اطلاع دهند كه پول را مي خواهند.”

READ  منابع دولت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

به گفته کریستین مینه ، مدیر پروژه نظارت بر دعاوی مربوط به مواد مخدر با حمایت یک بنیاد جامعه باز سوروس ، بنیادهای جامعه باز .

قانون موفقیت را تضمین نمی کند. در ایندیانا ، شهرها و شهرستانهایی که بیش از نیمی از جمعیت این ایالت را نمایندگی می کنند پس از محدود کردن قانون به 15٪ ، انصراف دادند.

دفتر دادستان کل ایندیانا ، تاد روکیتا گفت ، اگر دولت های محلی در این توافق تصمیم نگیرند ، این ایالت می تواند تا 237.9 میلیون دلار از 507 میلیون دلار دریافتی خود را از دست بدهد.

پاول فارل ، وکیل مدعی شاکیان ویرجینیا در غرب ، گفت که جوامع در ویرجینیا غربی پس از ارائه کمتر از 1٪ پول ، از معامله انصراف دادند. دولت های محلی در این ایالت پرونده ای را که علیه توزیع کنندگان در حال محاکمه است ، دنبال می کنند.

این توافق حتی در شرایطی صورت گرفت که بحران هیچ نشانی از تسلیم شدن نداشته است. هفته گذشته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اعلام کردند که داده های موقت نشان می دهد که سال 2020 با 93،331 مورد رکورددار مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر بوده است ، یعنی 2933٪ نسبت به سال گذشته.

(گزارش توسط نیت ریموند در بوستون ؛ گزارشات اضافی توسط برندان پیرسون و تام هالس ؛ ویرایش توسط بیل بركروت و لسلی آدلر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *