مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

همه بیمارستان های دولتی در کرالا دارای کلینیک های پس از Covid ، Health News ، ET HealthWorld هستند

1 min read

همه بیمارستان های دولتی کرالا دارای کلینیک های بعد از Covid هستندTHIRUVANANTHAPURAM: دپارتمان بهداشت ایالت تصمیم گرفته است تا کلینیک های بهبودی Covid-19 را ایجاد کند تا از مدیریت صحیح پس از Covid اطمینان حاصل کند. چنین کلینیک هایی در تمام بیمارستان های دولتی ایجاد می شود – از مراکز بهداشتی درمانی اولیه تا بیمارستان های کالج پزشکی.

این تصمیم از آنجایی اتخاذ شده است که حدود 10٪ از بیمارانی که آزمایش Covid-19 مثبت داشتند ، پس از سه هفته و نسبت کمتری حتی برای ماهها حال خود را از دست داده اند.

طبق مطالعات بین المللی ، بیشتر بیماران مبتلا به Covid-19 علائم خفیف و بیماری متوسطی را تجربه می کنند. حدود 10 تا 15٪ موارد به بیماری شدید پیش می روند و حدود 5٪ نیز به شدت بیمار می شوند. افراد معمولاً بین دو تا شش هفته از Covid بهبود می یابند. با این حال ، برای چند نفر ، برخی از علائم ممکن است هفته ها یا حتی ماهها معطل مانده یا عود کنند. طبق رهنمودهای صادر شده توسط این بخش ، از کلیه بیماران بهبود یافته خواسته شده است که به نزدیکترین مرکز بهداشت اولیه ، مرکز بهداشت جامعه یا مرکز بهداشت خانواده مراجعه کنند. چنین کلینیک هایی در بیمارستان های تالوک ، بیمارستان های منطقه ، بیمارستان های عمومی و بیمارستان های کالج پزشکی به عنوان مراکز ارجاع ایجاد می شوند.

بستر پزشکی از راه دور به طور گسترده در سطح اولیه برای گرفتن مشاوره تخصصی از مراکز ارجاع استفاده می شود. تیمی از پزشکان در مراکز ارجاع جهت ارائه درمانهای خاص و مشاوره از راه دور پزشکی تشکیل می شود.

READ  از اول ماه مه ، بخش خصوصی با وجود 25٪ سهمیه ، 7٪ موارد ضربان را به خود اختصاص داد ، Health News ، ET HealthWorld

ماژول آموزش آنلاین توسط متخصصان بیمارستان های کالج پزشکی برای استفاده در این کلینیک ها تهیه شده است. کارکنان حوزه و کارگران Asha در مورد کلینیک های پس از Covid-19 حساس خواهند شد و آنها مسئولیت بسیج ذینفعان را به مراکز دارند. این کارمندان میدانی و کارگران Asha همچنین سوابق وضعیت سلامتی افرادی که در کلینیک ها حضور ندارند را حفظ می کنند.

بیمارانی که نیاز به پیگیری تخصصی مانند توانبخشی ریوی برای فیبروز ریه ، توانبخشی عصبی برای سندرم سکته مغزی ، اختلال عملکرد بطن ، کاردیومیوپاتی و غیره دارند ، به خدمات تخصصی در بیمارستان های منطقه یا عمومی یا بیمارستان های کالج پزشکی ارجاع می شوند.

طبق مشاوره های صادر شده ، هر بیمار که با عوارض شدید از Covid بهبود یابد ، به بیمارستان Covid که از آنجا تحت درمان قرار گرفته است متصل می شود. پشتیبانی از هیئت های پزشکی نهادی یا دولتی نیز در چنین مواردی قابل جستجو است.همه بیمارستان های دولتی کرالا دارای کلینیک های بعد از Covid هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *