مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

موارد تازه زیر 7 کیلوگرم ، اما 118 مورد مرگ ناشی از ویروس ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

دهلی: موارد تازه زیر 7 کیلوگرم ، اما 118 مورد مرگ کووییددهلی نو: دهلی در روز جمعه 118 مورد مرگ Covid-19 را ثبت کرد که دومین مورد از تلفات یک روزه در این شهر است. بالاترین ، 131 ، در روز چهارشنبه ثبت شده است.

در نه روز گذشته ، داده های به اشتراک گذاشته شده توسط دولت نشان می دهد 931 نفر در دهلی تسلیم این بیماری شده اند ، بطور متوسط ​​103 مرگ در روز حتی به دلیل اینکه ثبات در تعداد موارد ثابت است.

در روز جمعه ، دهلی 6608 مورد جدید Covid-19 را ثبت کرد و تعداد کل آنها به بیش از 5.17 لک رسید ، در حالی که تعداد کشته ها به 8159 نفر رسیده است.

طبق بولتن سلامت دهلی ، طی 24 ساعت گذشته 62 هزار و 425 آزمایش در پایتخت ملی انجام شده است. 23507 آزمایش با استفاده از RT-PCR / CBNAAT / TrueNat و 38918 آزمایش با استفاده از کیت تست آنتی ژن سریع (RAT) انجام شد.

میزان مثبت بودن – تعداد موارد مثبت از افراد مورد آزمایش – 10.59٪ ثبت شده است که کمترین میزان در این ماه است.

در 14 و 15 نوامبر ، 14.78٪ و 15.33٪ از نمونه های آزمایش شده برای Covid-19 مثبت بودند ، که باعث ترس از انتقال زیاد عفونت می شود.

کاهش موارد جدید تأثیر کمی در هجوم تختخواب ها در بیمارستان ها داشته است. اکثر بیمارستانهایی که درمان Covid-19 را ارائه می دهند ، تخت های ICU پر دارند. “ما ظرفیت ICU خود را افزایش داده ایم. با وجود این ، هیچ تخت خالی وجود ندارد. “یک پزشک ارشد در مرکز آسیب های AIIMS گفت. Guru Teg Bahadur ، Apollo ، Max (Shalimar Bagh و Patparganj هر دو) و مراقبت های بهداشتی Akash نیز ، هیچ تخت ICU در دسترس نداشتند ، با یا بدون پشتیبانی از ونتیلاتور.

READ  Govt تخصیص موقت داروی درمانی Covid-19 توسیلیزوماب به ایالات ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

طبق برنامه Delhi Corona App ، که به روزرسانی های موجود در مورد تخت بیمارستان ها را به صورت واقعی انجام می دهد ، 91٪ تخت های ICU با پشتیبانی از ونتیلاتور و 85٪ از تخت های ICU بدون پشتیبانی از ونتیلاتور اشغال شده اند. “ما درخواست های زیادی برای تخت های ICU دریافت می کنیم. اما هیچ كدام در دسترس نیست. “یك پزشك ارشد در بیمارستان آپولو گفت.

دولت دهلی و مرکز هر دو به طور فعال در تلاشند تا تعداد بیشتری تخت ICU اضافه کنند. برای تأمین تقاضای بیشتر برای نیروی انسانی ، دولت ایالتی همچنین به بیمارستانها اجازه داده است تا در دانشجویان MBBS ، کارآموزان و دندانپزشکان طناب بزنند تا به پزشکان وظیفه کمک کنند.

کارشناسان مراقبت های ویژه می گویند میزان مرگ و میر ناشی از Covid-19 در اوج فعلی افزایش یافته است ، همچنین به عنوان موج سوم شناخته می شود ، در مقایسه با قله هایی که در ماه ژوئن و سپتامبر مشاهده شده است. “این بار ، ما شاهد بیماران جدی تر هستیم. پنومونی کووید شایعترین عارضه ای است که در بیمارانی که از علائم شدید عفونت رنج می برند دیده می شود. ” وی افزود که مردم دیر به بیمارستان می رسند که منجر به تأخیر در مداخلات پزشکی می شود.

دکتر گفت: در دسترس نبودن تخت های ICU دلیل اصلی است.

دکتر راجش چاولا ، مشاور ارشد ، داروی ریوی و پزشکان مهم در بیمارستان آپولو گفت: میزان مرگ و میر در میان افراد مبتلا به دیابت و چاقی بسیار زیاد است.

READ  سازمان بهداشت پان آمریكا ، اخبار بهداشت ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *