مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

نخست وزیران روسیه و بلاروس درباره برنامه های تولید واکسن Sputnik V Covid-19 ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

نخست وزیران روسیه و بلاروس درباره برنامه های تولید واکسن Sputnik V Covid-19 بحث و تبادل نظر کردندمسکو: سرویس مطبوعاتی دولت بلاروس در بیانیه ای اعلام کرد ، میخائیل میشوستین ، نخست وزیر روسیه و همتای بلاروسی وی ، رومان گولوچنکو ، در مورد آزمایشات بالینی در حال انجام واکسن کرونا ویروس Sputnik V روسیه بحث کرده اند.

“در عصر 5 نوامبر سال 2020 ، نخست وزیر جمهوری بلاروس رومان گولوچنکو یک مکالمه تلفنی با نخست وزیر فدراسیون روسیه میخائیل میشوستین انجام داد. طرفین در مورد موضوعات اصلی همکاری در تجارت ، اقتصادی ، انرژی ، حمل و نقل بحث کردند بیانیه منتشر شده در فیس بوک می گوید ، علاوه بر این ، آنها اطلاعاتی در مورد پیشرفت آزمایشات بالینی واکسن Sputnik V و آماده سازی برای تولید آن در جمهوری بلاروس رد و بدل کردند.

سرویس مطبوعاتی الكساندر لوكاشنكو رئیس جمهور بلاروس روز چهارشنبه اعلام كرد كه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از پیشنهاد لوكاشنكو برای تولید واكسن علیه COVID-19 در بلاروس با استفاده از فن آوری روسیه ابراز حمایت كرده است.

در ماه آگوست ، روسیه اولین کشور در جهان بود که واکسن ضد ویروس کرونا را ثبت کرد ، Sputnik V لقب گرفت و توسط موسسه تحقیقاتی Gamaleya ساخته شد. واکسن Sputnik V به عنوان بخشی از آزمایشات در حال انجام ، در ماه اکتبر برای داوطلبان در بلاروس تجویز شد.

READ  Aurobindo چشم انتظار EUA برای واکس خود تا پایان سال است ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *