مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

پروفسور Bejon Kumar Misra ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

(تصویر نماینده)
(تصویر نماینده)

توسط پروفسور بژون کومار میسرا
بنیانگذار-مدیر ابتکار ایمنی و دسترسی بیمار به بنیاد هند

داروهای ژنریک تولید شده در هند و سایر داروها به طور قابل توجهی در رشد صنعت داروسازی هند طی دهه ها و حتی بیشتر از آن در طی همه گیری کمک کرده اند. صنعت داروسازی با ظرفیت تولید بی نظیر و حجم بالای صادرات ، نه تنها به اقتصاد هند بلکه ارز خالص ارزی این کشور کمک می کند. با گفتن این گفته ، این صنعت با کاهش هزینه های درمان بیماری هایی مانند لوسمی و هپاتیت C از طریق درمان های ارزان قیمت ، به بهبود نتایج بهداشت عمومی جهانی منجر شده است. تقاضای بی وقفه برای محصولات دارویی با منشا Indian هندی ، صنعت را قادر ساخته است تا در اکوسیستم جهانی جایگاهی برای خود ایجاد کند. به معنای واقعی ، آنچه “آتمانیربهار بهارات” باید به عنوان یک الگوی موفقیت باشد.

هند در سال 2019 به یک پنجم صادرات داروهای عمومی در جهان کمک کرد. همچنین 26٪ واردات داروهای عمومی در بازارهای اروپا و 40٪ در ایالات متحده به این کشور اختصاص دارد. با وجود این ، چندین باور غلط در مورد کیفیت محصولات ژنتیکی هندی ، به ویژه در ایالات متحده آمریکا ، که بزرگترین بازار صنعت است ، وجود دارد. یک نظرسنجی که توسط WebMD با همکاری USFDA انجام شده است نشان می دهد که نزدیک به 75 درصد پزشکان و بیماران در ایالات متحده معتقدند کیفیت داروهای تولید شده در خارج از ایالات متحده از کیفیت پایین تری برخوردار است. چندین مطالعه از این دست وجود دارد که توسط سازمانها در مقیاس محلی تری انجام می شود ، محدود به کشورهای خاص. در صورت لزوم ، چنین مطالعاتی که متغیرهای محدود و اندازه های نمونه خاص تری را در نظر می گیرند ، تمایل به ارائه چشم انداز انحرافی دارند.

READ  آرون مهرا ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

با توجه به شناخت این موضوع ، دو سال پیش دولت هند یکی از بزرگترین مطالعات کیفی را برای ارزیابی کیفیت داروهای تولید شده در هند آغاز کرد. با سرپرستی انستیتوی ملی زیست شناسی (NIB) ، این مطالعه جامع طی دو سال و یک گزارش پروژه در مورد ‘بررسی میزان مسئله داروهای جعلی و با کیفیت استاندارد (NSQ) در هند‘ منتشر شد. هند یکی از اولین کشورها در جهان بود که چنین مقیاس وسیعی را با حجم نمونه گسترده انجام داد.

در این زمینه ، بسیار دلگرم کننده است که ایالات متحده برای ارزیابی کیفیت داروهای وارداتی برای انجام مطالعات گسترده و جامع تلاش کرده است. مطالعه اخیر USFDA در مورد ‘آزمایش کیفیت محصولات دارویی نسخه برداری با مشکل در بازار ایالات متحده‘یک گام در مسیر درست است. گزارش USFDA نتیجه می گیرد که کیفیت داروهای وارداتی و قانونی که در ایالات متحده به بازار عرضه می شوند با داروهای تولید داخل هم تراز است. با توجه به داروهای ژنتیکی هندی 36٪ از محصولات نمونه برداری شده و 9٪ از فرمولاسیون های نهایی ، داروها برای استفاده بیمار قابل قبول بودند.

چرا مطالعات و آمار مهم هستند؟
صنعت داروسازی هند با محوریت و کیفیت بیمار به عنوان اصول اصلی ، محصولات دارویی را به بیش از 200 کشور صادر می کند. هند برای دهه ها داروهای نجات دهنده در بیشتر کشورها تهیه کرده است. برای کارشناسانی که به نفع بیماران کار می کنند خواندن گزارش های رسانه ای که هند را به عنوان قطب داروهای نامرغوب و جعلی معرفی می کنند ، نگران کننده است. بهترین راه برای رفع این نام های اشتباه ، انجام مطالعات کیفی و کمی بیشتر با ظرفیت های مختلف است. بعلاوه ، همزمان با گسترش و استقرار هند در بازارهای داروسازی در سراسر جهان ، اثبات واقعیت با تحقیقات دانشگاهی ضروری است. این کشور با 840 بازرسی از FDA در سال 2016 بالاترین تعداد بازرسی USFDA را بین سال های 2009 و 2016 پشت سر گذاشت. برای اطمینان از حذف گزارش های مشکوک ، باید چنین موارد ظریف را برجسته کرد. این تنها در صورتی امکان پذیر است که سازمان های جهانی مانند سازمان بهداشت جهانی با مقامات نظارتی مختلف همکاری کرده و در جهت محافظت از منافع کشورهایی که دارای اکوسیستم دارویی قوی هستند ، کار کنند.

READ  گروه لابی فارما از اعطای مجوزهای داوطلبانه توسط دارندگان حق ثبت اختراع به شرکت های هندی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld پشتیبانی می کند.

خلا Bهای لازم را برطرف کنید
حجم بالای داروهایی که توسط هند صادر می شود ، گواهی است بر اینكه كشورهای جهان داروهای ژنی با اصل هند را ترجیح می دهند. این امر همچنین باید به عنوان محرکی برای دولت هند برای سرمایه گذاری گسترده در صنایع دارویی و ایجاد محیطی مناسب برای پرورش تحقیق و توسعه و نوآوری که به ایجاد اشتغال تبدیل می شود ، عمل کند. کل هزینه های مراقبت های بهداشتی هند 3.6٪ از تولید ناخالص داخلی است که به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشورها است. در آینده نزدیک نیاز به افزایش هزینه ها به حداقل 5٪ از تولید ناخالص داخلی است.

Pandemic این صنعت را برای محاسبه مجدد و استفاده از فناوری های دیجیتال فراهم کرده است. این نفوذ روزافزون فناوری های دیجیتال در اکوسیستم باعث ظهور داروخانه های آنلاین شده است. دولت باید در مقررات حاکم بر این بازار رو به رشد تجدید نظر کند و اطمینان حاصل کند که بازیکنان آنلاین تحت محدوده قوانین و مقررات سختگیرانه ای قرار می گیرند که صنعت دارو تحت آن قرار دارد. صنعت و دولت همچنین باید همزمان در جهت هماهنگی قانون داروها و آرایشی و بهداشتی هند با بهترین روشهای جهانی کار کنند. این تعمیرات اساسی نظارتی باید با ایجاد انگیزه در شرکت های دارویی انجام شود که به کشف داروی جدید و تولید واکسن با تمرکز بر کیفیت بپردازند. بعلاوه ، نیاز مبرم به توسعه یک سیستم توزیع قوی همراه با مکانیسم ردیابی و ردیابی غیر کلون در محل برای اطمینان از عدم دستکاری داروها ، بنابراین اطمینان از کیفیت وجود دارد. صنعت همچنین باید روند عملیاتی را بررسی کند که در آن به دفع ایمن داروهای تاریخ مصرف گذشته پرداخته شود.

READ  remdesivir: تقاضای هند برای داروی Covid-19 به شدت افزایش می یابد

زمان آن فرا رسیده که هند بتواند منابعی را برای تولید محصولات دارویی بسیج کرده و مالیات داروها را که هم اکنون زیاد است کاهش دهد. این کشور همچنین باید با استفاده از روشهای خوب بازاریابی و اخلاقی ، حفظ مرکزیت و کیفیت بیمار در مرکز کلیه سیاستها ، ایجاد رقابت منطقی را در نظر بگیرد.

(سلب مسئولیت: نظرات ابراز شده فقط از نویسنده است و ETHealthworld.com لزوماً عضو آن نیست. ETHealthworld.com هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده به شخص یا سازمان به طور مستقیم یا غیر مستقیم ندارد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *