مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

پزشکان در میان کمبودها ، Health News ، ET HealthWorld می گویند ، همه بیماران Covid به پلاسما درمانی نیاز ندارند

1 min read

پزشکان می گویند در میان کمبودها ، همه بیماران Covid به پلاسما درمانی نیاز ندارندانستیتوی علوم کبدی و صفراوی (ILBS) ، که یک بانک پلاسما را اداره می کند ، در حال برنامه ریزی برای گسترش معیارهای واجد شرایط بودن اهدا است. دکتر SK Sarin ، مدیر آن ، گفت که او قصد دارد به کسی که در طی سه تا شش ماه گذشته از Covid-19 بهبود یافته است ، بتواند پلاسمای بهبودی اهدا کند.

دکتر سارین گفت: “دستورالعمل های فعلی فقط به افرادی که در سه ماه گذشته بهبود یافته اند اجازه اهدا می دهند.” اما “داده ها نشان داده اند که در برخی از بیماران پس از Covid-19 همچنان سطح بالایی از آنتی بادی محافظ وجود دارد. بنابراین ، افرادی که در سه تا شش ماه گذشته آلوده شده اند می توانند بیایند و اهدا کنند و اگر سطح آنتی بادی آنها بالا باشد ، می توان از پلاسما استفاده کرد. “

ILBS روزانه حدود 40 تا 50 واحد پلاسما صادر می کند اما پزشکان می گویند تقاضا بیشتر است. “پلاسما درمان اصلی برای بیماران Covid-19 نیست. این دارو باید همراه با داروهای پروتکل استاندارد برای درمان عفونت استفاده شود. همچنین ، همه کاندیدای درمان نیستند. کسی که از قبل در دستگاه تنفسی است یا از کار افتاده است ، از مزایای آن بهره مند نخواهد شد. “

درمان با پلاسما شامل گرفتن آنتی بادی از خون فردی است که از Covid-19 بهبود یافته و انتقال آن به یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا برای کمک به شروع سیستم ایمنی بدن او. مطالعات متعددی برای ارزیابی اثربخشی آن در کاهش عوارض و مرگ و میر در بیماران Covid-19 انجام شده است ، اما اعضای هیئت منصفه هنوز در این زمینه حضور ندارند.

READ  Cipla آزمایش سریع آنتی ژن را برای تشخیص Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld آغاز می کند

دکتر Meenu Bajpai ، استاد داروی انتقال خون و مسئول بانک پلاسما دهلی در ILBS ، گفت: درمان با پلاسما بی خطر است و نشان داده است که بهبودی را در بیماران منتخب بهبود می بخشد. وی گفت: “این دارو را می توان به بیمارانی که در اوایل دوره بیماری هستند ، یعنی قبل از نارسایی تنفسی که به تهویه مکانیکی نیاز دارند ، داد.”

آخرین دستورالعمل های صادر شده توسط FDA ایالات متحده همچنین بیان می کند که استفاده از پلاسمای بهبودی کوید -19 با آنتی بادی با تیتر بالا ممکن است در درمان بیماران بستری در هنگام تجویز به موقع یا هنگام استفاده از بیماران با نقص ایمنی هومورال موثر باشد.

دکتر آرون گوپتا ، رئیس شورای پزشکی دهلی ، گفت که بسیاری از بیمارستان ها درمان غیرمنطقی را برای همه بیماران تجویز می کنند ، اغلب تحت فشار خانواده ها یا به دلیل عدم درک صحیح استفاده مناسب. وی گفت: “به همین دلیل ، کسانی که واقعا به آن احتیاج دارند ، آن را دریافت نمی کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *