مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

“نسبت جنسیتی با تولد های 2 ، 3 بدتر می شود” ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

'نسبت تولد با تولد های 2 و 3 بدتر می شود'دهلی نو: مطالعه ای که بیش از 5/5 تولد بین سالهای 2005-16 در خانوارهای مصاحبه شده تحت National National Health Survey-4 (16-2015) را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است ، تمرکز نگران کننده ای را برای نسبت جنسیت قبلاً کج در بدو تولد (SRB) نشان می دهد که با دوم شدن بدتر می شود. ، دستورهای تولد سوم و بالاتر (بچه های دوم ، سوم یا بیشتر زن و شوهر).

یک مقاله تحقیقاتی در مجله بین المللی “مطالعات در تنظیم خانواده” نشان داد که SRB به طور کلی افزایش می یابد ، از 107.5 پسر در هر 100 دختر برای سفارش تولد 1 به 112.3 پسر در هر 100 دختر در سومین متولدین و بالاتر از آن. این تجزیه و تحلیل توسط محققان موسسه بین المللی علوم جمعیت هند و مرکز برابری و سلامت جنسیت دانشگاه سان دیگو انجام شد.

نسبت جنسیت در هنگام تولد بین 103 و 106 مرد در 100 زن متفاوت است

در شرایط عادی ، نسبت جنسیت هنگام تولد (SRB) بین 103 تا 106 ولادت مرد در هر 100 تولد زن متغیر است که ارزش جهانی تخمین زده شده 105 است.

داده ها نشان داد که SRB وقتی در سطح جامعه باروری بالاتر از 2.8 کودک به ازای هر زن بود (103.7) در حد طبیعی بود. این در مادران در جوامعی که میانگین باروری 5/1 کودک به ازای هر زن یا کمتر بود ، به 111.9 رسید. “این تحقیق نشان می دهد که در مرتبه 3 تولد یا بالاتر ، افزایش تحصیلات مادر با احتمال بالاتر تولد پسر ارتباط دارد. افزایش تحصیلات مادر با افزایش احتمال تولد مرد در سفارشهای تولد 1 و 2 همراه نبود. “، پروفسور Abhishek Singh ، یکی از محققان اصلی IIPS گفت. بنابراین ، خانواده های کوچکتر و ثروتمند بیشتر مستعد انتخاب جنسیت بودند.

READ  WHO از موسسه سرم هند درخواست می کند داده های آزمایش Covishield برای شروع عرضه جهانی ، Health News ، ET HealthWorld

تجزیه و تحلیل هشدار داد که عوامل کار تمایل به پسران در غیاب یک فرزند پسر زنده است که می تواند خانواده ها را به سمت اقدامات غیرقانونی مانند انتخاب جنسیت سوق دهد. محققان تمایز عوامل با SRB را از نظر سفارشات تولد ، تعیین کننده اصلی در جوامع تحت تأثیر ترجیح پسر تجزیه و تحلیل کردند.

پروفسور سینگ گفت که SRB در هنگام تولد 1 در هند از قبل از حد طبیعی بیولوژیکی خارج بود (با وجود پیشرفت های اخیر) ، و با تولد بیشتر بدتر می شود.

این مطالعه نشان داد که SRB در صورت عدم وجود یک خواهر و برادر پسر 4/111 ، که بسیار بالاتر از سطح طبیعی بیولوژیکی است و در حضور یک خواهر و برادر پسر زنده مانده (8/105 که در حد طبیعی است) با SRB تفاوت معناداری دارد.
“ما دریافتیم که SRB در هنگام تولد 1 به چند متغیر اجتماعی-اقتصادی پاسخ می دهد. در سطح ملی ، احتمال تولد مرد با داشتن ثروتمندترین عناصر ثروتمند و اقامت در یک جامعه باروری پایین تر مرتبط بود. “پروفسور سینگ گفت. این ممکن است بدان معنی باشد که در واقع خانوارهای دارای وضعیت اقتصادی بهتر از امتیاز خود برای دسترسی به انتخاب جنسیت استفاده می کنند
'نسبت تولد با تولد های 2 و 3 بدتر می شود'

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *