مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

کارشناسان ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

برخی از واکسنهایی که به زنجیره سرد در -70 درجه سانتیگراد نیاز دارند برای هند ایده آل نیست: کارشناساننیشا. نامبیار

پونا: کارشناسان برجسته بهداشت در کشور نسبت به تعداد تأسیسات زنجیره سرد که باید برای استقرار واکسن هایی با دمای ذخیره سازی توصیه شده تا 70- درجه سانتیگراد آماده شوند ، ابراز نگرانی کرده اند.

مدیر کل سابق شورای تحقیقات پزشکی هند ، دکتر NK Ganguly ، به TOI گفت که اکثر واکسن های Covid در حال تولید به ذخیره سازی فوق العاده سرد نیاز دارند و ممکن است ذخیره سازی و حمل و نقل حتی برای پیشرفته ترین شهرها نیز دشوار باشد. “فریزرهای پزشکی که تا 70- یا 80- درجه سانتیگراد پایین می آیند حتی در بیمارستان های آمریکا و اروپا نادر هستند. اکثر آنها ، اگر نه همه پیشگامان واکسن فعلی ، به زنجیرهای سخت گیرانه احتیاج دارند و استقرار آنها را برای چالش های بی حد و حصر هند بسیار دشوار می کند. ”

این نگرانی ها در میان گزارش هایی وجود دارد که گفته می شود واکسن Pfizer ، که نوید 90٪ کارآیی را می دهد ، باید در 70- درجه سانتیگراد نگهداری شود. واکسن Moderna نیز – تا پایان دسامبر انتظار می رود رتبه بندی اثر بخشی آن – برای زنده ماندن به 20- درجه سانتیگراد نیاز دارد. کارشناسان گفتند چنین واکسن هایی برای کشورهای در حال توسعه ایده آل نخواهد بود.

گانگولی گفت كه واكسن Pfizer ممكن است با موج های گرما ، قطع گسترده برق و كمربندهای بزرگ روستایی “كابوسی لجستیكی” برای هند باشد.

وی گفت: “همچنین ، پیش سفارشات گسترده واکسن ها (Pfizer و Moderna) از انگلستان ، ایالات متحده آمریکا و ژاپن باعث می شود که آنها تا سال 2021 بیشتر در دسترس ما نباشد.”

READ  ISSAR Pharma اعلام کرد - مجوز NCE های مبتنی بر پپتید ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

دکتر لالیت کانت ، رئیس سابق اپیدمیولوژی و بیماری های واگیر در ICMR ، گفت برخی از واکسن ها برای هند امکان پذیر نیست. وی گفت ، “هر دو واکسن Pfizer و Moderna عکسهای mRNA (RNA پیام رسان) هستند که به دمای ذخیره سازی بسیار پایین نیاز دارند. ما در کشور خود چنین فریزرهایی نداریم. Pfizer اعلام کرده است که یک ظرف یخ خشک ارائه می دهد که قادر است دمای 70- درجه سانتی گراد را تا 10 روز حفظ کند. اما هنوز از نظر منطقی امکان پذیر نیست. ” با این حال ، دکتر کانت گفت که واکسن هایی در حال تولید هستند که می توانند در دمای بین -2 درجه سانتی گراد تا -8 درجه سانتیگراد ذخیره شوند.

مقامات بهداشتی گفتند که شبکه های سردخانه موجود الزامات سه کاندید واکسن – از بهارات بیوتک ، زیدوس کادیلا و م Instituteسسه سرم – را که برای شرایط هند در حال آزمایش هستند ، برآورده می کنند. یک مقام ارشد بهداشت مرکزی گفت که دوزهای مورد نیاز بیش از 16000 انبار زنجیره سرد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *