مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

کیران راجو ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

ربات ها فقط در مکان هایی می آیند که فراتر از توانایی انسان هستند: Kiran Rajuشهید اختر ، سردبیر ، ETHealthworld با آنها صحبت کرد کیران راجو، بنیانگذار و مدیرعامل ، Grene Robotics ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ظهور ربات ها در مراقبت های بهداشتی و نحوه شکل گیری مراقبت های بهداشتی پاسخگو.

ربات ها در بهداشت و درمان
من فکر می کنم امروز ترکیبی از خودمختاری و ربات ها هر صنعتی را تغییر خواهد داد و Covid سرعت آن را ، من می گویم ، 7 – 8 سال است. به دلیل این شتاب ، اکنون ناگهان مجبور می شویم که به خودمختاری بیندیشیم ، مجبور می شویم به فکر روباتها باشیم. ما مجبور هستیم که به کارایی به عنوان یک پارامتر نگاه کنیم.

منظور من این است که اکنون می توانیم در مورد هر صنعتی صحبت کنیم. اما من فکر می کنم وقتی این کار را در صنعت بهداشت و درمان اعمال می کنیم ، باید بفهمیم که شما به طور معمول در بیمارستان بستری می شوید. این منبع با منابعی که در بیمارستان کار می کنند و فرایندهایی که باعث بهتر شدن بیمار می شوند ، کار می کند. بنابراین اگر هر فرآیند در یک بیمارستان مدت زمان مشخصی دارد ، اکنون ، اگر بتوانیم کار بهتری انجام دهیم ، چیزی وجود دارد که می تواند پنج دقیقه طول بکشد. اگر بتوانیم آن را در یک دقیقه انجام دهیم ، کاری که بیش از یک روز طول می کشد ، آیا می توانیم آن را در مدت پنج دقیقه انجام دهیم؟ و اگر روباتی قادر به انجام این کار و دقیق تر باشد ، در انواع مختلفی از این فرایندها کاربرد فوری دارد. بنابراین من فکر می کنم که این در سطح بالایی است. حال ، بیایید یک مثال ساده از ورود بیمار به بیمارستان را بیان کنیم.

اگر وارد بیمارستان شوم استقبال می شوم. ابتدا باید در صف بایستم. بنابراین این خود اصل پایه را حل می کند. همان کار – اگر من یک دستیار دیجیتال داشته باشم ، احتمالاً می تواند حتی به 100 بازدید کننده همزمان پاسخ دهد ، در حالی که یک انسان فقط می تواند هر بار یکی را انجام دهد. از این رو صف. بنابراین من فکر می کنم آن مناطق ظریف کارایی هستند که قرار است دیجیتال و حتی انسان سازها در آینده نقش داشته باشند.

نظارت بر بهداشت و درمان در آینده
من فکر می کنم یکی از مهمترین مواردی که خواهیم دید ، شاید طی چند سال آینده و اپل این سفر را آغاز کرده باشد توانایی این است که هوش مصنوعی شما را از نظر مراقبت های بهداشتی لمس کند. و من فکر می کنم یکی از عناصر اصلی که ما فراموش می کنیم مهمترین رایانه است یا اینکه چطور یک دکتر به شما مراجعه می کند در جیب شما است ، که تلفن هوشمند شماست. بنابراین این واقعیت که این در جیب شما است و قدرت اتصال به اینترنت را دارد ، باتری آن یکی دو روز طول می کشد و تقریباً بیش از سایر موارد توانایی حس کردن را دارد. من می گویم که این تلفن هوشمند واقعاً امروز بزرگترین سنسور در فضای کم موجود است. بنابراین امروز نسبتاً حسگر LiDAR دارد. این سنسور ضربان قلب شما را دارد. و با این کار ، همراه با کمی فناوری پوشیدنی ، به طور خودکار تحت نظارت مداوم قرار می گیرید. بنابراین من فکر می کنم I-watch امروز کارهای زیادی از این دست را انجام می دهد. این همه چیز در مورد شما را کنترل می کند.

READ  Mohan P ، مدیر عامل شرکت ، راه حل های نرم افزاری Medexpert ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

بنابراین این همان چیزی است که من انتظار می رود در جایی که سلامت شما به طور مداوم کنترل می شود ، در مقیاس گسترده مستقر شود. این فقط هنگامی که در ICU هستید یا فقط وقتی در بیمارستان هستید کنترل نمی شود. بنابراین تا زمانی که بتوانید سلامتی خود را به طور مداوم کنترل کنید ، آزاد هستید که از بیمارستان خارج شوید. بنابراین می گویم در آینده بسیاری از خدماتی که بیمارستان ارائه می دهد مستقیماً به تلفن هوشمند شما و از طریق تلفن هوشمند به شما ارائه می شود. بنابراین ، از این طریق مجبور نیستید به یک مرکز درمانی بروید ، مگر اینکه بخواهید دارو بخرید ، که همچنین ، می توانم بگویم ، مدل Swiggy را نیز می گیرد. من فکر می کنم امروز به وضوح می توان گفت که مدت زمانی که ما از مراجعه به فروشگاه های پزشکی جلوگیری خواهیم کرد ، کاهش می یابد. و هنگامی که تحویل هواپیماهای بدون سرنشین یا چنین چیزی وارد عمل شد ، می توانید تصور کنید که به چند دقیقه کاهش یابد. بنابراین این همان چیزی است که ما به طور مداوم در Grene Robotics در حال حل آن هستیم ، ما می گوییم که چگونه می توانم این زمان را کاهش دهم – زمان رفت و آمد به بیمارستان ، زمان نشستن در بیمارستان ، زمان توضیح برای دکتر و سپس تهیه دارو یا یک نسخه پزشکی است ، در حالی که سیستم می تواند به طور مداوم تحت نظارت قرار گیرد و می توانید بلافاصله آن نسخه را از نظر پزشکی دریافت کنید.

READ  اولین سیستم نظارت پویای Covid در 195 کشور جهان ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld آغاز به کار کرد

منظور من این است که من مسائل حریم خصوصی را که این مسئله مطرح می کند می فهمم ، اما فکر نمی کنم پدر بزرگ 70 ساله من به مسائل حریم خصوصی امروز اهمیت دهد. شاید برای بزرگسالان جوان تر مثل خودم ، اما کسی که واقعاً باید تحت نظر قرار گیرد ، پزشکی از راه دور جهش های زیادی دارد.

بهداشت و درمان پاسخگو
گفتم ، بنابراین من فکر می کنم برخی از مواردی که دوست داریم ، ما در حال مراقبت های بهداشتی پاسخگو هستیم. بنابراین مراقبت های بهداشتی پاسخگو هنگامی است که من چیزی را درخواست می کنم که بلافاصله به آن پاسخ داده شود. و در عرض چند دقیقه ، جواب می گیرم. ما به دنبال چنین مقیاس های گسترده ای در کل مراقبت های بهداشتی پاسخگو در سطح شهر هستیم. هر کسی که بخشی از شهر باشد و مالیات بپردازد در واقع می تواند درخواست خدمات بهداشتی کند و این می تواند مستقیماً از طریق تلفن هوشمند او انجام شود.

بنابراین من می گویم که شما به این صنعت نگاه می کنید.

ربات ها: بهداشت و درمان
من فکر می کنم زیرساخت های مراقبت های بهداشتی امروز ، من می گویم بیمارستان به اندازه کافی وجود دارد ، تخت بیمارستان کافی است ، امکانات کافی وجود دارد ، اما ارتباط بین آنها چطور است؟ باید درک کنیم که من ، به عنوان کارمند Grene Robotics ، برنامه بهداشتی متفاوتی دارم. من ، شخصاً ، یک طرح درمانی و بیمه متفاوت دارم. جدا از این ، من که در هیئت مدیره شرکت XYZ هستم ، یک طرح بیمه دارم. من که عضو American Express هستم یک طرح بیمه دارم. پس چگونه همه اینها را جمع کنیم؟ چگونه آن را به یک شناسه مراقبت های بهداشتی برسانیم؟

و چگونه می توانم مشکل خود را با دولت برای استفاده از منابع دولتی یا منابع خصوصی مطرح کنم؟ درست. بنابراین ما در حال ساخت این سیستم مراقبت های بهداشتی پاسخگو هستیم. و ما در حال انجام پروژه های آزمایشی در این زمینه هستیم. من فکر می کنم این در آینده امکان مراقبت های بهداشتی از راه دور را فراهم می کند. من فکر می کنم یک چیزی که به وضوح می توانیم فرض کنیم این است که Swiggy چقدر آسان است. در آینده مراقبت های بهداشتی به همین راحتی انجام می شود.

READ  Andhra برنامه ای را برای نظارت بر واکسیناسیون Covid ، Health News ، ET HealthWorld توسعه می دهد

ربات در هند و خارج از کشور
بنابراین همه ربات هایی که می بینیم چه هستند؟ چرا تعداد ربات های بیشتر از تعداد موجود در هند در خارج از کشور وجود دارد؟
من فکر می کنم این یک سوال بسیار جالب است. من همیشه بسیاری از مردم به من می گویند ، نه ، هندی ها به اندازه کافی خونسرد نیستند تا روبات داشته باشند. مانند ، این مسئله خنک نیست ، بلکه هزینه است.

آیا داشتن روبات منطقی است؟ بنابراین هند جایی است که جمعیت آن بسیار زیاد است ، شما افراد زیادی برای استخدام دارید. بنابراین ربات ها فقط در مکان هایی فراتر از توانایی انسان می آیند ، جایی که یک انسان نمی تواند کاری مانند آن انجام دهد ، یک انسان نمی تواند در کوره داغ در حال تغییر پیچ باشد. بنابراین در اینجا ربات ها وارد خواهند شد. اما در غیر این صورت انسان هایی وجود دارند که واقعاً باید این کار را انجام دهند و این عادلانه است که انسان ها باید این کار را انجام دهند زیرا وقتی ما به عنوان یک سرویس به عنوان ربات می آییم ، باید درک کنیم که ما برای آوردن ربات ها با انسان ها رقابت می کنیم. به نیروی کار و اگر ساعت کاری انسان ارزانتر است چرا ما نباید از آن استفاده کنیم. ما باید از انسانها استفاده کنیم ربات تنها زمانی است که انسان ساعت کاری خود را بیش از یک ربات بگذارد ، جایی که چالش پیش بیاید.

امروز ، به انرژی خورشیدی 15 سال قبل فکر کنید. می توانیم بگوییم 15 واحد در هر واحد و همه برنامه های کاری خود را با انتظار 15 واحد در نظر گرفتند و امروز واحد آن 2 واحد یا کمتر از واحد 2 واحد است. بنابراین به همین دلیل است که شما باید در مورد روبات ها فکر کنید زیرا هرچه زمان می گذرد ، آنها ارزان تر و ارزان تر می شوند و در نهایت از جایی سد می شوند. اگر بخواهم لابی کف هتل خود را پاک کنم ، ربات این کار را برای 5000 ماه در ماه انجام می دهد در حالی که اگر مجبور به استخدام یک انسان باشم ، هر ماه 10 هزار دلار طول می کشد. این همان جایی است که عبور متقابل اتفاق می افتد و روبات ها به عنوان سرویس به بازی می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *