مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

کل دهکده ای در دره Lahaul در هیماچال پرادش آزمایشات Covid مثبت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

کل دهکده ای در دره Lahaul هیماچال پرادش Covid را مثبت ارزیابی می کندMANALI: همه ساکنان دهکده تورانگ دره Lahaul در هیماچال پرادش ، با محرومیت از بوشان تاکور 52 ساله ، آزمایش Covid-19 مثبت است. دره Lahaul-Spiti از نظر نسبت جمعیت به بدترین منطقه در این ایالت تبدیل شده است.

افزایش موارد در دره Lahaul دولت را مجبور کرده است که حرکت گردشگران را به Teling nullah نزدیک درگاه شمالی تونل Rohtang محدود کند. روز پنجشنبه گردشگران اجازه ورود به روستاهای لاهول را نداشتند. روستاهای آن سوی تونل به مناطق مهارکننده تبدیل شده اند.

به گفته مقامات ، روستای تورنگ در امتداد بزرگراه مانالی-له فقط 42 نفر ساکن دارد زیرا بیشتر مردم برای زمستان به کولو مهاجرت کرده اند. روستاییان داوطلبانه تصمیم گرفته بودند چند روز قبل آزمایش کنند. از کل 42 نمونه ، 41 مورد آزمایش مثبت بودند.

“من در یک اتاق جداگانه اقامت دارم و در طی چهار روز گذشته غذاهای خودم را می پختم. من در کنار اعضای خانواده ام بودم تا اینکه از نتایج مطلع شدیم. با این حال ، من در مورد همه پروتکل ها مانند ضدعفونی کردن دست ، پوشیدن سختگیر بودم ماسک های صورت و حفظ فاصله اجتماعی هنگام حضور در مکان های عمومی. مردم نباید این بیماری را سبک بگیرند. همانطور که فصل زمستان شروع می شود ، مردم باید احتیاط بیشتری انجام دهند. “

به گفته منابع ، روستاییان در طی یک برنامه مذهبی چند روز قبل در یک مکان جمع شده بودند. گردهمایی اجتماعی به دلیل انتقال جامعه در روستا سرزنش می شود. تعداد زیادی از افراد در مناطق اطراف نیز آزمایش مثبت داده اند.

READ  Covishield برای ایالت ها 400 روپیه ، برای بیمارستان های خصوصی 600 روپیه ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

دکتر پالزور ، افسر ارشد پزشکی Lahaul-Spiti گفت که تیم او از ساکنان می خواهد که برای آزمایش خود به اینجا بیایند. حدود 856 نفر تاکنون در این منطقه آزمایش مثبت داده اند. عفونتهای جمعی در روستاهای اسپیتی نیز باعث نگرانی شده است. در اسپیتی ، 39 نفر از اهالی روستای رنگریک در 28 اکتبر آزمایش مثبت دادند. حدود 19 نفر در دهکده کوچک هورلینگ اسپیتی نیز آزمایش مثبت داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *