مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسن و کاهش در مبارزه با ارگانیسم ها ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن و کاهش در مبارزه با ارگانیسم هااز زمان ظهور روش های درمانی ، طبیعت بشر همیشه فرض می کرد بهترین است. در حالی که سر و صدا برای داروهای جدید بی وقفه است ، امروز ، کووید مرحله مرکزی را برگزار می کند ، البته با اختلاف. کانون توجه واکسن ها است. مسابقه برای توسعه آن ، نگرانی هایش ، چه کسی باعث خواهد شد … همه خبرهای آرزو است ، مشتاقانه در انتظار آن است.

واکسن نهایی است که با کمک به تولید آنتی بادی های خاص در برابر اشکال از آن جلوگیری می کند. پس از واکسیناسیون با موفقیت ، احتمال ابتلای فرد به عفونت بسیار ناچیز است.

داستان چگونگی مشاهده ادوارد جنر که مادران شیری که آبله گاو گیر کرده اند آبله نمی خورند ، و سپس آزمایش او در مورد تلقیح واکسن (ویروس آبله گاو) به انسان برای تولید آنتی بادی متقابل علیه واریولا (ویروس آبله) جهان را تغییر داده و بیماری را ریشه کن کرد. این اولین واکسنی بود که واکسیناسیون واژه واکسیناسیون حاصل از ویروس واکسن بود و با موفقیت تولید شد.

از آن زمان سابقه پزشکی با کشفیات واکسن ها علیه هاری ، فلج اطفال ، هپاتیت و سایر عفونت ها همراه است. به راستی ، مفهوم تزریق هدفمند بخش کوچکی از ارگانیسم مرده یا ضعیف شده ، به اندازه کافی بزرگ برای ایجاد پاسخ ایمنی اما بسیار کوچک برای رسوب بیماری ، واکسیناسیون است. فرآیند تعیین مقدار ارگانیسم ، استفاده از اشکالات زنده یا قطعات پروتئین مرده ، مقدار مصرف برای برانگیختن پاسخ و غیره ، آزمایشات بالینی است.

READ  موسسه سرم به مرکز ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

هنگامی که روی نیمکت کامل شد ، ابتدا باید آزمایشات حیوانات و سپس آزمایش های انسانی انجام شود تا به دنبال عوارض جانبی آن باشد.

در کشف شعار پزشکی مهم نیست ، ضرر نکنید. قدرت آن برای تحریک تولید آنتی بادی و ایجاد تأثیر در حافظه ایمنی بدن ، به طوری که در هر زمان و حتی سال ها بعد از این مخزن فراخوانده می شود تا تولید آنتی بادی در شرایط بحرانی را به کار گیرد و به سرعت به کار گیرد ، اثر واقعی واکسیناسیون است. آزمایشات و دردسرهای موجود در انتقال واکسن از آزمایشگاه به داروخانه گیج کننده است و با ناامیدی و چالش هایی همراه است. در تاریخ پزشکی ، سریعترین سفر از ابتدا تا انتها حدود پنج سال بوده است.

اما صرف اختراع واکسن کافی نیست. توانایی مقابله با جهش ها – فرآیندی که در آن ارگانیسمی به طور جزئی ، اما به طور مشخص ساختار شیمیایی و فیزیکی خود را تغییر می دهد تا مانند پسر عموی دور از همان خانواده به نظر برسد – برای حفظ اثربخشی ، سهولت ذخیره سازی و دفعات تجویز از عوامل که به موفقیت کمک می کنند.

با پایین آویختن ابرهای Covid ، آزمایشگاههای مختلفی از روشهای مختلفی با هدف تولید ایمنی پایدار در برابر Covid-19 استفاده می کنند بدون اینکه جهشهای “Covid-20” را از دست دهند. مطمئناً ، این بار عامل سریع سریع وجود خواهد داشت حتی اگر انتخابات ایالات متحده به پایان رسیده باشد.

علم واکسن همیشه از نتایج کامل شده است – واکسن فلج اطفال تزریقی سالک ، اگرچه م effectiveثر است ، اما با واکسن خوراکی سابین جایگزین شد. به همین ترتیب ، حتی واکسن تک شات زونا ، که در سال 2006 به عنوان Zostavax معرفی شد ، اکنون به دلیل شواهد قدرت ضعیف در حال از بین رفتن است و در سال 2017 با دوز دوز Shingrix جایگزین شده است. نکته ای که باید در لیست خرید مسافران خارج از کشور که می خواهند سرمایه گذاری کنند ، ذکر شده است. در سلامتی

READ  نظرسنجی YouGov ، Health News ، ET HealthWorld

بنابراین ، در حالی که “Chhalaang” علیه Covid با واکسن ها ادامه دارد ، بهترین ترفند هنوز هم ماسک و فاصله گرفتن شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *