مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

نظارت از راه دور بیمار در قلب و عروق (RPM) ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

نظارت از راه دور بیمار در قلب و عروق (RPM)توسط دکتر مانوج آر مشرو

یک آقای 62 ساله دیابتی پس از حمله قلبی بزرگ تحت عمل جراحی بای پس عروق کرونر با قلب ضعیف قرار گرفت. وی دارای ریتم بی نظمی قلبی متناوب با آریتمی بالقوه کشنده به نام تاکی کاردی بطنی بود. وی تحت کاشت یک دفیبریلاتور قلب اتوماتیک با بلوتوث قرار گرفت (Abbott medical) که می تواند این آریتمی های جدی را تشخیص داده و قلب را شوک دهد و ریتم را به حالت طبیعی تبدیل کند و از مرگ ناگهانی جلوگیری کند. این دستگاه ها نشان داده اند که بقا را در بین چنین بیمارانی بهبود می بخشند. در اوج همه گیری ، به تپش قلب مبتلا شد و وی این حادثه را با استفاده از برنامه موبایل منتقل کرد و از طریق تلفن به شما توصیه می شود درمان های درمانی را برای جلوگیری از مراجعه به بیمارستان انجام دهید.

فن آوری های در حال تکامل مانند بلوتوث در نحوه ارائه مراقبت های بهداشتی تغییراتی ایجاد می کند و نظارت از راه دور بیمار (RPM) منجر به تحول در عملکرد قلب می شود و استفاده از آن در طی همه گیری Covid-19 به بالاتر از گذشته تبدیل می شود. قلب و عروق یکی از اولین تخصص های پزشکی بود که RPM را در عمل استاندارد گنجاند. در وسط بیماری همه گیر ، سلامت متصل و RPM بیش از هر زمان دیگری مهم هستند ، زیرا آنها پزشکان را قادر می سازند بیماران را بدون نیاز به تماس با آنها تحت نظر داشته باشند و خطر شیوع ویروس را کاهش دهند. آنها همچنین کمک می کنند موارد کمتر شدید از بیمارستان خارج شوند. در قلب و عروق RPM چندین برنامه قابل توجه دارد ، به ویژه مدیریت فشار خون ، نارسایی قلب و ریتم قلب نامنظم. RPM می تواند برای کشوری مانند کشور ما بسیار مفید باشد زیرا امکان نظارت و مدیریت بیماران حتی از مناطق روستایی و ارائه خدمات درمانی با تخصص مشاور مراقبت عالی وجود دارد.

READ  هموار کردن راه بهداشت و درمان متمرکز بر بیمار ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

دستگاه های مختلفی در دسترس هستند که می توانند پارامترهای حیاتی مختلف مانند فشار خون ، وزن ، نبض یا الکتروکاردیوگرام (ECG) را ثبت کنند و داده ها می توانند ذخیره و به صورت الکترونیکی به تیم مراقبت های بهداشتی منتقل شوند. اپل ساعت هایی مجهز به الکتروکاردیوگرام (ECG) دارد که می تواند ریتم نامنظم قلب و فیبریلاسیون دهلیزی را تشخیص دهد. نوار قلب را می توان با پزشک در میان گذاشت و تشخیص سریع آن امکان پذیر است. دستگاه های بهداشتی متصل از ساعت های پوشیدنی تا مانیتورهای پچ مقاوم در برابر آب مانند (SmartCardia) دامنه را اجرا می کنند که می تواند ECG بیماران را تا 7 روز کنترل کند ، داده ها را روی ابر ذخیره کند ، آن را تجزیه و تحلیل کند و ECG های زنده را برای تشخیص و مداخله زودرس به پزشک منتقل کند. اکنون ضربان سازهای پیشرفته دارای بلوتوث هستند که پارامترها را اندازه گیری می کند و آنها را از طریق آسایش در خانه و بدون مراجعه فیزیکی به کلینیک به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی انتقال می دهد. توانایی نگه داشتن مداوم دستگاه مدیریت ریتم قلب از چند جهت مفید است. در ویزیت های شخصی تعداد کمتری لازم است ، صرفه جویی در وقت و هزینه بیمار در ارتباط با ویزیت های کلینیک. RPM مزایای قابل توجهی از جمله دارد. کاهش بیش از 65 درصدی در بیمارستان به دلیل آریتمی دهلیزی است. تقریباً 80٪ کاهش زمان برای تشخیص وقایع بالینی. بیمارانی که دارای دستگاه نظارت از راه دور هستند احتمال زنده ماندن بیش از 2 برابر بیشتر از افراد فاقد آن است. صرفه جویی قابل توجهی در هزینه با RPM به دلیل مراجعه پیگیری کمتر ، بستری کمتر در بیمارستان و در صورت نیاز به پذیرش کمتر انجام می شود. مانیتورینگ از راه دور فعال شده توسط تلفن های هوشمند یک تغییر دهنده بازی است و به شما کمک می کند تا رویکرد مراقبت از قلب را کنترل کرده و به بیماران امکان کنترل کامل سلامت قلب خود و مشارکت در درمان آنها برای اطمینان از کیفیت بهتر زندگی را بدهد.

READ  Takeda برنامه موبایلی را برای مدیریت بیماری های ژنتیکی ، Health News ، ET HealthWorld راه اندازی می کند

دکتر مانوج آر مشرو ، متخصص قلب و عروق مداخله ای ، مدیر بخش قلب بیمارستان و مرکز تحقیقات بنیاد Sir HN Reliance

(سلب مسئولیت: نظرات ابراز شده فقط از نویسنده است و ETHealthworld.com لزوماً عضو آن نیست. ETHealthworld.com هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده به شخص یا سازمان به طور مستقیم یا غیرمستقیم نخواهد داشت).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *