مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

چالش های دوقلو برای کشف داروهای تقویت کننده دارو در هند و تولید محلی API ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

تصویر فقط برای بازنمایی استفاده می شود.  (عکس رویترز)
تصویر فقط برای بازنمایی استفاده می شود. (عکس رویترز)

توسط نیکخیل ماسورکار
مدیر اجرایی ، داروسازی ENTOD

هند اغلب به عنوان “داروخانه جهان” شناخته می شود. بدون دلیل نیست هند ، سومین بازار دارویی جهان از نظر حجم ، عمده داروهای عمومی را در سطح جهان نه فقط به کشورهای توسعه نیافته بلکه به ایالات متحده و انگلیس عرضه می کند. قابل ذکر است ، هند تقریباً 40٪ از کل تقاضای داروی عمومی آمریکایی را تأمین می کند و تا 25٪ از کل تقاضای دارو در انگلیس را برطرف می کند. بخش دارویی هند همچنین بیش از نیمی از کل تقاضای جهانی برای واکسن ها را fuflfils می کند.

با این حال ، با وجود داشتن شبکه قوی از شرکت های داروسازی و امکانات تولید دارو همراه با تعداد زیادی دانشمند و محقق ، هند همچنان در زمینه کشف مولکول های جدید دارو عقب مانده است. یک مقاله تحقیقاتی منتشر شده در مجله CHEMMEDCHEM در سال 2017 تخمین می زند که از دهه 1990 که شرکت های داروسازی هند تلاش های تحقیق و توسعه خود را آغاز کردند ، آنها توانسته اند بیش از 200 ترکیب پیشرفت مرحله بالینی و مرحله بالینی را به صفر برسانند. با این حال ، فقط تعداد انگشت شماری از این موارد می توانند به بازار راه پیدا کنند. این به ما می گوید با وجود انبوه دانشمندان و بیوتکنولوژیست ها ، بخش داروسازی هند نتوانسته است معمای کشف دارو را بشکند. کشف دارو تعهدی طولانی مدت است و شرکت های هندی به دلیل ریسک بالا و هزینه های زیاد ، به طور سنتی سرمایه گذاران کم در تحقیق و توسعه بوده اند. در عین حال ، کمبود روابط دانشگاهی صنعت قوی همچنین به عنوان مانعی برای تحقق توانایی علمی واقعی هند در کشف مواد مخدر عمل می کند.

READ  ست برکلی ، مدیر عامل Gavi ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld می گوید ، ما باید اطمینان حاصل کنیم که موسسه سرم می تواند با کاهش کمبود مواد اولیه به سرعت مقیاس بندی کند.

بخش عمده ای از داروهای جدید در بازار جهانی از ایالات متحده و کشورهای اروپایی نشات می گیرد. در سالهای اخیر ، همسایه چین نیز آغاز فاز جدیدی از نوآوری در داروخانه است. در سال 2018 ، تخمین زده می شود که چین در بیش از 10٪ از راه اندازی داروهای جدید در جهان به همراه 7.8٪ از خط لوله نوآوری دارو مشارکت داشته باشد. بخش داروسازی هند باید خود را از نو اختراع کند و از وابستگی دیرینه خود به صادرات محصولات ژنیک به سمت امکان تبدیل شدن صنعت به یک تولید کننده دارو به پایان برسد. این شامل یک حرکت موازی در محلی سازی بخش عمده ای از تولید API است. تقویت کشف داروی جدید نیاز به تلاش های چند بعدی از طرف دولت و صنعت دارد. آنچه ما نیاز داریم یک زیرساخت و چارچوب نظارتی جامع است که از نوآوری پشتیبانی کند و اقدامات ما را با استانداردهای بین المللی هماهنگ کند.

آخرین فشار تحقیق و توسعه دولت
دولت در چند وقت اخیر تمایل خود را برای رفع این شکاف آشکار نشان داده است که با اجرای یک برنامه سیاست اختصاصی برای رسیدگی به کسری تحقیق و توسعه در بخش داروسازی. سال گذشته مجموعه ای از گزارش ها حاکی از آن بود كه وزارت داروسازی در حال برنامه ریزی برای ایجاد دپارتمان جداگانه ای برای تحقیق و توسعه است و به دنبال داشتن یك تحقیق اختصاصی برای تحقیق و توسعه در تلاش برای كشف مولكول های تجاری مناسب است.
این فشار سیاست زمانی که به ثمر می رسد قطعاً کمک می کند تا تلاش های پراکنده نوآوری متمرکز شده و جهت گیری بهتری به آنها بدهد. متأسفانه ، به نظر می رسد شیوع COVID 19 در حال حاضر این برنامه را به مشعل پایین منتقل کرده است ، زیرا بخش داروسازی هند برای رفع نیازهای ناشی از همه گیری بیش از حد کار می کند.

READ  سه FDC حاوی سفیکسیم و سفادروکسیل به عنوان منطقی توسط DGCI تأیید شده است ، Health News ، ET HealthWorld

کمبود Covid-19 و API
شیوع Covid در چین و در نتیجه مختل شدن تجارت در این کشور ، وابستگی بیش از حد ما به پکن به مواد دارویی فعال (API) و مواد اولیه اصلی (KSM) را روشن کرد. با وارد کردن حداکثر دو سوم کل واردات داروهای عمده یا واسطه های دارویی از چین ، هرگونه شوک در عرضه می تواند به معنای واقعی تولید دارو در هند را متوقف کرده و کمبودهای زیادی ایجاد کند. طرح تشویقی مرتبط با تولید دولت (PLI) با تمرکز بر API و طرح API Parks برای افزایش رقابت در تولید بومی هند ، گامی در مسیر درست است. اگرچه صنعت بخواهد تولید محلی API ها ، KSM ها و حلال ها را بالا ببرد ، با چالش افزایش هزینه ها روبرو است. افزایش هزینه ها چالشی برای تولید سودآور است و بخش خصوصی نمی تواند کاملاً برای آن بازی کند. بنابراین مهم است که دولت به کمک مالی یارانه تولید برای چند سال آینده یا از طریق آزمایشگاه های دولتی یا از طریق مشارکت های دولتی و خصوصی کمک کند.

چالش های کشف مواد مخدر بومی و راه آینده
محافظت ناکافی از مالکیت معنوی ، تأخیرهای طولانی در گرفتن تأییدیه برای آزمایشات بالینی و بهره کم سرمایه در شرکت های بیوتکنولوژی ، فضای کسب و کار را برای شرکت های داروسازی و استارتاپ های هند به چالش می کشد. در عین حال چالش های کمبود سرمایه گذاری تحقیق و توسعه و کمبود مهارت به اندازه کافی واضح است.

قانون ثبت اختراعات هند در سال 1970 که بخش داروسازی هند را قادر به کسب اختراعات فرآیندی کرد ، به ایجاد یکی از بزرگترین صنعت تولید عمومی در جهان کمک کرد. با این حال ، به نوعی انگیزه کشف مولکول جدید نبود و منجر به ایجاد شکاف در مهارت های تحقیق و نوآوری در صنعت هند شد. در عین حال ، سیستم آموزشی هند که حداقل تمرکز خود را بر روی علم کاربردی قرار داده است ، نتوانسته است نیروی انسانی ماهر کافی برای تأمین نیازهای روزافزون نوآوری صنعت ایجاد کند. هزینه بالای تولید داروهای جدید یکی دیگر از عواملی است که سرمایه گذاری در کشف داروهای بزرگ را به عنوان یک پیشنهاد خطرناک تبدیل می کند. در سال 2018 ، یک گزارش تحلیلی توسط Deloitte نشان داد که از سال 2010 هزینه تولید داروی جدید تقریباً دو برابر شده و متوسط ​​بازده R&D به طور قابل توجهی کاهش یافته است. بر اساس این گزارش ، متوسط ​​هزینه عرضه داروی جدید به بازار در سال 2018 معادل 2.18 میلیارد دلار در مقایسه با 1.19 میلیارد دلار در سال 2010 بوده است. بدیهی است که سرمایه گذاری هند در تحقیق و توسعه در مقایسه با کشورهای غربی که عمده آنها را تشکیل می دهد بسیار پایین است. از اکتشافات جدید مولکول ما فقط به افزایش سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه نیاز نداریم بلکه به انگیزه کارآفرینی در بیوتکنولوژی نیز نیاز داریم.

READ  ایالات متحده 200 میلیون دوز بیشتر واکسن Covid به دست می آورد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

منابع انسانی آموزش ندیده و عدم آمادگی صنعت در میان فارغ التحصیلان علوم باید با ایجاد روابط دانشگاهی نزدیک صنعت ، ایجاد ارتباط بیشتر آموزش و پرورش با صنعت و تقویت سیستم تحقیقات دانشگاهی برای دانشجویان ، پل شود.

صنعت داروسازی خود نیاز به متنوع ساختن تحقیقات خود برای پوشش انواع مختلفی از بیماریها از جمله بیماریهای گرمسیری فراموش شده و بیماریهای غیرواگیر دارد.

(سلب مسئولیت: نظرات ابراز شده فقط از نویسنده است و ETHealthworld.com لزوماً عضو آن نیست. ETHealthworld.com هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده به شخص یا سازمان به طور مستقیم یا غیر مستقیم ندارد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *