مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

نیازهای ذخیره سازی سرد می تواند در انتخاب واکسن Covid ، Health News ، ET HealthWorld نقش داشته باشد

1 min read

نیازهای ذخیره سازی سرد می تواند در انتخاب واکسن Covid نقش داشته باشدSushmi.Dey

دهلی نو: حتی در شرایطی که اطلاعات اولیه آزمایش های Pfizer’s Covid-19 واکسن در سراسر جهان برانگیخته شده است ، دولت روز سه شنبه گفت هر تصمیمی در هند براساس مصوبه های نظارتی خواهد بود در حالی که با همه شرکت ها گفتگو می کند – محلی و همچنین خارجی تولیدکنندگان – برای ارزیابی پیشرفت تاکنون و همچنین الزامات لجستیکی.

“وقتی این گفتگوها را ادامه می دهیم ، نه تنها وضعیت تولید واکسن آنها را بررسی می کنیم بلکه مصوبات نظارتی را نیز بررسی می کنیم – تا چه حد پیشرفت کرده اند – و همچنین اگر چنین واکسنی مجبور به انجام واکسن باشد ، ما همچنین گفتگو خواهیم کرد. راجش بوشان ، دبیر بهداشت ، گفت: در دمایی که ممکن است از 2 تا 8 تا منفی 50 تا منفی 70-90 درجه سانتیگراد و همچنین دوزهای مورد نیاز برای تجویز ذخیره شود.

وی گفت در حالی که این وضعیت به طور مداوم در حال تغییر است ، گروه متخصص ملی در مورد واکسن Covid-19 در حال بحث با شرکت هایی است که بر روی نامزدهای واکسن کار می کنند و براساس توصیه های نظارتی تصمیم گیری می کنند.

با این حال ، منابع رسمی می گویند ، نامزد واکسن Covishield از دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca و نامزد توسعه یافته محلی از Bharat Biotech امیدوار کننده تر هستند و احتمالاً قبل از هر نامزد دیگری ثبت نام می کنند.

همچنین مدیران و مسئولان این صنعت نشان می دهند كه هند بیشتر مشتاق دریافت این واكسن ها است زیرا نگهداری آنها نسبت به واكسن های تولید شده در آمریكا آسان تر است زیرا آنها به دمای بسیار پایین تری نیاز دارند.

READ  PLI 2.0 برای بخش داروسازی - تقویت هند به عنوان "داروخانه جهان" ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

جدا از تولید و ساخت واکسن ، تدارکات از جمله زنجیره سرماخوردگی یک چالش بزرگ برای دولت است زیرا ذخیره و توزیع واکسن پس از تأیید برای استفاده بسیار مهم خواهد بود. بوشن گفت: “ما در موقعیتی هستیم که نه تنها تقویت و تقویت کنیم بلکه به قابلیت های موجود در زنجیره سرد خود نیز اضافه کنیم.” وی افزود: هر نوع واکسیناسیون یا واکسیناسیون در مقیاس بزرگ هر زمان که اتفاق بیفتد نه تنها به افزایش قابل توجهی در تعداد نقاط زنجیره سرد بلکه به افزایش قابل توجهی در تعداد تجهیزات زنجیره سرد نیاز دارد.

این مرکز بیش از 28000 واحد برودتی و حدود 700 کامیون یخچال دار برای انتقال دوزها دارد. اما با توجه به حجم بی سابقه دوز واکسن Covid-19 ، دولت در تلاش است تا موجودی زنجیره سرد خود را افزایش دهد و همچنین از کمک اپراتورهای دولتی و خصوصی برای این کار استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *