مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

واکسن Covid: روسیه آزمایش واکسن Covid-19 را پس از مکث از سر می گیرد

1 min read

روسیه آزمایش واکسن Covid-19 را پس از مکث از سر گرفت - کادر پزشکیتوسط گلب استولیاروف و ولادیمیر سولداتکین

مسکو – کارمندان شش از 29 کلینیک آزمایشی گفتند ، روسیه در حالی که مسکو برای تسریع برنامه های تلقیح جمعیت تلاش می کند ، واکسیناسیون داوطلبان جدید را در آزمایش خود برای پرچمدار واکسن Covid-19 Sputnik V از سر گرفته است.

در پایان ماه اکتبر ، هشت کلینیک به رویترز گفتند که دادگاه برای داوطلبان جدید به طور موقت متوقف شده است ، در برخی از کلینیک ها تقاضای زیاد و کمبود دوز ذکر شده است.

الكساندر گینتسبورگ ، مدیر انستیتوی گامالیا ، كه این واكسن را تولید و تولید می كند ، در آن زمان گفت كه جذب داوطلبان جدید فقط به دلیل تصمیم به تمركز دادن دوزهای دوم به افرادی كه قبلاً واكسین شده اند ، كاهش یافته است.

یکی از اعضای ستاد کلینیک شماره 46 مسکو این هفته به رویترز گفت: “واکسیناسیون مجدداً آغاز شده است. از روز دوشنبه ، ما اولین م componentلفه (دو بار تزریق) را دوباره انجام می دهیم.”

خبرنگاران رویترز صف های افرادی را دیدند که منتظر معاینه پزشکی قبل از واکسیناسیون در سه کلینیک آزمایشی مسکو در روزهای دوشنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه بودند.

یکی از کارکنان بهداشت در کلینیک شماره 170 گفت: “ما واکسیناسیون را از سر گرفتیم. افراد زیادی برای تلقیح می آیند.”

طبق صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) از 11 نوامبر ، بیش از 20،000 داوطلب از دو عکس اول و بیش از 16،000 داوطلب دوز اول و دوم را دریافت کرده اند. تولیدکنندگان واکسن قصد دارند در ابتدا این واکسن را به 40000 نفر بدهند.

READ  کارکنان بهداشتی در لوديانا ممکن است واکسن Covid را از ژانویه ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld شروع کنند

RDIF ، که از واکسن پشتیبانی و بازاریابی می کند ، به درخواست های مربوط به سرعت آزمایش پاسخ نداد.

الکسی کوزنتسوف ، دستیار وزیر بهداشت ، گفت: “آزمایش بالینی مطابق برنامه پیش می رود. در همان زمان ، دادرسی با حضور داوطلبان بالای 60 سال ادامه دارد.”

مقامات روسی و تولیدکنندگان واکسن قبلاً چالش هایی را در افزایش تولید Sputnik V برجسته کرده بودند ، و برآوردهای اولیه 30 میلیون دوز تولیدی تا پایان سال توسط وزیر صنعت در ماه گذشته کاهش یافت و به بیش از 2 میلیون دوز رسید.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور ، در ماه اکتبر گفت که روسیه به دلیل مشکلات موجود در تجهیزات با چالش هایی در زمینه افزایش تولید روبرو است ، اما امیدوار است که تا پایان سال واکسیناسیون گسترده را آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *