مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

همانطور که موارد Covid افزایش می یابد ، مادون سلامتی از بین می رود … ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

تصویری که فقط برای بازنمایی استفاده می شود
تصویری که فقط برای بازنمایی استفاده می شود

دهلی نو: سورجیت سینگ ، که اخیراً با عفونت قفسه سینه تشخیص داده شد ، یکشنبه حوالی ساعت 10.30 شب دچار مشکل تنفس شد. در عرض چند ساعت ، وضعیت وی چنان وخیم شد که مجبور شد 61 ساله و ساکن دهلی غربی را به بیمارستان ESI منتقل کرده و در آنجا تحت درمان با اکسیژن درمانی قرار دهد.

با کمی پیشرفت ، پزشکان به خانواده سینگ توصیه کردند که وی را برای مراقبت های ویژه به بیمارستان رام مانوهار لوهیا منتقل کنند. اما با ادعای کمبود تختخواب ، RML به خانواده پیشنهاد کرد بیمار را به بیمارستان Safdarjung ببرند. برادرزاده سینگ به TOI گفت: “ما به Safdarjung رفتیم ، اما به دلیل در دسترس نبودن تخت های ICU در آنجا نیز ما را برگرداندند.” وی افزود: “عموی من نفس نفس نمی کشید و ما در طول شب از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر می دویدیم. سرانجام ، حدود ساعت 5 صبح ، عموی من در بیمارستان دین دیال اوپدیهایا بستری شد. “

لالیت گور ، که در Naveen Shahdara ، شمال شرقی دهلی زندگی می کند ، داستان مشابهی داشت. “فشار خون مادر 85 ساله من چهارشنبه شب بالا گرفت و او نیز نفس نکشید. من برای پذیرش با چندین بیمارستان در شرق دهلی تماس گرفتم و بیشتر آنها گفتند که تخت ICU در دسترس نیست. ” “ما سرانجام قبل از انتقال او به بیمارستان خصوصی در روز دوشنبه ، او را در یک خانه سالمندان کوچک بستری کردیم.”

روزانه صدها نفر برای یافتن تخت ICU در دهلی تلاش می کنند. بیمارستان های شهر گفتند که افزایش در موارد Covid و تشدید مشکلات بهداشت تنفسی توسط سطح بالای آلودگی ، زیرساخت های مراقبت های بهداشتی را تحت فشار قرار داده است. یک مقام مسئول RML که توسط دولت مرکزی اداره می شود ، گفت: “تمام تخت های ICU در بیمارستان ما پر است.” یک پزشک در بیمارستان Guru Tegh Bahadur دولت دهلی در شهدارا گفت که در آنجا نیز تخت ICU رایگان وجود ندارد.

READ  بیمارستان ها ، خانواده های بیمار کمبود Remdesivir ، Health News ، ET HealthWorld را پرچم گذاری می کنند

تمام بیمارستان های بزرگ خصوصی مانند آپولو ، ماکس (ساکت ، پاتپارگانج و شالیمار باغ) ، فورتیس (اوخلا و وانتس کانگ) ، سر گانگا رام و BLK Super Specialty نیز دارای کمبود شدید تختخواب های مراقبت ویژه هستند. بسیاری از پزشکان نگرانند که اگر موارد کرونا کاهش نیابد ، می تواند به دلیل تأخیر در مداخلات پزشکی به موقع ، منجر به مرگ شود.

طبق برنامه Delhi Corona App ، که به روزرسانی های موجود در مورد تخت های بیماران Covid را به صورت واقعی انجام می دهد ، حدود نیمی از 16،313 تخت Covid در پایتخت رایگان است ، در حالی که 18٪ از 1،268 تخت ICU با ونتیلاتور و 2،050 تخت ICU بدون ونتیلاتور خالی هستند “تمام بیماران Covid در بیمارستان بستری هستند و باید 10-10 روز بمانند. پذیرش جدید فقط در صورت تخلیه انجام می شود. “

(در صورت درخواست نام برخی از بیماران تغییر کرده است)
دهلی: همانطور که موارد Covid اوج می گیرد ، زیر سطح سلامت خراب می شود ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *